Ú s t í n/L. - Zápas plný zvratů. I tak se dá nazvat sobotní utkání ústeckých juniorů. Nejdříve se do vedení dostali hosté, ale domácí v závěru první třetiny vyrovnali. V prostředním dějství se Slovanu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Když už to vypadalo, že si domácí výsledek pohlídají, Pardubičtí se ale nevzdali, zabojovali a se štěstím vyrovnali. V prodloužení se na konci přesilovky prosadil zkušený Holomek.
so 9. 10. 2010
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
4:3pp 1:1, 2:0, 0:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 20. Vávra (Grin, Pořický), 23. Bříza, 37. Šetka (Krupička, Racek), 63. Holomek (Vávra, Hošek) - 12. Hemský (Půhoný, Lenoch), 43. Půhoný (Zdráhal, Nosek), 44. Starý (Nosek). Rozhodčí: Vláčil – Ruchař, Kilian. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 31:45. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Holomek, Drahorád, Smetana, Krupička, Hříbal, Kuchynka, Hošek, Vávra, Daráš, Keltner, Grin, Šetka, Bříza, Pořický, Baránek, Humpolíček, Pojezný, Racek

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Landsman – Zdráhal, Beneš, Půhoný, Kousal, Žemlička, Lenoch, Starý, Nosek, Křečan, Zavoral, Havlík, Jetmar, Hemský, Kapec, Buchtele, Moučka

V úvodu třetiny ústečtí hokejisté na Pardubice doslova vlétli. Už ve druhé minutě se dokázal Slovan usadit v útočné třetině a odstřeloval pardubickou branku. Do slibné šance se dostal Hošek, když si prohodil puk mezi obránci, prokličkoval se až do zakončení, ale Landsman vyrazil puk pouze před sebe, kde číhal Baránek, ale ten trefil jen tyč. Až v 5. minutě se dostali Pardubičtí do pořádné šance – Kousal vybojoval v rohu puk, dostal se s ním až před Petráskovu branku, ale v poslední chvíli zakročil jeden z ústeckých obránců a nenechal ho vystřelit. Poté ujížděli Pardubičtí dva na jednoho, ale pardubický útočník místo přihrávky volil střelu a s tou si Petrásek poradil. I nadále hosté kousali – Hemský vystihl ústeckou rozehrávku, ale s jeho střelou neměl domácí brankář větší problém. V čase 11:07 se dočkali Pardubičtí vedoucího gólu – těsně po konci přesilovky se mezi betony domácího brankáře prosadil Hemský. Poté se ihned do gólové šance dostal Beneš, ale v rozhodující chvíli mu ústecký obránce přizvedl hokejku. V samotném závěru se dokázali prosadit i Ústečtí – blafákem překonal pardubického brankáře Vávra.

Druhá třetina začala přesilovkou Pardubic, kterou paradoxně využili domácí – Bříza vypíchl pardubickým hokejistům puk a tváří v tvář Landsmana překonal. Jako další si zahráli přesilovku Ústečtí – tentokrát Nosek obral o puk Holomka a řítil se sám na Petráska, ale ten ho vychytal. Poté si vyzkoušela Lvíčata zkrácenou přesilovku pět na tři, ale prosadit se nedokázala. Pardubičtí se snažili o vyrovnání, ale Petrásek zůstal i nadále neprůstřelný. Naopak v čase 36:28 kapituloval Landsman potřetí – Šetka zakončil přesně pod horní tyč. Hosté se ihned snažili prosadit z protiútoku, ale marně. Na konci třetiny se Hemský prokličkoval do pásma, snažil se zakončit, ale puk jen proklouzal po brankové čáře.

Úvod závěrečného dějství začal pěkně zostra ze strany Pardubických. Už v první minutě ujížděl sám na brankáře Kousal, ale v závěrečné fázi byl faulován. Poté využili pardubičtí hokejisté přesilovku – v čase 42:15 skóroval Půhoný. O necelou minutu a půl později bylo vyrovnáno – horní růžek Petráskovy klece vymetl Starý. Hra se přelévala ze strany na stranu a o gólové šance nebyla nouze. Nejdříve to zkoušel Buchtele, ale Petrásek ho skvělým zákrokem vychytal. Po něm mířil mimo Hemský. Ale i Ústečtí se snažili. V 54. minutě dostal Bříza přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale Landsmana nepřekonal. V poslední minutě to ještě zkoušel Havlík, ale namířil puk jen doprostřed brány, kde byl Petrásek připraven.

Prodloužení netrvalo moc dlouho. Už v čase 60:12 si Lvíčata zahrála přesilovku, kterou v samotném závěru dokázala využít - Holomek to vzal celé na sebe, prokličkoval se až před Landsmana a se štěstím zavěsil.