Ú s t í n/L. - Dramatický zápas zažili diváci v sobotu 30.10. Ústečtí junioři v utkání prohrávali už o tři branky, ale v průběhu druhé a třetí třetiny dokázali toto manko stáhnout na rozdíl jediného gólu. Čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny nařídil rozhodčí na straně Ústí trestné střílení, které Vávra proměnil a bylo vyrovnáno. Prodloužení netrvalo ale dlouho. Bod navíc vystřelil Vítkovicím Slovák.
so 30. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Vítkovice Steel
3:4pp 0:0, 1:3, 2:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 37. Keltner (Racek, Smetana), 44. Boháč (Bříza), 60. Vávra (TS) – 23. Maliník (Walker), 34. Kucsera (Kolouch), 36. Richter (Kucsera), 62. Slovák (Kolouch, Klimíček). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 3:4, navíc Kovář (VIT) TS. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 0:3, 3:3 – 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Bulva, Drahorád, Smetana, Hříbal, Boháč, Grin, Novotný, Humpolíček, Kuchynka, Hošek, Vávra, Keltner, Šetka, Bříza, Žák, Pořický, Baránek, Faigl, Pojezný, Racek

HC Vítkovice Steel: Bartošák – Pociecha, Pavelka, Kovář, Klimíček, Prokop, Žvatora, Vrána, Řehák, Richter, Maliník, Slovák, Walker, Kolouch, Kucsera, Mareček

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Do první šance se dostali domácí, kdy Kuchynka přesně přihrál Vávrovi, ale ten neměl moc času na zakončení, tak si s jeho střelou Bartošák poradil. Po něm vyzkoušel pozornost ostravského brankáře Boháč. Jako první si v početní výhodě zahráli Vítkovičtí, ale k výraznému ohrožení ústecké branky se nedostali. V polovině první třetiny si Kolouch pohrál s ústeckými hráči, když se přes ně prokličkoval až do útočného pásma a dral se do zakončení, ale Petrásek vyrazil puk pouze do rohu. Po něm to zkoušel Kovář, jeho střelu vyrazil domácí brankář přesně na Pavelkovu hokejku, ale ani on Petráska nepřekonal. Ani Ústí nezahálelo. Boháč se zkoušel prosadit střelou přes klubko těl, ale neuspěl. V závěru třetiny se Hošek se Šetkou dostali do přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný mířil mimo hostující branku.

Druhé dějství začalo přesilovkou domácích. Vítkovičtí se dobře bránili a ve vlastním oslabení dokázali skórovat – Walker pálil od modré, Petrásek jeho střelu vyrazil přímo před Maliníka a ten neměl problém zasunout puk do brány. Vítkovické gól nakopnul a ústečtí hráči s nimi měli plné ruce práce. I další početní výhodu si vyzkoušeli domácí, ale byli to opět hosté, kdo dokázal zahrozit. Od poloviny utkání byli Ostravští jasně aktivnější a jejich aktivita jim přinesla zasloužené ovoce. V čase 33:55 zvyšoval Kucsera, když propasíroval puk pod Petráskovým betonem. O necelé dvě minuty pozděli už vedli vítkovičtí hokejisté o tři branky, když se prosadil Richter. Ale Ústečtí se nevzdávali a bojovali. V čase 36:45 jako první z ústeckých hráčů skóroval Keltner.

Závěrečnou třetinu začali aktivněji hosté. Ale Ústečtí se nevzdávali a stále bojovali jako praví lvi. V čase 43:35 využili přesilovku pět na tři, kdy Boháč prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Ústecké hráče jako by gól nakopnul a od té chvíle Vítkovické přehrávali. Nejdříve se zkoušel prosadit Grin, ale nasměroval puk pouze doprostřed hostující branky, kde byl Bartošák připraven. Po něm to zkoušel Bříza, ale ani on neuspěl. V 57. minutě se Slovanu podařilo Ostravské uzamknout v útočné třetině, že hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, ale ani to nepomohlo domácím, aby se prosadili. Jejich chvíle přišla až v čase 59:46, kdy rozhodčí nařídil trestné střílení, které k velké radosti ústeckých hokejistů Vávra proměnil.

Prodloužení netrvalo moc dlouho. V čase 61:41 skóroval Slovák a vystřelil tak bod navíc pro Vítkovické.