C h o m u t o v - Další těsnou porážku si připsali junioři Ústeckých Lvů, tentokrát v předehrávce 30. kola extraligy na ledě Chomutova, a natáhli tak šňůru zápasů bez bodu na rovný půltucet. Domácí se ujali dvoubrankového vedení, ale Ústečtí se dokázali ve druhé třetině brankou do šatny dostat do kontaktu. Vyrovnávací branka na začátku třetí třetiny však nebyla uznána a domácí už svůj těsný náskok uhájili. Ztrátu na týmy před nimi by mohli ústečtí junioři snížit ve třech následujících domácích utkáních. Přijďte ústecké naděje podpořit!
po 25. 10. 2010, ČEZ Stadión
Piráti Chomutov
2:1 1:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Pinka (Kůs, Rutta), 33. Mála (Ptáčník, Hofmeister) - 40. Baránek (Drahorád, Kuchynka). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Piráti Chomutov: Příhoda - Kolář, Hučko, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csányi, Hofmeister, Rutta, Kučera, Klouček, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Mazánek, Kůs, Pesjak, Ptáčník.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Bulva, Drahorád, Smetana, Krupička, Hříbal, Burkovec, Kuchynka, Hošek, Vávra, Daráš, Boháč, Grin, Šetka, Holomek, Pořický, Baránek, Faigl, Humpolíček, Racek.

První odrazy se více povedly Chomutovu, kdy se více drali dopředu a více si hlídali puk. Ústí se sice také k puku mělo, ale jeho snažení bylo v převážné většině ukončeno dobrým postavením chomutovských obránců. Změna nastala přibližně v půlce první dvacetiminutovky, kdy domácí polevili a Slovan ucítil příležitost. Pálil, div, že se jim od hokejky nekouřilo. Jejich střely ale nebyly natolik ohrožující. Dvakrát ale chyběl jen kousek ke štěstí právě Ústí, kdy si Příhoda nepohlídal branku a svatyně byla kompletně nekrytá. Ale ani při těchto chybách se stav nezměnil. Šlo se také několikrát na trestnou, v tomto světle vedli hosté, kteří tam strávili osm minut. Domácí právě jedné převahy využili nejlíp, jak jen mohli. V 15. minutě našel skulinku ve Francouzovo postavení Pinka a poslal svůj tým tak do vedení. Slovanu se bohužel odpověď nevyvedla a stav byl po dvaceti minutách příznivější pro domácí, přesněji 1:0.

Od 21. minuty se ukázalo, že Slovan se bude snažit vybojovat vyrovnávací branku, a při nejlepším i tu vedoucí. Chomutov se ale patrně domluvil, že oni budou ti, kteří povedou hru. A také to tak, alespoň část hry, bylo. Chomutov si hlídal soupeře na každé brusli, ale také vícekrát chyboval. Slovan měl díky tomu několikrát šanci na toužebnou branku, bohužel v jejich neprospěch se euforie nekonala. Ten, kdo přišel s další brankou, byl Chomutov, jmenovitě pak Mála. Jejich radost z dvoubrankového vedení trvala 7 minut. Na konci druhé části vsítil první branku hostů Baránek. Stav se po 40ti minutách změnil, a to na 2:1, průběžné vedení patřílo Chomutovu.

Poslední dvacetiminutovka se držela ve svižném rytmu. Oba týmy cítily přítomnost bodů ve vzduchu. Bojovalo se jak jen bylo v jejich silách možné. Slovan zkoušel několikrát na začátku prostřelit Příhodu, ten ale měl své náčiní bezpečně připravené. Francouz se zprvu tolik nenadřel, ale později byl také rád, že i za jeho záda nespadl kotouč. Dále to ale vypadalo, že se stav bude měnit, a to ve prospěch Slovanu. Ten ale puk doslova hodil za brankovou čáru a tak gól nebyl jasně uznán. Po tomto okamžiku se hra lehce pozastavila, lehce snížila tempo. Pořád se ale bojovalo a útočilo. Na konci už ale bylo znát, že domácí tým si vedení hlídá a spíše jen brání. Po 60ti minutách skončil zápas se stavem 2:1 pro Chomutov.

Ztráta ústeckých juniorů na nejbližší nesestupové pozice už začíná být dost značná. Podaří se ji ve třech následujících domácích utkáních snížit? Přijďte v co nejvyšším počtu ústecké naděje podpořit už v pátek 29. října v 17 hodin, kdy přivítají Opavu, v sobotu 30. října ve 13 hodin, kdy hostí Vítkovice i v pondělí 1. listopadu v 17:30, kdy se utkají s českobudějovickým Mountfieldem!!!