K a d a ň - Další severočeské derby bylo tentokrát na pořadu dne na zimním stadioně v Kadani, kam zavítali hokejisté Slovanu. V utkání padla jediná branka, o kterou se zasloužil v závěru první části ústecký obránce Jiří ZEMAN. Druhým čistým kontem se v této sezoně blýskl Dušan SALFICKÝ, jenž si poradil se dvaatřiceti střelami Kadaně. Především díky těmto hráčům si Lvi připisují další tři body do prvoligové tabulky.
so 4. 12. 2010, ZS Kadaň
SK Kadaň
HC Slovan Ústečtí Lvi
0:1 0:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 20. Zeman (Diviš, Kanko). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 440. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1.

SK Kadaň: Hylák - Schmidt, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Balász, Charousek, Boušek - Eiselt, Mikšovic, Vl. Novák - Bečvář, Mužík, Kadlec - Rohan, Klíma, Bursík.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava - Kanko, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Sklenička - Hovorka, Šagát, Majdan - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Komentář

Už ve 42. vteřině hrála Kadaň přesilovku, hosté ale zodpovědnou obranou nedovolili vytvoření tlaku. První vážnější ohrožení branky tak nabídla až 4. minuta, když Charousek tečoval Němečkovu střelu. Salfického vyrážečka ale byla na svém místě. V 7. minutě hráli hosté dvojnásobnou přesilovku. V té sice dostali puk za Hylákova záda, ale branka nemohla být uznána kvůli kopnutí. Druhá polovina první třetiny se nesla v duchu obranné hry. Ani jeden z týmů se nemohl dostat do žádné větší šance. Vyjímkou byla pouze 15. minuta, když se Bursík ocitl sám před poloprázdnou bránou, ale netrefil bránu. Půlminutu před koncem, když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, Diviš obkroužil bránu, přihrál mezi kruhy na volného Zemana a ten tvrdou ranou otevřel skóre.

V první velké šanci druhé třetiny se v 25. minutě ocitl Klíma. Neprostřelil ale houf hráčů před poloprázdnou bránou. O minutu později ujel na druhé straně Sklenička, ale Hylák vychytal. Domácí se snažili vyrovnat, ale všechny jejich šance zneškodnil Salfický. Ve 33. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V následné 5 na 4 pálil od modré nebezpečně Balazs, Salfický ale předvedl úžasný zákrok. Po zbytek třetiny se hrálo ze strany na stranu, ale bez větších šancí.

Třetí třetina přinesla tvrdý hokej. Rozhodčí přehlížel menší fauly a hráči se často soustředili více na oplácení, než na hru. První vážnější šanci tak přinesla až 46. minuta, když domácí obraně ujel Sklenička, Hylák ale chytil. Na druhé straně předvedl pěknou akci Kadlec, když na modré proskočil mezi obránci, objel branku a chystal se zasunout do odkryté klece. Boužel, Salfický na poslední chvíli tygřím skokem zabránil brance. V 51. minutě si dobře najel Mikulík, ale promáchl před prázdnou bránou. Hosté se poté zatáhli a hráli na výsledek, což se jim vyplatilo. V závěru navíc nenechali domácí ani zkusit power-play.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže