Ú s t í n/L. - Poslední volný víkend čeká hokejisty Slovanu. Ve středu totiž startuje nový ročník první ligy. V generálce na ni odčinili domácí porážku s Kadaní a dokázali zvítězit na ledě extraligového Litvínova 4:2, když se dvakrát prosadil Petr Kanko, při obou gólech asistoval mladý obránce Holomek. Gólem se prosadil i dlouholetý litvínovský hráč Jan Alinč Ústečtí na srovnání Litvínova z kraje druhé třetiny odpověděli třemi zásahy. Domácí v závěru jen korigovali. V brance Lvů se v polovině vystřídali brankáři.
čt 9. 9. 2010
HC Verva Litvínov
2:4 0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 23. Vopat (Rindoš), 59. Černý - 16. Kanko (Holomek), 38. Alinč (Němeček), 46. Kanko (Holomek), 53. Šagát (Kloz) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: 0:2. Diváci: 500. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

HC Verva Litvínov: Franěk (J. Hübl) - Švarný, Kroupa, Jareš, Kousalík, Černošek, Gula, Kubát, Skuhrovec – Kubinčák, V. Hübl, Jánský - Lukeš, Rindoš, Černý - Kracík, Vopat, Bojer - Maxa, Gerhát, Kafan.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (30. Francouz) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Boháč, Hořava, Gureň, L. Poživil, Holomek - Janků, Alinč, Pazourek - Kloz, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Rod - Kanko, Mikulík, Ludvík.

Lvi v úvodu přečkali oslabení, v němž dokonce Mikulíkem dokázali zahrozit, jinak měl úvod v režii Litvínov. Ústí postupně srovnalo hru. Další šanci při přečíslení dvou na jednoho zmařila špatná příhra.Gerhát s Maxou se na druhé straně před Orctem k zakončení nedostali, stejně jako o chvíli později Hübl, na nějž adresoval pas Kubinčák. Slovan už úspěšný byl. Po průniku přes obránce otevřel skóre blafákem Petr Kanko.

Domácí vstoupili do druhého dějství lépe. Orct se protáhl při zákroku lapačkou po střele Hübla. Ve 23. minutě však nestačil na střelu Romana Vopata. Ústečtí následně přestáli krušnější chvilku při oslabení, pak sami zase zaměstnali Fraňka v litvínovské kleci. Nejdřív Pazourek, pak v přesilovce Boháč. Svého brankáře následně zastoupil Kroupa, který lehl do ústecké kombinace. V polovině utkání se v brankovišti Ústí vyměnily brankářské generace. Dlouholetou litvínovskou oporu Zdeňka Orcta nahradil nadějný Pavel Francouz, aby oba ústečtí muži týden před startem ostré sezony nevypadli ze zápasového rytmu. Jan Alinč byl nejdříve vyloučen, s čímž diskuzemi se sudím dával najevo, že rozhodně nesouhlasí. Pomstil se však hokejovým způsobem. Lvi nejdřív přežili velkou šanci dua Hübl – Kubinčák, pak dostali sami možnost hrát 100 vteřin dvojnásobnou přesilovku. A právě velezkušený centr domácí ztrestal. V čase 37:00 se dostal k dorážce Němečkovy střely a umístil ji do klece – 2:1.

Hned po patnácti vteřinách třetí části mohl náskok navýšit Janků. Z křídla však Fraňka nepřekonal. V další šanci fauloval Pajiče Černošek a následnou přesilovku Ústečtí opět proměnili. Petr Kanko se podobně jako při prvním gólu natlačil před branku a nyní po dlouhé forhendové kličce trefil z úhlu odkrytou část branky. Chvíli poté mohl snížit Bojer, ale Francouz stihl zasáhnout. Tlak domácích uťal Slovan stylově. Martin Šagát si našel odražený puk a zvýšil náskok již na rozdíl tří branek. Poslední slovo patřilo přeci jen Litvínovu. Minutu a čtvrt před koncem propálil ústeckého brankáře tvrdou ranou z jízdy Lukeš. Závěrečná power play již branku nepřinesla.

Ústečtí Lvi výhrou zmírnili pasivní bilanci přípravných mačů na 4 výhry – 1 remízu – 1 prohru po prodloužení – 5 porážek.