C h o m u t o v - Domácí nezačali zápas vůbec dobře, když se do domácí sítě postupně trefili Harkabus, Procházka, Fojt a M. Hanzl. Domácím se začalo dařit, až počátkem třicáté minuty. Do ústecké svatyně se trefili Huňady, Mazánek a ve třetí třetině Lukáš Novák. Poslední slovo v zápase měli hostující hráči. Skóre zápasu uzavřel ve čtyřiačtyřicáté minutě Zdeněk Vegner.
so 30. 10. 2010, ČEZ Stadión
Piráti Chomutov
3:5 0:3, 2:1, 1:1

Branky: 34. Huňady (Tverďák), 37. Mazánek (Hammerbauer, Novák L.), 42. L. Novák (J. Novák, Hammerbauer) - 12. Harkabus (Hanzl), 13. Procházka (Hanzl, Ságer), 20. Fojt (Rosa, Jánák), 24. Hanzl (Harkabus), 44. Vagner (Ságer). Rozhodčí: Dundr - Ondráček, Vaněk. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5.

Piráti Chomutov: Hamal - Brabec, Souček, Navrátil, Hammerbauer, Doskočil, Lehnert, Hejcman, Huňady, Drobný, J. Novák, D. Hlava, L. Novák, N. Hlava, Sakaev, Mazánek, Šaržík, Toušek, Tverďak, Bauer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Hajn, Rosa, Fajt, Jindřich, M. Hanzl, Topol, Ságer, T. Procházka, Janák, L. Holeček, J. Chmel, M. Zdvořáček, Harkabus, Tomáš Bílek, R. Vaněk, Vegner.

První možnost ke skórování měli domácí hráči. Údajný gól, ale rozhodčí neuznali. Puk se otřel o obě tyče domácí brány a znova odklouzal do hracího pole. První branku vstřelili hosté, a to dokonce ve vlastním oslabení. Domácí se pokoušeli o úvodní gól, když se do protiútoku vyřítilo hostující duo Martin Hanzl a Tomáš Harkabus. První jmenovaný nahrával a druhý střílel. Druhou branku přidali hosté ve třinácté minutě, kdy tentokrát skórovali v přesilovce. Branku vstřelil Tomáš Procházka. Do třetice se hosté trefili ve dvacáté minutě. Domácí se neúspěšně pokusili o snížení, což využili hosté. Do protiútoku se vydal Martin Hanzl, který nahrál skórujícímu Tomášovi Harkabusovi. První třetina skončila vítězstvím 0:3 pro hosty.

Druhá třetina začala velkým náporem domácích. Ve druhé třetině se jako první z gólu radovali opět hosté a to díky Tomášovi Harkabusovi, který zvýšil náskok hostů, už na hrozivých 0:4. Po čtvrtém gólu se domácí odhodlali ke střídání brankářské dvojice. Ve čtyřiatřicáté minutě byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a Chomutov se konečně prosadil. Nikolas Tverďak nahrával a Patrik Huňady snížil. O chvíli později to bylo, už pouze o dva góly. Před bránou stál Jan Mazánek, dostal přihrávku zpoza brány od Jana Hammerbauera a prostřelil gólmana. O čtrnáct vteřin později mohlo být ještě veseleji, ale domácí hráč netrefil puk před poloprázdnou bránou. V poslední minutě si ještě vyměnili své názory domácí Derek Hejcman a hostující Lukáš Holeček. Následně oba byli posláni na trestnou lavici. Druhá třetina skončila vítězstvím domácích 2:1.

Třetí třetina začala přesilovkou domácích, která začali již ve třetině druhé. Po přesilovce se domácí prosadili potřetí. Na rozdíl jediného gólu snížil Lukáš Novák, kterému nahrával Jakub Novák a Jan Hammerbauer. Bohužel se domácí nevyvarovali zbytečných vyloučení, jako ve třiačtyřicáté minutě. Za hrubost si šel odpočinout Nikolas Tverďak. Přesilovou hru hosté využili, konkrétně Zdeněk Vegner. V následujících minutách si hosté museli připadat, jako obránci hradu chránicí poklad. Za celých osm minut nevystřelili a naopak domácí předváděli útočný hokej, plných nebezpečných střel. Ale ani to již nepomohlo ke snížení v zápase. Ústí si náskok ubránilo a odváží si zaslouženou výhru 3:5.