Ústí nad Labem - Už to vypadalo na debakl. Pražané vedli krátce po polovině druhé části už 4:0. Lvi předvedli svou bojovnost a nic nevzdávali. Třemi góly se jim podařilo snížit na 3:4 a o body se bojovalo až do poslední vteřiny. Tak přesně tento scénář nabídl zápas 21. kola extraligy staršího dorostu - skupiny západ.
po 1. 11. 2010, Zlatopramen Arena
HC Slavia Praha
3:4 0:2, 1:2, 2:0

Branky: 39. Harkabus, 45. Zdvořáček (Janák), 60. Harkabus (Vegner, Hanzl) - 5. Hertl (Moravec, Šteiner), 14. Nejezchleb (Hertl, Benda), 35. Hlinka (Nejezchleb), 37. Moravec (Hertl, Šteiner). Rozhodčí: Knapík - Střelka, Luczków. Vyloučení: 3:2 navíc Ságer (UNL) - TS, Šteiner (SLA) - 5 + OK. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:4, 3:4. Zakázaná uvolnění: 6:3. Ofsajdy: 3:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: D. Novák - Ságer, R. Vaněk, L. Holeček, J. Chmel, M. Zdvořáček, T. Procházka - Vegner, M. Hanzl, Harkabus - Rosa, Janák, Fojt - Beníšek, Jindřich, Topol - Tomáš Bílek, Bačák, Hajn - Poláček. <b>Trenér:</b> Merta.

HC Slavia Praha: Mouček - Knot, Šteiner, A. Růžička, Löbl, Ryzák, Hejna, V. Rod - Tomek, Hertl, T. Moravec - Török, F. Hlinka, Kotyra - Nejezchleb, Jedlička, V. Benda. <b>Trenér:</b> Pecka.

Zápas se začal lépe vyvíjet pro hosty. Už ve dvacáté první sekundě orazítkoval pravou tyč Novákovy branky Tomáš HERTL. Přesně o čtyři minuty později byl už pražský útočník úspěšný. Nejdříve si poradil s domácím obráncem Holečkem a následně i s brankářem Novákem - 0:1. V minutě šesté už mohlo být srovnáno. Zdeněk Vegner trefil ve vyložené šanci jen betony ležícího Moučka.

Za sedm minut našel Jedlička volného Nejezchleba, ten z bezprostřední blízkosti minul. Ve čtrnácté minutě si Hertl vypracoval další dobrou střeleckou příležitost. S jeho pokusem si ještě gólman domácích poradil, ale na dorážku Richarda NEJEZCHLEBA už zareagovat nedokázal - 0:2.

Necelé čtyři minuty před koncem první dvacetiminutovky nabídl Vegner Pražanům první přesilovou hru. Největší šanci měl Hlinka, jenže odkrytou bránu přestřelil. Závěrečné sekundy úvodní části patřili domácím. Snížit mohl Vaněk, s jeho střelou z prostoru mezi kruhy si Mouček poradil a led se po dvaceti minutách opouštěl za stavu 0:2 z pohledu Severočechů.

Druhá třetina začala opatrněji než ta předchozí, větší šance přišla až počátkem 24. minuty. V čase 23:19 min. se předčasně radoval ze vsítěné branky Václav Tomek, ale jeho gól rozhodčí posoudil jako neregulérní. Podle sudího Knapíka bylo branky dosaženo bruslí.

V minutě následující nabídl Fojt Středočechům druhou přesilovou hru. Oslabení sehráli hokejisté Slovanu na výbornou. Právě v oslabení unikl pražským obráncům Harkabus, ale na muže mezi třemi tyčemi už nevyzrál. I Lvi si mohli začátkem 33. minuty zahrát početní výhodu, tu ale vůbec nesehráli podle svých představ. Kotouče se na půlce hřiště ujal Hertl, při úniku se netrefil ani na branku. Krátce po severočeské přesilovce udeřili Pražané potřetí. Mezi lapačku a beton umístil puk Filip HLINKA, jehož pokus skončil až za brankovou čárou - 0:3. A za dalších 109 vteřin už to bylo 0:4. Před bránu servíroval Hertl Tomáši MORAVCOVI, na kterém bylo už jen trefit odkrytou domácí svatyni. Do přestávky se ještě žlutomodrým podařilo snížit. O gól do šatny se zasloužil Tomáš HARKABUS, jenž zavěsil do šibenice a donutil Moučka vylovit puk ze své sítě - 1:4.

Do závěrečné části vstoupili lépe svěřenci trenéra Merty. Na konci 45. minuty se podařilo vyhrát buly Milanu Janákovi, puku se na modré zmocnil Martin ZDVOŘÁČEK a svou jedovkou rozsvítil červené světlo za brankářem Moučkem - 2:4. Celek Ústeckých Lvů se nevzdával a byl po následující minuty lepším týmem. Snížit utkání na 3:4 odmítl Vegner, Mouček jeho pokus vymrštil betonem a vytěsnil kotouč mimo ledovou plochu.

Domácí ale musí děkovat i gólmanu Novákovi, který v 56. minutě výborně zasáhl proti Moravcovi. Klíčový moment klání přišel v čase 58:46 min., kdy Tomek ujel obráncům Slovanu. Jiří Ságer ho dokázal zastavit jen za cenu faulu. Jeho "háček" byl důvodem pro nařízené trestné střílení. Tomkův bekhend Novák bezpečně pokryl. Už o devatenáct sekund poté přišel menší zázrak. Tomáš HARKABUS svou druhou trefou v zápase pod víko snížil na 3:4 a jeho tým si vyžádal oddechový čas a dvakrát zkusil hru bez brankáře /power-play: celkem 32 sekundy/.

A ještě dvanáct vteřin před sirénou obdržel trest 5 minut + do konce utkání hostující Šteiner za naražení zezadu a hosté bránili ve čtyřech. Poslední naděje pro Lvy se naskytla dvě sekundy před závěrem třetí části. Po vhazování po pravici Moučky se již nepodařilo vyrovnat a ani po velké bojovnosti a dobrém výkonu Ústí nakonec nezůstává ve Zlatopramen Areně jediný bod.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Soupeř byl lepší, pohyblivější. Mají lepší hráče, co se týče individuálních schopností. Bohužel hráče typu Hetrl a Nejezchleb v našem kádru nemáme, oni zápas rozhodli. Do zápasu jsme se dostali až brankou na 1:4, kterou vstřelil Tomáš Harkabus a nechybělo mnoho a mohli jsme vyrovnat. Soupeř však disponuje kvalitním kádrem a my jsme mu snažili svým výkonem vyrovnat."

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): "Chtěli jsme tu uhrát tři body, to jsme splnili, ale zklamal mě přístup hráčů. Po 40 minutách máme zápas pod kontrolou, vedeme 4:0. Místo toho, abychom přidali další branky, tak jsme se nakonec strachovali o výsledek, přestali jsme hrát. Ústí je hodně bojovné mužstvo, to dnes potvrdili."