Ústí nad Labem - V dohrávce třicátého kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu zavítal na ústecký led celek z nedalekého Litvínova. V utkání, v němž takřka už o nic nešlo, zvítězili domácí po famózním závěru a dokonavém obratu, a tak se v tabulce bodově dotáhli na černožluté. Tři kanadské body si v duelu připsali Martin Patzelt (2+1) a Radomír Vaněk (1+2).
čt 3. 3. 2011, Zlatopramen Arena
HC Verva Litvínov
6:5 1:1, 3:3, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Patzelt (Andres), 23. Sýkora (Vaněk), 37. Vaněk (Patzelt), 38. Chovanec (Sýkora), 41. Janák (Andres), 60. Patzelt (Vaněk) - 19. Stříbrný (Štěpka), 22. Kučera (Pospíšil, Kokeš), 27. Pospíšil (Kučera), 33. Kokeš (Stříbrný), 43. Šimeček (Stříbrný). Rozhodčí: Plachý - Vacek, Majerčin. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 39:27 (10:10, 19:10, 10:7). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:5, 6:5. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 7:3. Vyhraná vhazování: 35:33 (11:10, 13:11, 11:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - D. Málek, Vaněk, Šimanovský, J. Trončinský, Dušek, Mir. Straka - Patzelt, Andres, Janák - Ordoš, Kopta, J. Procházka - Vykouk, O. Sýkora, do 37. Řídel (od 38. Chovanec). <b>Trenéři:</b> Mareš, Daniš.

HC Verva Litvínov: Spěšný - F. Moravec, Kokeš, Šefl, J. Sýkora, do 40. Březák, Wiedermann, Jonák, do 40. Šíp - Štěpka, Weitz, do 40. Bočkaj - Kučera, V. Pospíšil, Stříbrný - Hába, Šimeček, do 40. Jícha - Dunko, Kalina. <b>Trenér:</b> Lukeš.

Zápas měl být na programu již 20. února 2011 od 14:45 hod., ale pro marodku hostí byl odložen. Týmy se dohodly na náhradním termínu, kterým byl určen 3. březen 2011 (od 17:45 hod.). Utkání bohaté na góly proběhlo v přátelské atmosféře, žádný z celků už o nic v letošním ročníku nehraje.

První z jedenácti zásahů padl ve třinácté minutě, kdy měl přesnou mušku Martin PATZELT a otevřel tak skóre velmi zajímavého duelu - 1:0. Hosté srovnali gólem do šatny o šest minut později. To uklidil puk za Burkovcova záda v přesilovce Josef STŘÍBRNÝ - 1:1.

Do druhého dějství vstoupili lépe hráči Benziny. V závěru dvaadvacáté minuty se jim podařilo strhnout vedení na svou stranu, a to zásluhou Tomáše KUČERY, který střílel po přihrávce od Vlastimila Pospíšila v oslabení do prázdné branky - 1:2. Na to ale rázem lvíčata odpověděla, když za třiatřicet vteřin vyrovnal v početní výhodě Ondřej SÝKORA po velmi dobré výměně puku s Radomírem Vaňkem - 2:2.

Dalšího přesného zásahu se ochozy Zlatopramen Areny dočkali přibližně za další čtyři minuty. Na 2:3 upravil světelnou tabuli Vlastimil POSPÍŠIL, jenž se prezentoval skvělým důrazem před svatyní soupeře. Tato trefa Litvínov nakopla a svěřenci trenéra Lukeše začali být lepším celkem. Na rozdíl dvou branek (2:4) zvýšil ve třetí minutě druhé poloviny hry kapitán Martin KOKEŠ a se Lvy už to nevypadalo růžově. Nemůžeme tvrdit, že Ústečtí si šance nevytvářeli, například v 35. minutě orazítkoval Patzelt tyč, v téže minutě měl na holi gól i Řídel.

Žlutomodří udeřili až v přesilové hře, kterou jim poskytl soupeř v závěrečné čtvrtině druhé části. Tečovaný puk usměrnil za Spěšného Radomír VANĚK a vrátil tak Slovan znovu do střetnutí - 3:4. V závěru druhé periody učinil trenér domácích Tomáš Mareš taktický tah a poslal do hry nerozehraného Jana CHOVANCE, který již při svém prvním střídání zaúřadoval střelou pod víko a srovnal tak počet vsítěných branek na obou stranách - 4:4.

Na pořadu dne byla třetí část, do které narozdíl od té předchozí vstoupili Lvi na výbornou. Po čtyřiceti čtyřech vteřinách uvolnil Andres Milana JANÁKA, který dovršil obrat po vynikající souhře - 5:4. To by ale nesmělo být hostujícího Jaroslava ŠIMEČKA, aby některý z diváků "nezkolaboval", neboť po dalších 88 sekundách bylo znovu vyrovnáno - 5:5!

Klíčovým hráčem klání se mohl stát Tomáš Andres, jenž dvěma parádními asistencemi nejprve vypracoval ve 49. minutě akci pro Janáka, který střílel vysoko nad, tak i o další tři minuty později i Patzeltovi, ale i ten byl v koncovce z mezikruží omylný. Kolem 54. minuty se ještě naskytla oběma výběrům kratší početní výhoda, nikdo v ní ale nijak zvlášť branku soupeře neohrozil.

Vše schylovalo k prodloužení a přišel čas 59:10 min. Černožlutí měli vhazování v útočném pásmu a vyžádali si oddechový čas. Co se ale nestalo. Od obránce hostů se puk odrazil k domácím, kteří se z protiútoku dokázali prosadit. Dvacet sedm vteřin po zmíněném time-outu z dorážky vydřel tři body pro Ústí nad Labem Martin PATZELT - 6:5. Ještě po zásahu Patzelta si vzali oddechový čas domácí a Litvínov riskl do konce řádné hrací doby hru bez brankáře.

Ta již ale hostům nepomohla, a tak svěřenci trenérů Mareše a Daniše dostihli v tabulce ELIOD servis extraligy mladšího dorostu bodově svého dnešního soupeře.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Z tohoto vítězství mám dvojnásobnou radost, protože jsme porazili družstvo, ze kterého jsem musel "de facto" odejít a také tým, kterému se v poslední době daří. V první třetině jsme hráli dobře, měli jsme vést 3:0, ale po hrubé chybě jsme inkasovali vyrovnávací gól. Ve druhém dějství byl lepší Litvínov, kdy nám odskočil o dvě branky, ale kluci zabojovali a otočili to na 5:4. Ve třetí části jsme byli podle mého lepší, v závěru rozhodlo štěstí."

Viktor Lukeš (HC Benzina Litvínov): "Utkání rozhodl počet chyb, kterých jsme se dopustili více než soupeř. Při našem oddechovém čase (v čase 59:10 min., za stavu 5:5; pozn. red.) jsme si řekli, abychom neudělali chybu vzadu a pokusili vystřelit na branku, neboť se vhazovalo v naší útočné třetině. Toho jsme nevyužili, branku domácích jsme neohrozili. Krátce poté se kotouč odrazil od našeho hráče a kapitulovali jsme pošesté."