Ú s t í n/L. - Jen 38 sekund stačilo juniorům z nedalekého Litvínova, aby porazili ústecká Lvíčata. A přitom Slovan nezačal zápas vůbec špatně. Aktivnější domácí paradoxně inkasovali první gól, na který ale stačili ve druhé třetině odpovědět. Jakmile se poslední dějství přehouplo do své druhé půle, zaúřadoval Litvínov, který smetl Lvíčata v rozmezí necelých 40 sekund dalšími dvěma góly.
po 18. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Verva Litvínov
1:3 0:1, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 35. Kuchynka (Boháč, Francouz) – 7. Zavřel, 53. Smolka (Matai, Švarc), 53. Račuk (Jurčík). Rozhodčí: Nečas – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – Holomek, Boháč, Smetana, Krupička, Hříbal, Kuchynka, Vávra, Daráš, Keltner, Grin, Drnec, Šetka, Žák, Pořický, Baránek, Faigl, Humpolíček, Pojezný.

HC Verva Litvínov: Brýl – Račuk, Mackal, Eminger, Kasal, Smolka, Švarc, Šrámek, Havelka, Matai, Kabeláč, Zavřel, Dittrich, Jurčík, Zilcher, Ejem, Kafan

Utkání začali aktivněji domácí. Už v první minutě si litvínovský brankář připsal zákrok proti Boháčově střele. Po něm nebezpečně tečoval puk Krupička, ale i s tímto si Brýl poradil. Paradoxně aktivnější Ústečtí jako první inkasovali. Než se stačil Francouz rozkoukat a sáhnout si na kotouč, už lovil puk ze své sítě po střele Zavřela. Od vstřelené branky byl Litvínov aktivnější, ale v útočné třetině se usadit nedokázal. Do dobré pozice se ve 13. minutě dostal Smolka, ale mířil vysoko nad ústeckou branku. Jako první si přesilovku zahráli domácí – jedinou nebezpečnou střelu vyslal od modré Holomek, ale litvínovský brankář si s pukem poradil. V závěru třetiny se zkoušel prosadit Račuk, který obkroužil Francouzovu bránu a snažil se zakončit k bližší tyči, ale ústecký brankář si mezírku u tyče pohlídal.

Druhá třetina začala stejně jako první. Opět to byli domácí, kteří aktivněji zakládali nebezpečné útoky. Ale ani hosté nezůstávali pozadu. Ve 24. minutě se z dorážek snažili prosadit Mackal s Kafanem. Naopak na druhé straně to zkoušel Baránek, když sebral kotouč ve své třetině, přebruslil s ním celé hřiště a z mezikruží se snažil překvapit litvínovského brankáře, ale zamířil pouze do lapačky. Přesně v polovině zápasu zachránil Ústí od dalšího gólu Faigl, který na poslední chvíli odpálil kotouč z brankové čáry. V čase 35:00 se dostalo i na domácí – puk mezi betony litvínovského brankáře prostrčil Kuchynka a bylo vyrovnáno. Lvíčata vyrovnávací gól nakopnul a o „gólovky“ nebyla nouze.

Na začátku závěrečného dějství dohrávali domácí přesilovku z předchozí třetiny, ale zbylou minutu využít nedokázali. Ve 43. minutě předvedl pěknou akci Grin s Pořickým. Prvně jmenovaný napálil puk na modré přesně Pořickému na teč. Ale ani teď Brýl ústeckému tlaku nepodlehl. Naopak v 53. minutě dvakrát kapitulovalo Ústí. V rozmezí 38 sekund dokázali Litvínovští strhnout vedení na svou stranu a odskočit na rozdíl dvou branek. Nejdříve vymetl horní růžek Francouzovy brány Smolka. Po něm mířil do černého Račuk. Ústí se ale nevzdávalo a bojovalo až do poslední chvíle. V poslední minutě zkoušeli domácí power play, ale ani šest hráčů v poli nedokázalo vyrovnat.