Hokejisté staršího dorostu odcestovali k dalšímu zápasu na hřiště soupeře. Tentokrát do Prahy, kde se utkali se Spartou. Zápas se změnil v přestřelku, kterou rozhodl až v nájezdech Patrik Brzobohatý a zajistil domácím bonusový bod. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal Martin Hanzl na 7:7. Prodloužení branku nepřineslo, rozhodlo se až v nájezdech.
pá 15. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Sparta Praha
8:7sn 1:2, 2:1, 4:4 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Presheva (Brém), 29. M. Procházka (Volek), 31. Brzobohatý (Matějček, Müller), 45. Brzobohatý (Hampl), 46. Hudec (Bodnár), 52. Hudec (Hampl), 57. M. Procházka (Bílek), 65. Brzobohatý - 11. Bílek, 15. Rosa (Hanzl), 27. Hynek (Ságer), 54. Jinřich (Fojt), 56. Holeček (Strnad), 57. Fojt (Janák), 59. Harkabus (Hanzl, Ságer). Rozhodčí: Kubeš - Beneš, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Rosa (UNL) OK [NESP], Ságer (UNL) 10 min. [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:7, 8:7.

HC Sparta Praha: Neužil (27. Bílek) – Skřivánek, Bodnár (A), Košťálek, Kliment, Müller (C), Bílek – Hampl (A), Brzobohatý, Hudec – Volek, Procházka, Matějček – Presheva, Simon, Brém.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý (na nájezdy Novák) – Ságer, Procházka, Holeček, Vaněk, Chmel, Janák, Zdvořáček – Vegner, Hanzl, Bílek - Rosa, Fojt, Jindřich – Strnad, Poláček, Hynek – Hajn, Křepelka, Harkabus – Topol.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím dorostencům. Gólový účet jinak na branky velmi bohatého zápasu otevřel Enever Presheva, když přesnou střelou překonal brankáře Ryšavého. Hosté se k první střele dostali až na konci osmé minuty, Sparta je k ničemu nepouštěla, všude byla o krok dřív. I přes tento fakt hostující dorostenci nakonec první třetinu vyhráli. V 11. minutě se šikovně prosadil Milan Janák a pět minut po něm otočil vývoj zápasu ve prospěch Slovanu Karel Rosa.

Druhá část byla už od začátku vyrovnanější. Střílelo se na obě branky. Ve 27. minutě utkání dostal Slovan do dvoubrankového vedení Tomáš Hynek. Ústečtí dorostenci však jakoby usnuli na vavřínech, protože během následujících čtyř minut bylo znovu vyrovnáno. Na 2:3 snižoval Martin Procházka a o 116 sekund později vyrovnal skóre zápasu Patrick Brzobohatý. Druhá část se dohrála převážně v útočném pásmu.

Závěrečné dějství začalo za vyrovnaného stavu vcelku poklidným tempem, nikdo na stadionu však netušil, co se bude dít. Gólový kolotoč odstartoval ve 45. minutě svým druhým gólem Patrick Brzobohatý. O minutu později už Sparta vedla 5:3, přesilovou hru využil Denis Hudec. Dalších pět minut byl na ledě relativní klid. Byl to ale spíše klid před bouří, protože v 52. minutě se znovu prosadil Denis Hudec. Za stavu 6:3 se pro změnu nechali ukolíbat domácí dorostenci. Když tým vede osm minut před koncem rozdílem tří gólů, mělo by být už jasně rozhodnuto. S tímto faktem se však hostující dorostenci nechtěli smířit. V 54. minutě se trefil Jan Jindřich, minutu a půl nato překonal domácího brankáře Bílka Lukáš Holeček. Za devětapadesát vteřin Spartě vrátil dvoubrankové vedení Martin Procházka, za dalších 11 vteřin ústečtí dorostenci znovu snížili na rozdíl jedné branky, když se prosadil Tomáš Hynek. V závěrečných minutách utkání se po zmatku v domácím brankovišti nejlépe zorientoval Martin Hanzl, který svým vyrovnávacím gólem poslal nakonec toto neuvěřitelné utkání do prodloužení.

Během pěti minut se kromě několika potyček nic vážnějšího nestalo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se jediným úspěšným exekutorem stal Patrick Brzobohatý, který Spartě zařídil bod navíc.

Jiří Merta (UNL): Pro hráče, pro trenéry i pro diváky bylo toto utkání určitě velmi zajímavé, skóre 7:7, padlo hodně branek. Máme hodně mladý tým a potýkáme se s nezkušeností našich hráčů. Obránci nestíhali ani za stavu 1:1. Přesto si myslím, že jsme odehráli dobré utkání, hlavně co se týče hry dopředu, a ten bod si plně zasloužíme.
Pavel Geffert (SPA): Mě se dnešní utkání strašně špatně hodnotí. První třetinu jsme odehráli velmi dobře, bohužel jsme soupeři umožnili ze dvou střel dát dvě branky, Bylo to po našich chybách. Pak se hra vyrovnala, za stavu 1:3 jsme utkání otočili na 6:3 v náš prospěch a nechali jsme si dát šest gólů od soupeře, který tolik gólů běžně nedává. Měli bychom se zamyslet nad tím, jestli naše obrana hraje tak, jak by měla. Jasně, to se prostě stává, nebylo by to tím, že nás Ústí nějak přehrálo během posledních minut, kdy nás čtyřikrát překonalo. My jsme jim ty šance prostě nabídli a oni je využili, já doufám, že se z toho všichni poučíme.