Ú s t í n/L. - Ve šlágru 19. kola první hokejové ligy zajížděl ústecký Slovan na led lídra tabulky, Dukly Jihlava. Ta na svém Horáckém zimním stadionu nerozdává body lacino. Vyhrál zde jen tým z Tábora, a to nejtěsnějším rozdílem 2:1. Avšak Táborští už nejsou jediní, jelikož Slovan dokázal také Jihlavu obrat o všechny tři body. Utkání otevřel jako první ve vlastním oslabení nejlepší střelec Lvů Marek Čurilla. Druhou branku Slovanu přidal krátce po zahájení třetí třetiny Robin Hanzl. Zápas ještě zdramatizoval Oldřich Bakus, ale za nedlouho opět Lvi vedli o dvě branky. Úspěšným střelcem byl Milan Mikulík.
st 17. 11. 2010
HC Dukla Jihlava
Ústecký Slovan s.r.o.
1:3 0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 48. Bakus (Škumát, Hodek) - 25. Čurilla (Pazourek), 41. Hanzl (Boháč, Kloz), 55. Mikulík. Rozhodčí: Ondřej - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3896. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Posmyk, Malena, Dobrovolný, Staněk, Suchý - Hodek, Bakus, Čachotský - Škumát, Padělek, Krupka - Jeslínek, Zeman, Bezděk - Protasenja, Hollý, Man - Polcar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Němeček, Boháč, Hořava, Gureň, Klobouček, Holomek, Sklenička - Čurilla, Hanzl, Diviš - Janků, Kanko, Pazourek - Kloz, Mikulík, Ludvík.

Komentář

Jihlavští hokejisté měli v dnešním klání proti Ústeckým Lvům o motivaci postaráno. V případě vítězství by rivalům ze severu Čech odskočili již na sedmibodový rozdíl. Na ledové ploše však tento fakt nebyl vůbec znát.

Do úvodního dějství vstoupily oba týmy ve značně ospalém tempu. Hrálo se převážně ve středním pásmu, objevovala se řada nepřesností. Rozhodně se nejednalo o oku lahodící hokej. V tomto gardu se bohužel odehrávala celá první část. Jihlavské publikum vyděsila v 8. minutě střela ústeckého Kanka, kterou zastavila až branková konstrukce. Obzvláště bídné byly přesilovky jihlavského celku. Dukle se nedařilo usadit v útočném pásmu soupeře, kombinace vázla, neměla žádnou kloudnou myšlenku. Až v čase 19:27, když už se většina lidí chystala občerstvit, se objevil před prázdnou bránou Jiří Man, proti kterému se však blýskl dnes výborně chytající Dušan Salfický. První třetina tedy nepřinesla žádnou změnu stavu.

Na začátku druhé dvacetiminutovky byla vidět snaha jihlavského týmu o zlepšení. Hned v 21. minutě si Daniel Hodek narazil puk s Tomášem Čachotským, který však trefil pouze lapačku Salfického. Ve 24. minutě se před jihlavskými hokejisty naskytla další příležitost v podobě přesilové hry. Stal se však pravý opak, když v oslabení v čase 24:39 protlačil kotouč za Řehoře Marek Čurilla0:1. Vzápětí byl vyloučen další ústecký hráč a Dukla měla příležitost hry 5 proti 3. Ani nyní se jí nepodařilo skórovat. Ve 33. minutě se chopil kotouče Aleš Padělek, obkroužil branku, ale trefil pouze tyčku hostující branky. Právě probíhala 37. minuta, když šlo opět pykat na lavici hanby duo ústeckých hráčů. Pro Duklu ale jako by byla v dnešním klání početní výhoda zakletá, vsítit branku se jí opět nepodařilo. I kvůli této špatné jihlavské produktivitě se odcházelo do kabin za jednogólového vedení Ústeckých Lvů.

Třetí třetina začala pro Duklu šokem. V čase 40:32 se mezi dvojicí nedůrazných jihlavských obránců protáhl hbitý Robin Hanzl, šikovně si položil Řehoře a zasunul kotouč do odkryté brány – 0:2. Ústečtí si po vstřelené druhé brance stále udržovali mírnou převahu. Ve 45. minutě opět zazvonila tyč jihlavské svatyně, která dnes byla ve stálé permanenci. Tentokrát pálil Kloz. Na časomíře právě svítil čas 47:50, když se domácí dočkali dlouho kýženého gólu. Z úhlu překvapil Salfického Oldřich Bakus1:2. Vstřelená branka vlila jihlavskému týmu krev do žil. Dukla byla aktivní, lépe bruslila, všude byla jako první. Snahu o vyrovnání ovšem zmařil v čase 54:26 Milan Mikulík, který předvedl zřídka vídanou věc. Trefil se přímo z vhazování – 1:3. Následný tlak jihlavského týmu byl již spíše symbolický. Mařila jej zejména špatná kombinace. I proto už ani jeden z brankářů puk ze své sítě nelovil.

Ústečtí Lvi dnes zvítězili zcela zaslouženě 3:1. Udrželi si tak kontakt s čelem tabulky, kde je nyní situace velmi vyrovnaná. Na vedoucí Chomutov Lvi ztrácí 2 body, na Duklu pouze jeden. Jak se situace na špici prvoligové tabulky dále vyvine, se dozvíme v sobotních kláních.

Ohlasy trenérů

Rosol Petr (Ústí nad Labem): Já jsem samozřejmě s výsledkem spokojen, odvážíme si tři body. Dneska nám chybělo několik hráčů základní sestavy, takže jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Kluci dělali všechno, na čem jsme se domluvili. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany.
Vlk Petr (Jihlava): Nám zápas vůbec nevyšel. Na jednu stranu je to dobře, kluci se snad poučí z hokejovosti, která nám dnes chyběla. Bojovnost se hráčům nedá upřít, ale když nám v přesilovce pět na tři skáčou puky, nedáme gól, tak nemůže vyhrát.
Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže