Ústí nad Labem - Velmi zajímavý zápas nabídla předehrávka 22. kola mezi Ústím a Spartou Praha. Ústí nad Labem, které po většinu zápasu dotahovalo, nakonec zvítězilo díky proměněným samostatným nájezdům Marka BARÁNKA.
čt 14. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Sparta Praha
4:3sn 0:0, 1:2, 2:1 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 32. Patzelt (Sýkora), 49. Řídel (Vykouk, Andres), 60. Málek (Patzelt), rozhodující nájezd Baránek - 23. Krudenc (Pulkab), 35. Krudenc (Pulkrab), 54. Svoboda (Slavata). Rozhodčí: Barna - Hauser, Stulák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: M. Chmel - D. Málek, Marek Baránek, Šimanovský, Babušík, Mir. Straka, J. Trončinský - Patzelt, O. Sýkora, Řídel - Chovanec, L. Polák, Vykouk - Andres, Ordoš, Kopta - J. Procházka. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Sparta Praha: Pirs - Groer, Vokurka, M. Kolář, Mikliš, Keller, Knobloch - Krudenc, Pulkrab, Bartoš – Oždian, Slavata, Major - M. Svoboda, Linda, Lojka - Hozák, Černoch, Sladkovský. <b>Trenér:</b> Kužílek.

Utkáni začalo velmi vlažně, na obou týmech byla znát nervozita. Oba celky nastupovaly s jistým respektem a nejen proto se v prvním dějství neurodila žádná větší branková příležitost.

Do druhé třetiny vstoupilo lépe družstvo Sparty. O první gól Pražanů se dokázal postaral ve třiadvacáté minutě Václav KRUDENC za přispění Marka Pulkraba - 0:1. Severočeši však dokázali za devět a půl minuty odpovědět. O vyrovnání se zasloužil Martin PATZELT, kanadský bod za asistenci si připsal Ondřej Sýkora - 1:1. Netrvalo dlouho (178 sekund) a rudá sborná udeřila znovu. Do černého se opět trefil Václav KRUDENC, opět po skvělém pasu od Marka Pulkraba - 1:2. Ve druhé části se už nic zajímavého neudálo a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2.

O tom že se hrál opatrný hokej také svědčí, že první vyloučení přišlo až na začátku třetí třetiny. Lvi přesilovou hru nevyužili a pár minut poté nabídli početní výhodu soupeři. Ani ten ji nevyužil, avšak krátce po ní se zrodilo vyrovnání. Vše na sebe vzal ústecký forvard Daniel ŘÍDEL za pomoci Vykouka a Andrese - 2:2. V 54. minutě uvolnil Karel Slavata Martina SVOBODU, který dokázal překonat Chmela - 2:3.

Žlutomodří zůstali stále ve hře, nic nevzdávali. Čtyřicet tři sekundy před koncem základní hrací doby si trenér Lvů vyžádal oddechový čas, aby uklidnil své svěřence a poslal do hry nejsilnější pětku, co má k dispozici. O devět sekund později byl ještě odvolán Chmel a připustil do hry o jednoho hráče navíc. Při power-play, v čase 59:36 min. se přeci jen Zlatopramen Arena dočkala. Střela Dominika MÁLKA nedala Pirsovi sebemenší šanci - 3:3 a na pořadu dne tedy bylo pětiminutové prodloužení.

I v něm se hrál opatrnější hokej a rozhodnout musely samostatné nájezdy.

V první sérii uspěl za Slovan Marek BARÁNEK, hostujícímu Martinovi Svobodovi chyběl kus štěstí - 1:0. Ve druhém kole nevyzrál na Pirse Patzelt, hostující Martin Bartoš si však s Chmelem hravě pohrál - 1:1. V dalších nájezdech se nikdo nedokázal prosadit, až v osmé sérii, kdy byl znovu povolán Marek BARÁNEK, jenž prostřelil Pirse se zasložil o bod navíc pro jeho celek - na nájezdy 2:1. Spartě už nepomohl ani tah, kdy se vydal proti Chmelovi jediný jeho přemožitel Bartoš. Po velké bitvě zůstaly body rozděleny, dva zůstaly v Ústí nad Labem, jeden si domů veze Sparta.