M. B o l e s l a v - Podobně jako v předminulém kole ve Zlíně, také v Mladé Boleslavi junioři Ústeckých Lvů výkonem neoslnili a nepotvrdili tak zlepšující se formu. Na ledě aktuálně 7. týmu extraligové tabulky prohrávali už 0:4, když Kuchynka vstřelil čestný úspěch hostí. Klíčovým okamžikem se ukázala pětiminutovka v polovině zápasu, ve které ústečtí hokejisté inkasovali hned třikrát.
st 17. 11. 2010, ŠKO-ENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
5:1 1:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Lenc (Belay, Soukup), 27. Jankovský (Soukup, Sajdl), 30. Lenc (Rys, Soukup), 32. Rys (Lenc), 58. Rys (Belay, Mozík) - 49. Kuchynka (Baránek). Rozhodčí: Würtherle - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:7, navíc Vrba (MBL) a Merta (UNL) 10 min. NESP. Využití: 3:0. Diváci: 73. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

BK Mladá Boleslav: Will - Poláček, Vrba Lukáš, Mozík, Soukup, Vrba Filip, Arazim, Martínek - Belay, Hájek, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Rys, Matějček, Filip, Koudela, Lenc.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (32. Formánek) - Bulva, Smetana, Hříbal, Kuchynka, Grin, Novotný, Humpolíček, Racek - Daráš, Hošek, Vávra, Bříza, Žák, Pořický, Martin Baránek, Merta, Pojezný.

Zápas začal ve svižném tempu a jako první musel zasahovat Petrásek, jehož prověřil střelou ze střední vzdálenosti Soukup. Ústí kontrovalo Hříbalovým přesilovkovým pokusem, který Will zlikvidoval, stejně tak jako Novotného tvrdou střelu příklepem. Hokejové srdce prokázal ústecký Daráš, který se nebojácně vrhl proti nastřelenému kotouči a zabránil tak ohrožení hostující svatyně. Bolest na těle pak jistě umocnil fakt, že za malou chvíli Boleslav vstřelila vedoucí branku. Soukup s Belayem rozebrali hostující obranu a RADAN LENC poslal Petráskovi první gólovou navštívenku. Jankovský svou následnou šanci na zvýšení náskoku nevyužil a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Začátek druhé třetiny rozhodně nenaznačoval poklidnou cestu Boleslavských za vítězstvím. Ústí bylo dvakrát blízko vyrovnání, místo toho však udeřilo na druhé straně. VÁCLAV JANKOVSKÝ za soupeřovou brankou sebral kotouč, nabruslil si před Petráska a z úhlu neomylně zakončil. Nezbývalo než zatleskat a konstatovat, že Boleslav v tu chvíli vedla o dvě branky. Přesilovkové déjà vu pak předvedli boleslavští hokejisté. Soukup s Rysem umně zakombinovali a RADAN LENC byl v pozici zakončovatele opět bezchybný. Bruslařům se hra v početní výhodě evidentně zalíbila a o dvě minuty později udeřili prostřednictvím JIŘÍHO RYSE potřetí. Pro boleslavské přesilovkové rejdy však neměl pochopení hostující brankář Petrásek a přepustil místo v brance svému kolegovi Formánkovi. V závěru druhé dvacetiminutovky se dosud bezzubým Lvům naskytla šance na zkorigování zápasu. Přesilovou hru pěti proti třem utnula siréna oznamující konec třetiny a zbytek trestu si boleslavští junioři přenesli do další části.

Do třetí části vstoupili hostující hráči jako vyměnění. Nejprve ústecký Bříza nezakončil do prázdné branky a následná skrumáž před Willem snad ani nemohla dopadnout jinak, než inkasovanou brankou. I zázraky se někdy dějí a Boleslavští tak pokračovali v zápase s čistým štítem. To však platilo pouze do 49. minuty, kdy Baránek se ŠTĚPÁNEM KUCHYNKOU předvedli instruktážní představení s názvem „Ukázkové využití situace dva na jednoho“. Utkání v tuto chvíli dostalo nový impuls a šance se střídaly na obou stranách. Ani domácí Rys s Hájkem, ani hostující Kuchynka svoje příležitosti v branku nepřetavili. To se povedlo až JIŘÍMU RYSOVI, který využil Belayovu přihrávku zpoza branky a přízemní střelou pečetil utkání. V posledních dvou minutách už ke změně skóre nedošlo a Boleslav tak mohla slavit další zasloužené vítězství. Přesto měl po utkání trenér domácích Potěšil vrásky na čele. Otazníky totiž visí nad startem některých jeho hráčů v dalším utkání.