Ústí nad Labem - A to do slova. Takové bylo utkání 16. kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu mezi Ústeckými Lvy a hokejisty z Kladna, jenž se odehrávalo ve Zlatopramen Areně ve čtvrtek 25. 11. 2010. Po první části vše nasvědčovalo jednoznačnému průběhu, žlutomodří válcovali svého soupeře a vedli už 3:0. Jenže přišla druhá dvacetiminutovka a karta se obrátila. Středočeší zvítězili ve druhém dějství 2:4 a před závěrečnou třetinou svítilo na ukazateli těsné skóre 5:4. Důležitou třetí třetinu ovládli Severočeši, ve které přemohli hosty z Kladna 2:1 a po výhře 7:5 si připisují další tři body do tabulky. Největší podíl na výhře měl Lukáš Vykouk, jenž vsítil dva góly, pozadu není ani Martin Patzelt, který se do kanadského bodování zapsal jednou brankou a dvěma asistencemi. Více jak jeden bod mají také Tomáš Andres a Milan Janák (oba po dvou asistencích).
čt 25. 11. 2010, Zlatopramen Arena
Rytíři Kladno
7:5 3:0, 2:4, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Vykouk (Patzelt), 11. Vaněk (Janák), 19. Polák (Ordoš), 25. Patzelt (Andres), 36. Baránek (Vaněk, Andres), 46. Patzelt, 57. Vykouk (Janák, Patzelt) - 21. Janeček (Slánský, Havlůj), 26. Vimmer (Křepelka), 32. Horvát (Potekhin), 38. Horvát (Janeček), 50. Janeček (Slánský). Rozhodčí: Luczków - Střelka, Čižnar. Vyloučení: 7:11 navíc Šimanovský (UNL) TS - PODR; Šmíd - NESP (10 min), Horvát (oba KLA) - KOP (trest ve hře). Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 129. Střely na branku: 44:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 3:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec (32. M. Chmel) - Šimanovský, Marek Baránek, R. Vaněk, Babušík, Dušek, D. Málek - Patzelt, Vykouk, J. Procházka - O. Sýkora, Andres, Janák - Ordoš, L. Polák, Navarra. <b>Trenér:</b> Mareš.

Rytíři Kladno: Kaňka - Potekhin, Seidl, D. Sklenička, Jakub Špaček, Matula, Šmíd - Havlůj, Janeček, Slánský - Horvát, Křepelka, Vimmer - Hoffmann, Štechmüller, Hulcr - Kružík, Hajný. <b>Trenér:</b> Kasík.

Jak charakterizovat úvodní minuty střetnutí? Šance měly oba celky, ale o gólovkách hovořit nemůžeme. I přesto se domácí dokázali prosadit. Z první vážnější brankové příležitosti prostřelil gólmana Kaňku ústecký Lukáš VYKOUK, kterému přihrál mezi kruhy Patzelt a ústecký forvard prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Za necelé tři minuty mohlo být vyrovnáno. Šimanovský podrazil unikajícího kladenského kráče a sudí nařídil trestné střílení. Sám postižený Hajný nájezd neproměnil.

A za dalších 38 sekund se Ústečtí mohli radovat znovu. První přesilovou hru klání využil v 11. minutě dělovkou od modré Radomír VANĚK, který si připsal první gól v letošní sezoně - 2:0. O minutu později mohli Středočeši snížit. Petr Janeček uvolnil Daniela Kružíka, jenž mohl potrestat špatné střídání ústeckých beků. Kružík ale ztroskotal na ústeckém brankáři Tomáši Burkovcovi, který ukryl kotouč do své lapačky. V polovině minuty patnácté měli Severočeši k dispozici 50 sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Ta byla ale hodně špatně zahraná, pouze jednou prověřil pozornost Kaňky Baránek.

Střela, ze které Ústečtí těžili přišla až počátkem 19. minuty. Lukáš Polák byl před soupeřovou brankou na tolik důrazný, že zvýšil náskok Lvů na 3:0. V první třetině se již nic důležitého neudálo a stav 3:0 svítil i před začátkem druhé části.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté z Kladna. Již ve třiadvacáté sekundě vyzrál střelou po zemi z mezikruží na nepřipraveného Burkovce Petr JANEČEK - 3:1. Za dalších necelých pět minut ale domácí odpověděli, opět rozhodl důraz před brankou. Šťastným byl pro tentokrát Martin PATZELT, jenž vrátil svému týmu tříbrankový náskok - 4:1.

Ten ale setrval jen po 36 vteřin, kdy Burkovec znovu kapituloval. V ústecké síti skončila další laciná branka, neboť hájci severočeské svatyně proletěl puk pod lapačkou. Do černého se trefil Josef VIMMER, jenž dal hostům větši naději, udělat něco se zápasem - 4:2.

Nedáš - dostaneš, alespoň tak to platilo v 31. minutě. Nejprve ujel kladenské defenzivě Milan Janák, kterému zázračně vypíchl kotouč Kaňka. V zápětí vsítil branku z pravého kruhu Martin Horvát střelou k opačné tyči - 4:3. Bylo vidět, že Tomáš Burkovec neměl svůj den, a tak trenér Mareš neváhal a vyslal mezi tři tyče v čase 31:35 min. Michala Chmela. V tom samém okamžiku uklidňoval Mareš své svěřence o oddechovém čase.

V 35. minutě viděl sudí Luzcków dva fauly v tu samou chvíli a neváhal poslat oba Kladeňáky na trestnou lavici a poskytl Ústí dvě minuty hru 5 proti 3. V této přesilovce domácí hostujícího gólmama Kaňku zaměstnali. Ujala se ale až jedovka Marka BARÁNKA, který si od modré najel až téměř mezi kruhy a nedal Ladislavovi Kaňkovi sebemenší šanci - 5:3.

Dvoubrankový náskok žlutomodrým dlouho nevydržel. Za 114 sekund snížil na 5:4 Martin HORVÁT, který ujel domácím obráncům a se Chmelem si poradil kličkou do bekhendu. Za stejného stavu skončilo i druhé dějství.

Oproti druhé části, třetí třetinu začali lépe Lvi. Ve 46. minutě ujel v oslabení Martin PATZELT, jenž střelou do šibenice přinesl větší klid na ústecké hokejky - 6:4. Ještě v tom samém oslabení byl vyloučen ústecký Šimanovský a Středočeši měli k dispozici 32 sekundy dlouhou dvojnásobnou převahu. Naštěstí pro šelmy, hosté přesilovku nevyužili. Netrvalo ale dlouho a Kladenští snížili na 6:5. Špatnou obranu potrestal svou druhou trefou v utkání Petr JANEČEK, jemuž skvěle na modrou přihrál Slánský a utkání bylo opět zajímavější. Ale to bylo od hokejistů ze středu Čech všechno a poslední slovo měli svěřenci trenéra Mareše.

Nejprve přišlo vyloučení hostujícího Šmída, který byl vyloučen v čase 55:17 min. Trest odpykával ale jen do 55:43 min., kdy byl kvůli krvavým stopám nahrazen na trestné lavici Skleničkou. Ale ani ten se u časoměřičů neohřál. V čase 56:26 min. překonal Kaňku svým druhým gólem v zápase Lukáš VYKOUK - 7:5.

Přesně za 29 vteřin se strhla u obou střídaček velká šarvátka. Hlavní rozhodčí Luczków rozdal při šarvátce celkem 33 trestné minuty. 56 sekund před koncem základní hrací doby si ještě trenér Kasík vyžádal time - out, riskl i hru bez brankáře, která trvala až do konce utkání. V zápasem plném emocí udělil rozhodčí 71 trestnou minutu, z toho 14 minut vyfasovali domácí, 54 minuty hosté. Po velké bitvě zůstávají tři body ve Zlatopramen Areně.

Jan Daniš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Naším cílem bylo získat tři body, to se nám povedlo. Proto hodnotím dnešní utkání kladně. Byli jsme lepším týmem v první a třetí třetině přehrávali jsme je. Druhá část byla horší, dělali jsme chyby. Nepovedla se nám a hosté se díky ní dostali do hry a my si zbytečně zkomplikovali zápas."

Petr Kasík (HC VAGNERPLAST Kladno): "Do Ústí nad Labem jsme jeli vyhrát. Bohužel rozhodl náš velmi špatný začátek. V závěrečných minutách sehrál velkou roli rozhodčí, co se týče vyloučení. Prohrávali jsme 3:0, a to se hodně špatně otáčí."