Ústí nad Labem - Takový zápas už obecenstvo ve Zlatopramen Areně dlouho nevidělo. Ústečtí Lvi zametli v rámci 30. kola s hosty z Vrchlabí 6:0. Čistým kontem se blýskl Zdeněk ORCT, jenž pochytal všechny střely soupeře (31). Skóre této přestřelky otevřel již v padesáté páté sekundě utkání Ondřej HOLOMEK. Do statistik se také výrazně zapsali Rok PAJIČ a Jan KLOZ (oba 1+1) a také Robin HANZL (0+2). Tři body si do prvoligové tabulky zaslouženě připisují Lvi a po 30. kole mají na kontě 62 body a náleží jim druhá příčka.
po 20. 12. 2010, Zlatopramen Arena
HC Stadion Vrchlabí
6:0 3:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Holomek (Pajič), 15. Pajič (Hampl), 19. Zeman (Šagát, Mikulík), 33. Handlovský (Kloz, Hanzl), 36. Kloz (Hanzl, Hořava), 54. Čurilla (Němeček). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. Diváci: 1246. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 6:0. Zakázaná uvolnění: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Vyhraná vhazování: 35:28 (9:14, 16:8, 10:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, do 49. Zeman, L. Poživil, Holomek, P. Hořava, Gureň - Čurilla, Alinč, Ludvík - Šagát, Mikulík, Diviš - Janků, Pajič, Hampl - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

HC Stadion Vrchlabí: Ševčík - O. Poživil, Chaloupka, V. Drábek, Pácal, Matějíček, Čížek, J. Hanzl, Zukal - Kubeš, R. Hubáček, Beck - Bláha, Rusnák, O. Látal - Tvrdek, P. Kříž, J. Drábek - Urban, Filip, Bezouška.

Do úvodu utkání vstoupili Lvi velmi aktivně a hned z toho těžili. Necelou minutu po začátku se po vyražené Pajičově střele dostal puk na dojíždějícího Ondřeje Holomka, který velmi prudkou ranou otevřel skóre zápasu – 1:0. O chvíli později nebezpečnou tečí zahrozil Ondřej Poživil.

Vrchlabí na Lvy trochu tlačilo. Velkou šanci na samostatný únik měli domácí, když Handlovský vyhodil puk z pásma k Alinčovi. Tomu ale puk ujel dříve, než jej stačil zachytit. V polovině prvního dějství došlo i k prvnímu vyloučení, a to na straně Lvů. Vrchlabí tak mělo velikou šanci skórovat. Na zkušeného Orcta si ale hráči z Podkrkonoší nepřišli, a tak skóre zůstalo nezměněné.

Vylučovalo se ale i na druhé straně. Oproti té vrchlabské, tuto Lvi plně využili. Po přihrávce Hampla atakoval Rok Pajič nejprve z ostrého úhlu, ale puk se zasekl o beton. Pajič nezaváhal a pokračoval za pukem a doťuknul jej za brankovou čáru – 2:0.

Ježíšek do Zlatopramen Arény přišel o čtyři dny dříve. Na konci první třetiny nadělil ústeckým fanouškům už třetí precizní gól. Mikulík nejprve přihrál Šagátovi, k němuž se hostující gólman otočil čelem. Šagát ale nečekaně přihrál najíždějícímu Jiřímu Zemanovi, který prudce vypálil puk do prázdné branky a opět tak navýšil stav – 3:0.

Úvod druhé třetiny byl již vyrovnanější než úvod té první. Vrchlabí místy diktovalo tempo hry a nebýt Orcta, mohlo být celkem rychle vyrovnáno. To samé ale platí i o brankáři Ševčíkovi, který měl několikrát také více štěstí než rozumu.

V polovině zápasu se začalo přitvrzovat. A to nejen herně, ale hlavně i neherně. Domácí museli do oslabení 3 na 4, a to z důvodu dvou vyloučení za hrubost. Napětí mezi oběma týmy rostlo. O chlup akčnější Vrchlabí bylo ostrým trnem v oku Lvům, kteří tak museli velmi pečlivě bránit a soustředit se na obrannou hru.

Jednostranný vývoj skóre pokračoval i ve druhé třetině. Opravdu ukázkový gól předvedl Lukáš Handlovský za pomoci Hanzla a Kloze. Hanzl vyslal puk do útočné třetiny. Za toušem se ale rozjel vrchlabský obránce, kterého Kloz předjel a rychle posunul puk před Ševčíka. Tam kotouč tečoval právě Handlovský, ale puk se odrazil od betonu, a tak jej Handlovský ještě jednou tečoval a tentokrát se nemýlil – 4:0.

Zanedlouho silnou střelou zahrozil Mikulík. Jeho rychlý puk ale hostující gólman zachytil do lapačky. Karta se obrátila a dirigentem utkání se stali Lvi. Vysloužili si také přesilovku 5 na 3. Těsně poté, když skončil trest prvního vyloučeného hráče, propálil hradbu vrchlabských obránců Jan Kloz - 5:0.

Po zbytek druhé periody už ani jeden celek nevymyslel žádnou větší akci. Na obou stranách se to zato hemžilo sevřenými pěstmi a silnými slovy, za což bylo několik hráčů ještě vyloučeno, ale jinak stav zůstal nezměněný.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy odpočaté a hra tak pokračovala opět naplno. Na obou stranách se hráči snažili vsítit gól, aktivnější ale byli domácí Lvi. Ti na Ševčíka vypálili mnoho střel, ale díky gólmanovým rychlým betonům se jim navýšit gólový stav nepodařilo.

Menší únava dopadla na domácí hráče, kteří z nedostatku sil začali faulovat a umožnili tak Podkrkonošským hrát přes minutu 5 proti 3. Při pádu na mantinel si Jiří Zeman pochroumal koleno a byl odvezen z ledu na nosítkách. Při opouštění ledu ale zamával na fanoušky na znamení, že je relativně v pořádku.

Toto oslabení Slovan ale bez problému zvládli, ba naopak, těsně po konci oslabení nebezpečně pukem před Ševčíkovo brankou zamíchal Mikulík. Gól z toho ale nebyl, a tak se hrálo dál. Hra stále měla svižné tempo a o akce nebyla nouze.

Netrvalo to tak dlouho a vánočně naladění domácí fanoušci se mohli radovat z půltuctého gólu. O ten se postaral Marek Čurilla, jemuž velmi pomohl Ludvík, který v tu pravou chvíli zakryl Ševčíkovi výhled.

Ke konci utkání už týmy nedokázaly vymyslet nějaké významné akce, a tak se skóre nezměnilo. 3-2-1, tak padaly góly v jednotlivých třetinách, avšak pouze z holí Lvů. Ti tak nemohli svým příznivcům nadělit lepší vánoční dárek. Velký podíl na tom měl i domácí gólman Orct, jen dnes předvedl senzační výkon. I Ševčík byl dnes famózní. Nebýt jeho obětavých zákroků, výsledek by dalece přesahoval desítku.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnešní utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli 6:0. Hráli jsme pěkný hokej, rozhodla první třetina, kdy jsme dali tři góly, a pak už jsme je k ničemu nepustili. Už se nám více daří i v ofenzivě. S Jiřím Zemanem je to hodně špatné, je mimo hru do konce sezony. Náhradu za něj budeme řešit zítra nebo později."

Radoslav Svoboda (HC Elektromont Vrchlabí): "Bohužel jsme dostali rychlý gól, od kterého se celý zápas odvíjel. Byla to individuální chyba. Ústí má velmi kvalitní mužstvo a první třetinu vyhráli 3:0. Ve druhé třetině jsme nějaké šance měli, ale nedokázali jsme je využít. Bylo to špatné, prohrávali jsme 5:0 po dvou třetinách. Při tomto stavu už se hodně těžce vracíte do zápasu, utkání se nám nepovedlo, Ústí hrálo výborně kombinačně, o čemž hovoří nemilostný výsledek. Chtěli jsme se dostat do osmičky, v kterou jsme doufali. Bohužel nám to nevyšlo a budeme muset sbírat každý bod. Do konce kalendářního roku jsou ještě dvě kola a poté zbytek. Musíme si zajistit alespoň dobrou výchozí pozici pro předkolo play-off."