Ústí nad Labem - Osmnácté kolo ELIOD servis extraligy mladšího dorostu nabídlo severočeské derby mezi Ústím a Chomutovem. Domácí, jenž chtěli zopakovat výhru z Chomutova, kde zvítězili 5:2 si se svým soupeřem hladce poradili. Svěřenci trenéra Mareše dokázali naplno bodovat i bez inkasované branky. O tři z pěti gólů žlutomodrých se postaral Martin Patzelt, výbornou bilanci měl i Tomáš Andres, který si za utkání připsal čtyři asistence.
ne 5. 12. 2010, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
5:0 1:0, 2:0, 2:0

Branky: Patzelt 3, Kopta, Řídel. Asistence: Andres 4, Chovanec.

není k dispozici

Tomáš Mareš, HC Slovan Ústečtí Lvi: Do utkání jsme nastoupili pouze s patnácti hráči, protože nás omezuje mnoho nemocí a zranění. Hráči, kteří dnes dostali důvěru, nezklamali a sehráli výborně utkání, hlavně v obraně. Chtěli jsme pokračovat na vítězné vlně a nepřerušit tak naše vítězné tažení. Do utkání jsme nevstoupili šťastně, protože již ve druhém střídání jsme se dopustili faulu a museli se bránit přesilovce hostů. Potom jsme měli tři slibné příležitosti, ale dokázali jsme využít až tu další. Přes hodně šancí, hlavně na straně Chomutova, se již skóre do konce třetiny nezměnilo a třetina skončila 1:0 v náš prospěch. Do druhé třetiny jsme vstoupili výborně a již v prvním střídání, po krásné individuální akci M. Patzelta, jsme zvýšili vedení o 2 branky. V této třetině jsme Chomutov již jasně přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme další branku. Stalo se tak v polovině zápasu, kdy M. Patzelt zkompletoval svůj hattrick a druhá třetina tak skončila 2:0. Do třetí třetiny jsme hráče nabádali k tomu, že chceme hrát ještě více do obrany a udžet pro Čmeláka (brankář Chmel, pozn. red.) první čisté konto. To se nám podařilo, i když soupeř měl dost příležitostí. Náš golman ale dnes podal výborný výkon a udržel tak čisté konto. My jsme ještě přidali 2 branky a zvítězili tak rozdílem třídy 5:0. Výsledek je pro Chomutov dost krutý, protože si vytvořil, hlavně v první třetině, dost šancí, ale bohudík pro nás žádnou nevyužili. My jsme tak zvítězili počtvrté za sebou a chceme to dokázat i ve čtvrtek v Praze Letňanech.