P r a h a - Nejhorší první třetinu v sezóně zažili starší dorostenci v posledním kole základní části extraligy. Vše důležité se totiž vešlo mezi 2. a 13. minutu. Domácí Slavia stačila nastřílet bezradnému Slovanu šest branek a bylo takřka po zápase. Ústečtí pak během té doby stihli pouze vystřídat brankáře Nováka, kterého po čtyřech brankách nahradil Kovář.
pá 3. 12. 2010
HC Slavia Praha
Ústecký Slovan s.r.o.
8:1 6:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Hložek (Tomek), 3. Nejezchleb (Hlinka), 7. Török (Kotyra), 8. Nejezchleb (Knot), 10. Török (Kotyra, Vacek), 13. Vacek (Török, Kotyra), 34. Török (Kotyra, Vacek), 39. Vacek (Burian, Kotyra) - 44. Harkabus (Procházka). Rozhodčí: Jílek - Frodl, Špúr. Vyloučení: 5:9, navíc Poláček (UNL) 10 min. NESP. Využití: 3:1. Diváci: 278. Střely na branku: 42:19. Průběh utkání: 8:0, 8:1.

HC Slavia Praha: Mouček - Ryzák, Rod, Jedlička, Novák, Török, Nádvorník, Burian, Nejezchleb, Knot, Kotyra, Freisler, Tomek, Hložek, Benda, Růžička, Vacek, Hlinka, Hejna.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák (8. Kovář) - Křepelka, Málek, Ságer, T. Procházka, L. Holeček, J. Chmel, M. Zdvořáček, R. Vaněk - Rosa, Fojt, Beníšek, Jindřich, M. Hanzl, Bačák, Janák, Hynek, Poláček, Harkabus, Bílek, Vegner.

Komentář

Slávisté vlétli na svého soupeře jako divoká voda a odehráli možná nejlepší první třetinu v sezoně. Po osmdesáti vteřinách otevřel skóre dorážkou Matyáš Hložek a za necelou minutu později zvýšila Slavia po spolupráci Hlinky s Richardem Nejezchlebem na 2:0.

V čase 6:33 se z prostoru před brankou pohodlně prosadil Tomáš Török a pár okamžiků poté přišla hokejová paráda. Richard Nejezchleb přešel přes dva ústecké obránce a v plné rychlosti zasunul puk pod horní tyčku. Čtvrtým gólem v síti Ústí vyhnal Nováka z branky a místo něj nastoupil Kovář.

Jenže ani změna na postu brankáře hostům nepomohla. Ještě neuběhlo ani 10 minut a už to bylo 5:0. Tomáš Török v přesilovce zasunul puk zpoza branky pod klečícím Kovářem. V čase 12.47 se Török změnil v nahravače a vybídl ke skórovaní Martina Vacka.

Od té doby už slávistický tlak lehce ustál, ale Pražané přidali ve druhém dějství další dva góly. Podruhé v zápase se trefil Martin Vacek a Tomáš Török dokonce zkompletoval hattrick. Lvi už se zmohli pouze na kosmetickou úpravu výsledku. Ve třetí třetině korigoval na konečných 8:1 nejaktivnější hráč hostů Tomáš Harkabus.

Sdílet článek na sociálních sítích

Starší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže