V í t k o v i c e - Ve druhém kole juniorské extraligy zajížděli ústečtí hráči na led vítkovického rivala. I když se mužstvo od Labe ujalo v první třetině vedení, až do finálního dějství byly síly na obou stranách vyrovnané a celky z obou měst odcházely do kabin za vyrovnaného stavu. Teprve gól Řeháka rozhodl o osudu týmů a ústečtí hráči tak odjeli z Vítkovic s prázdnou.
so 18. 9. 2010
HC Vítkovice Steel
4:3 1:2, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Vrána (Galajda, Řehák), 24. Řehák (Galajda), 36. Walker (Kolouch), 45. Řehák (Vrána) - 3. Racek (Žák, Pořický), 16. Drahorád (Daráš), 28. Bříza (Vávra). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Vítkovice Steel: Bartošák - Pavelka, Kovář, Pociecha, Žvátora, Klimíček, Hruzík - Walker, Vrána, Řehák, Slovák, Kolouch, Mareček, Maliník, Kilnar, Richter, Šebesta, Včíslák, Galajda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Bulva, Drahorád, Smetana, Hříbal, Burkovec, Grin, Novotný, Humpolíček - Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Chládek, Daráš, Bříza, Žák, Pořický, Fusek, Keltner, Racek.

Úvodní bully zápasu vyhráli domácí, kteří však byli o puk vzápětí připraveni. Do dobré šance se dostal Kuchynka, ale betony vítkovického brankáře neprostřelil. Ve třetí minutě se vedení ujali hosté, za které se trefil Racek. Ústecký forvard Žák si dojel k odraženému puku, který přihrál Rackovi. Ten už se zakončením neměl žádné problémy – 0:1. Vítkovičtí se snažili skóre vyrovnat, ale Pavelkova střela od modré či pokusy Maliníka a Žvátory vyšly vniveč. Teprve v desáté minutě se domácí mohli radovat. Petráska překonal Vrána a srovnal tak stav – 1:1. V 15. minutě se vítkovický hráč nechal vyloučit za vysokou hůl a ústecký celek tak měl dvouminutovou přesilovku. Po nahrávce Daráše vypálil Drahorád a kotouč proklouznul mezi Bartošákovými betony – 1:2. Střela Vrány, Žvátory či Maliníka již do konce třetiny skóre nezměnila.

Na počátku druhého dějství dohrávali vítkovičtí hráči přesilovou hru, ve které se však nedokázali prosadit v útočném pásmu. Vyrovnávacího gólu se domácí dočkali ve 24. minutě, kdy Galajda nahrál puk Řehákovi. Ten se prokličkoval až před Petráska a bez potíží zasunul touš do brány – 2:2. Na odpověď nečekali Vítkovičtí dlouho. O čtyři minuty později propálil betony domácího brankáře Bříza – 2:3. Od poloviny utkání bylo na obou stranách viděno mnoho šancí a oba brankáři se měli co ohánět. Velkou šanci propálil ve 34. minutě Hošek, který se ocitl sám před brankou, ale Bartošák mu na poslední chvíli puk vypíchl. Podle pravidla „nedáš, dostaneš“ se tak hosté nemohli divit vyrovnávacímu gólů Vítkovic. Kolouch vybojoval puk za brankou a přihrál Walterovi, který srovnal skóre střelou do šibenice – 3:3.

Do finální třetiny vstoupily oba celky za nerozhodného stavu. Do vyložené šance se dostali hosté, když Pořický nahrával do jízdy Grinovi. Ústecký obránce však prázdnou klec přestřelil. Ve 44. minutě tak Vítkovice potrestaly chybu soupeře. Vrána po vhazování vybojoval puk a nahrál Řehákovi, který si najel ke vzdálenější tyči a puk zasunul pod padajícího brankáře – 4:3. Skóre mohli Ústečtí vyrovnat o deset minut později, kdy si vítkovický Hruzík vykoledoval čtyřminutový trest za sekání a vražení na hrazení. Vítkovického gólmana již ale nepřekonali a Vítkovice si tak připsaly tři body za těsné vítězství nad Ústím nad Labem.