Havl. Brod - Ústečtí hokejisté na ledě Havlíčkova Brodu nedokázali bodovat ani skórovat. Brankový výčet zápasu načal v 15. minutě Zohorna. V polovině zápasu kapituloval Orct znovu, prosadil se Meidl. Zkušený gólman Lvů již neinkasoval. Dvě branky domácímu týmu na výhru stačily.
so 11. 12. 2010
HC Rebel Havlíčkův Brod
Ústecký Slovan s.r.o.
2:0 1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Zohorna (Knotek, Sova), 30. Meidl.. Rozhodčí: : Jiří Dvořák - Jiří Flegl, Martin Šperl. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1021. Průběh utkání: 2:0.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán, A. Jelínek - Meidl, Třetina "A", Zohorna, Voj. Němec "A", Rytnauer, Knotek, Sedlák, Švaňhal, Zábranský, Zítka, Stromko, Fiedler.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Sklenička – Hovorka, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Ludvík - Šagát, Pajič, Hampl - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Komentář

Utkání začalo pěkně zostra a hned od úvodu bylo jasné, že Kotlina se stane opět němým svědkem atraktivního střetnutí, které bude provázet útočný hokej. Po minutě hry si totiž Severočeši vypracovali velkou šanci. Dlouhou nahrávku zachytil ve středním pásmu volný Handlovský, rozkmital své rychlé nohy a najel si do útočného pásma, kde přiťukl kotouč na rozjetého Čurillu, jehož projektil z levého kruhu vyrazil gólman Suchan ramenem těsně nad horní tyčku. Havlíčkobrodská družina se postupem času také osmělovala směrem dopředu a pravidelně zaměstnávala ústeckého gólmana Orcta, jenž musel proti nepříjemným střelám vytáhnout ze svého arzenálu několik povedených zákroků.

Fanoušci se mohli i nadále bavit, protože oba soupeři jim s nadšením servírovali pestré hokejové menu. Ke spokojenosti domácích měli navíc mírně navrch Rebelové, kteří se do zakončení probíjeli o něco častěji než jejich severočeský soupeř. V průběhu 8. minuty se nevyvaroval faulu hostující obránce Pojkar a Lvi poprvé čelili útočné snaze svého soupeře při oslabení. Hra v početní nevýhoda ale hostům vyšla velmi dobře, když po většinu času drželi hru v blízkosti brodského gólmana Suchana. Havlíčkův brod si vynutil převahu až na konci dvouminutové přesilovky, když třikrát zahrozil. Dvě nepříjemné rány měl na svědomí mladý bek Šenkeřík a jednou dal o sobě důrazně vědět forvard Zohorna.

Oba tábory pokračovaly v ofenzivním galapředstavení, jemuž chyběla ta nejdůležitější složka – góly. Při neustálém špičkování, kdy se domácí s hosty pravidelně střídali v diktování tempa hry, se nakonec radovala havlíčkobrodská družina. V úvodu 15. minuty nahrávku Aleše Sovy prodloužil Jan Knotek mezi kruhy na volného HYNKA ZOHORNU, jenž si sjel do volného prostoru před brankou a rychlou kličkou se snažil položit na zem gólmana Orcta, jehož následně nastřelil pouze do betonů, po čemž se dostal k další dorážce a se štěstím propasíroval kotouč za brankovou čáru – 1:0.

Ústí nad Labem zareagovalo na nepříznivý stav tím nejlepším možným způsobem, když ještě přidalo v útočné fázi na obrátkách a pomalu začínalo svírat Rebely pod narůstající tlak, z něhož často prověřovali pozornost brankáře Suchana. Ten spršku nepříjemných střel uvítal prostřednictvím povedených zákroků. Chvíli před první sirénou se karta otočila a za delší konec pomyslného provazu začali pro změnu tahat domácí hokejisté, jenže jejich snaha s sebou gólový efekt rovněž nepřinesla.

Také prostřední část od útlého začátku připomínala ve všech směrech první dvacetiminutovku. Oba tábory na opačných stranách barikády se snažily o útočné pojetí hry, přičemž navrch měla havlíčkobrodská družina. Rebelové nepolevovali v útočném snažení, při němž se probíjeli k hojnému počtu nepříjemných projektilů. Gólman Orct si tak ve svém brankovišti na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Havlíčkův Brod navíc nutil svého soupeře k častým faulům, jimiž se udržoval naladěný na ideální útočné vlně. Naopak se sám prezentoval vzornou disciplínou, což mu jen pomáhalo v ofenzivním rozletu. Severočeši se však velice dobře bránili při vlastní početní nevýhodě a postupem času čím dál více tlačili na pilu.

Rebelové se dostali pod značný tlak, jemuž zdárně čelili a paradoxně při vykouknutí z obranné ulity sami udeřili. Zhruba v půlce zápasu se před brankou se probil ke dvěma střelám těsně před brankovištěm urostlý VÁCLAV MEIDL a se štěstím propasíroval po ledě puk za betony gólmana Orcta – 2:0. Ústecká nedisciplinovanost navíc nebrala konců, čímž Lvi výrazně brzdila, protože se kvůli ní nemohli dostat ke své obvyklé hře. Vyloučení Severočechů naopak fungovala jako živá voda na havlíčkobrodský útočný mlýnek, který roztočil naplno své lopatky a přivábil s sebou celou řadu příležitostí.

Jednu z nich jsme sledovali ve 35. minutě, kdy si Voj. Němec si nabruslil do pravého kruhu a krásnou nahrávkou hledal před brankou dobře najetého Třetinu, jenže ten v dobré palebné pozici netrefil letící puk. Tentýž hráč o sobě dal vědět na začátku 39. minuty, když hosté odpálili kotouč až do blízkosti gólmana Suchana, ale Rebelové založili rychlý kontr, při němž se ocitl na levé straně hřiště právě osamocený Třetina, který naznačil střelu a následně zápěstím nastřelil jen Orctovy betony.

V závěrečném dějství se hosté ze severních Čech snažili vstřelit branku a dostat se na dostřel Rebelů, jenže svěřenci trenérského tandemu Petr Novák – Jaroslav Benák se stále prezentovali účinnou hrou, jež jim pomohla sklízet kýžené ovoce v dosavadním průběhu duelu. Severočechům nedali ani centimetr ledu zadarmo, přičemž pořád dbali na výbornou disciplínu. Na Lvech se dalo vyčíst odhodlání s nepříznivým stavem něco ještě udělat, jenže bojovníci z Kotliny zvládali důležitou bitvu po taktické stránce bezchybně. Zajištěnou obranu, jíž zezadu kryl skvěle chytající gólman Suchan, navíc neopomíjeli podporovat nebezpečnými výpady, které přinášely značné penzum práce jeho protějšku Orctovi.

Ten se zřejmě nejvíce zapotil na přelomu 1. a 2. poloviny poslední třetiny, kdy nahrávku mezi kruhy chytře přenechal Fiedler zakončujícímu Stromkovi, jehož prudká a poměrně přesná střela proletěla kousek vedle levého horního rohu ústecké svatyně. Severočeši nakonec přece jen dostali šanci alespoň na vyrovnání, když se v 56. minutě za vysokou hůl nechal vyloučit brodský špílmachr Třetina, jenže nabuzení domácí sehráli oslabení výtečně, když pravidelně odpalovali puky ze Suchanovy blízkosti a drželi hru v útočném pásmu. Ústí nad Labem už se poté na nic nezmohlo a Rebelové se mohli naplno radovat z dalšího cenného skalpu prvoligového lídra, ale hlavně z důležitého tříbodového zisku.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Moc šancí v tomto zápase nebylo. My jsme byli v situaci, kdy jsme dnes museli bodovat, proto jsme k duelu přistoupili, jako kdybychom hráli play-off. Nebyl to asi příliš hezký zápas na koukání, ale my jsme vycházeli ze zajištěné obrany a disciplíny, což nám nakonec přineslo úspěch. Není ale čas na nějaký oslavy, protože nás čekají ještě 3 zápasy, které musíme také zvládnout.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi):

Zápasy neměl moc velkých šancí na obou stranách. My máme v poslední době problémy s koncovkou, kdy dáváme zhruba tak dva góly za jeden zápas. Dnes jsme vyrobili dvě hrubky, za které nás soupeř potrestal.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže