P l z e ň - Po těsné prohře ve Vítkovicích se v dalším kole vydali junioři na druhý konec republiky, tedy na západ do Plzně. Skóre utkání otevřel ve třetí minutě plzeňský Růžička a ve druhém dějství přidali Indiáni ještě dva góly. Střela ústeckého Chládka sice pokazila plzeňskému gólmanovi shout-out, na vítězství však nestačila.
po 20. 9. 2010
HC Škoda Plzeň
3:1 1:0,2:1,0:0

Branky a nahrávky: 3. Růžička, 21. Pacanda (TS), 27. Faschingbauer (Ruprecht, Bernad) - 32. Chládek (Bříza). Vyloučení: 6:4, navíc Vávra (UNL) TS. Využití: 0:1. Diváci: 83. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Škoda Plzeň: Mazanec - Slavík, Růžička, špaček, Sullman, Ruprecht, Šimandl, Hucl, Baxa, Hošťálek, Lev, Mainer, Sedláček, Pacanda, Faschingbauer, Erben, Vizinger, Váchal, Bernad, Němec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Smetana, Hříbal, Burkovec, Grin, Novotný, Humpolíček - Pojezný, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Chládek, Daráš, Keltner, Šetka, Bříza, Pořický, Fusek, Racek.

Zápas začal poměrně svižně, už ve třetí minutě se měnil stav utkání. Prvním střelcem byl plzeňský Dan Růžička, který překonal brankáře Petráska. Jeho gólu však předcházela velká šance ústeckých, kteří šli tři na jediného obránce, nedokázali si však poradit. Podobnou šanci, tentokrát klasické dva na jednoho, nevyužili ani chvíli po první vstřelené brance. Plzeňští pak hru uklidnili a dlouho se nic zajímavého nestalo. A nic kloudného nevymysleli ani při první přesilové hře hosté, naopak tvrdě pálil Růžička. Po faulu na unikajícího Pacandu se k početní výhodě dostali i Indiáni, ale kromě střeleckých pokusů od modré čáry se také příliš nevytáhli. O něco lépe, alespoň střelecky, si vedli při druhé přesilovce v závěru zápasu. Růžičkova střela od modré se ale pouze otřela o tyč Petráskovy branky a když v poslední vteřině netrefil odražený kotouč Mainer, skončilo první dějství 1:0 pro Plzeň.

Druhou část zápasu načala Plzeň ještě lépe. Hned v první minutě se dostával sám před gólmana hostí Mainer, ale byl faulován. K nařízenému trestnému střílení se také sám postavil a forhendovou kličkou nedal Petráskovi nejmenší šanci. Mainer - 2:0. O chvíli později střílel zpoza obránce nebezpečně domácí Pacanda, pak ale otěže utkání převzalo Ústí. Zatlačilo plzeňské hráče do obranného pásma a ti se bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Jako blesk z čistého nebe tak přišel třetí plzeňský gól. Ruprecht našel přihrávkou z obranného pásma Faschingbauera a ten si sám před brankářem věděl rady. V podobně lukrativní šanci už byli milosrdnější Pacanda se Sedláčkem. Ústí se nakonec dočkalo snížení v přesilové hře. Nic složitého nevymýšlel Chládek, vystřelil a jeho ránu do šibenice nezastavil ani brankář Mazanec. V poslední vážné šanci se ocitl plzeňský Vizinger, dostal se ale moc blízko k brankáři a nezakončil.

Závěrečná část utkání byla na zajímavé šance nejchudší, kromě vyloučených už se do zápisu o utkání nikdo nezapsal, dobrou příležitost k tomu měl ve druhé minutě hostující Humpolíček, bekhendem ale přestřelil. Lépe se jeho spoluhráčům nevedlo ani v následovném závaru před Mazancem, který rozklekem zabral skoro celé brankoviště. Další příležitost ke snížení měl Daráš s Krupičkou, přečíslení ale opět nevyužili. Vyniknout brankáře pak po protiútoku modrobílých nechal Sedláček. Ten se ve střelecké pozici zjevil ještě jednou, odražený puk se k němu vrátil, ale ani jeho další pokus neskončil gólem. Do konce utkání už tak stojí za zmínku jen Mazancův zákrok u pravé tyče a střela plzeňského Bernada, který mířil do Petráskovy lapačky.