Ústí nad Labem - Hrát první kolo soutěže až v lednu se jen tak někomu nepoštěstí. V NOEN extralize juniorů bylo devět klání tohoto kola odloženo a odehráno až dnes. V jednom ze zápasů se střetli Ústečtí Lvi s třineckými Oceláři. Po nevydařené třetí části Severočeši nakonec padli ve Zlatopramen Areně 2:4.
po 10. 1. 2011, Zlatopramen Arena
HC Oceláři Třinec
2:4 1:0, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 15. Havlíček (Žák), 36. Havlíček (Grin) - 25. Bajtek (Pavlík, Marosz), 29. Marosz (Pavlík, Sklenář), 46. Kajaba (Deveri), 51. Bajtek (Marosz, Pavlík). Rozhodčí: T. Prchal - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 137. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Boháč, Hříbal, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra (A), Slavíček, Grin (A), Šetka, Holomek, Žák, Pořický (C), Havlíček, Brož, Humpolíček, Pojezný.

HC Oceláři Třinec: Sklenář - Pavlík (C), Bajtek, Deveri, Rajnoch, Marosz, Bombál (SD), Řezáč, Hegyi (A), Faksa (SD), Herman (A), Rapáč (SD), Číhal, Kaďorek, Roupec, Kajaba, Burzala, Matuš (SD), Bezuška (SD).

V úvodu utkání byl aktivnějším týmem rozhodně Slovan. Již na konci druhé minuty se proti Sklenářovi rozjel Holomek, jenže hostujicí brankář se blýskl vynikajícím zákrokem. Za tři minuty promeškali Ústečtí další šanci skórovat. Domácí Hošek objel Sklenářovu branku a přihrál Grinovi, před kterým byla úplně prázdná branka. Ten ale pouze orazítkoval tyčku! V minutě dvanácté se na Petráska řítil Deveri, svou příležitost ke střele ale promrhal a pouze objel svatyni domácího brankáře. O další tři minuty později se publikum již gólu dočkalo. Puk ze své sítě musel lovit Sklenář po dorážce Ondřeje HAVLÍČKA - 1:0. Na konci první části ještě ohrozil Petráska svou tečí Marosz po střele Rapáče od modré. První třetinu, ve které měli Lvi o trochu navrch, vyhráli 1:0.

Do druhého dějství vstoupili lépe Oceláři. Již počátkem této dvacetiminutovky ujel ústeckým obráncům Hegyi, ten naštěstí pro Ústí trefil pouze připraveného Petráska. Na konci třiadvacáté minuty přišlo první vyloučení. Dvě minuty obdržel Brož a jeho nedisciplinovanost Třinečtí potrestali. Od modré vystřelil bez zaváhání Pavlík, o dorážku se zasloužil Filip BAJTEK - 1:1.

Na konec sedmadvacáté minuty nebude vzpomínat v dobrém ústecký Šetka. Byl vyloučen za hákování a Oceláři využili druhou početní výhodu. O obrat skóre se postaral Rostislav MAROSZ, jenž nedal Petráskovi sebemenší šanci - 1:2. Po dvou rychlých brankách hostů mohli vyrovnat i domácí, kterým se přesilovky též naskytly. Podařilo se to až ve dvojnásobné přesilovce, ve které se prosadil střelec první branky, Ondřej HAVLÍČEK - 2:2. Nic závratně důležitého se již v této části neodehrálo a z ledu se odcházelo za již zmíněného stavu.

O tom, kdo si odnese body z tohoto střetnutí, rozhodlo posledních dvacet minut. Ve 46. minutě překonal Petráska René KAJABA, na kterého ústečtí obránci před vlastní brankou jaksi zapomněli - 2:3. Krátce po vstřelené brance mohli hosté ale i kapitulovat. Blafákem Hoška se Sklenář rozhodit nenechal. Vítězství Ocelářů upevnil v jednapadesáté minutě Filip BAJTEK, opět v přesilové hře - 2:4. Domácím nepomohl v závěru už ani oddechový čas ani power-play. Ústečtí v tomto zápase doplatili na tři neubráněné přesilovky Třince, který si po vyrovnaném střetnutí odváží ze Zlatopramen Areny celé tři body.