čt 6. 1. 2011
HC Energie Karlovy Vary
7:2 2:0, 4:0, 1:2

Branky a nahrávky: 41. Řídel (Sýkora, Baránek), 58. Málek (Sýkora). Vyloučení: 5:10. Využití: 4:0.

není k dispozici

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): Ke klíčovému utkání o 2. místo v tabulce jsme odjížděli do K. Varů oslabeni o 6 hráčů z prvních dvou pětek, proto jsme museli nasadit i dva hráče ročníku 1997 navštěvující 7. třídu. Naopak domácí byli v plné síle a na ledě to také tak vypadalo. Do 14. minuty jsme odolávali velkému tlaku domácích, přežili jsme i tři přesilové hry soupeře. Ve 14. minutě jsme dostali první, nešťastný, gól a minutu před koncem první části jsme inkasovali podruhé z další přesilové hry soupeře. Ve druhé třetině na ledě existovalo pouze jedno mužstvo, o čemž svědčí poměr střel na branku 14:0. Nám se podařilo vystřelit za 40 minut hry pouze dvakrát! V přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsme si řekli, že utkání nesmíme v žádném případě vypustit a vážíme si, že si to hráči vzali k srdci a třetinu vyhráli poměrem 2:1, když tentokrát jsme vystřelili pětkrát. Naše citelné oslabení se promítlo do dnešního utkání v plné síle. Hráči, kteří utkání odehráli, ho odehráli tak, na co v současné chvíli mají. To bohužel na špičku tabulky nestačí. V neděli hostíme na domácím ledě další silný tým z Písku a kdo do utkání nastoupí je v současné době ve hvězdách.