Ú s t í n/L. - Smrtící druhou třetinu předvedli liberečtí hokejisté na ledě Ústí nad Labem. Slovan s Libereckými držel po celou první třetinu krok. Vypracoval si několik šancí, ale ani jednu z nich neproměnil. Gólovou nemohoucnost domácích Liberec potrestal v prostředním dějství. Během dvou minut vstřelili Liberečtí tři góly, které ještě v závěru druhé třetiny vylepšili čtvrtou brankou. Lvíčata se sice snažila s výsledkem něco udělat, ale na jejich snažení odpověděli hosté pátým a šestým gólem.
po 22. 11. 2010
Bílí Tygři Liberec
0:6 0:0, 0:4, 0:2

Branky a nahrávky: 27. Bittner (Valášek), 27. Bulíř (Niko), 29. Miškovský (Sobotka), 39. Kraus (Bittner, Miškovský), 51. Skalický (Bulíř), 58. Bulíř (Jonák). Rozhodčí: Fraňo – Vaněk, Charvát. Vyloučení: 4:5, navíc Pánek (LIB) TS. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (40. Formánek) – Boháč, Bulva, Smetana, Hříbal, Grin, Holomek, Humpolíček, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Šetka, Bříza, Žák, Pořický, Baránek, Daráš, Racek

Bílí Tygři Liberec: Alexa – Niko, Lacem, Dám, Říha, Pánek, Karlík, Sobotka, Kraus, Jánošík, Bulíř, Kedršt, Dlouhý, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Jonák, Morong, Bittner

Do utkání vstoupili lépe domácí. Už v první minutě mohl skórovat Daráš, který dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale puk šel mimo hostující branku. V čase 2:01 prošla na Bittnera přihrávka zpoza branky, ale jeden z ústeckých obránců mu přizvedl hokejku, takže k většímu ohrožení domácí svatyně nedošlo. Ve 3. minutě vystihl Dlouhý špatnou rozehrávku Ústeckých, přihrál na najíždějícího Moronga, ten ale poslal puk mimo tři tyče. Po něm to zkoušel Miškovský, ale ani on neuspěl. Jako první si přesilovku zahráli domácí – v úvodní minutě rozevřeli ústečtí hokejisté přesilovkový deštník, ale na hostujícího gólmana šlo minimum střel; naopak to byli hosté, kdo dokázal zahrozit – Valášek ujížděl sám na Petráska, ale tak dlouho váhal v zakončení, až ten nejlepší okamžik promarnil. V čase 8:30 nařídil sudí trestné střílení pro Ústí, ale Bříza ho neproměnil. I další početní výhodu měla k dispozici Lvíčata – nejdříve od modré pálil Grin, ale puk šel mimo branku, po něm to zkoušel Holomek opět od modré, Alexovi vypadl puk z lapačky, ale ani jeden ústecký útočník nedokázal zasunout puk do branky. Liberečtí se ale nenechali zahambit. Ihned po buly vystřelil Miškovský, ale Petrásek vyrazil puk hokejkou nad branku. V závěru třetiny to ještě zkoušel Jánošík, když obkroužil i s pukem útočné pásmo, ale z úhlu Petráska nepřekonal.

Druhou třetinu začali hosté velmi aktivně. Svojí aktivitou si vybojovali první přesilovku – krásnou souhru předvedli Niko se Skalickým; první jmenovaný vystřelil puk na branku, ten se ale odrazil od zadního mantinelu přímo na Skalického hokejku, který mohl zakončovat do prázdné branky, ale Petrásek se stihl výborně přesunout. Poté přišla smrtící dvouminutovka hostí. V čase 26:06 otevřel skóre utkání Bittner. O 39 sekund později se Liberečtí radovali znovu, tentokrát skóroval Bulíř. A do třetice všeho zlého – ve 29. minutě Sobotkovu střelu ještě Petrásek vyrazil, ale k odraženému puku se dostal Miškovský, který neměl problém zasunout puk do branky. Od té doby byli liberečtí hokejisté lepším týmem a týmem, který diktoval tempo hry. Ve 32. minutě si Ústí zahrálo další přesilovku, při které mohlo snížit hrozivě vyhlížející stav – ale opět to byli pouze hosté, kdo dokázal zahrozit; dobrou souhru předvedli Jonák s Valáškem, kdy druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale na Petráska tentokrát nevyzrál. V čase 36:24 se Šetka prosmýkl mezi libereckými obránci a dral se do zakončení, ale v rozhodující chvíli mu Alexa vypíchl puk. V závěru třetiny se hostujícímu celku podařilo odskočit o čtyři branky – kombinační hru do prázdné branky předvedli Miškovský, Bittner a skórující Kraus.

Na začátku závěrečného dějství došlo ke změně brankáře na straně Ústí. Do branky se postavil Formánek. Lvíčata se snažila, jak mohla, aby nepříznivý stav alespoň trochu zkorigovala. Bříza přihrál z rohu na Vávru, ten ale rozvlnil pouze boční síť hostující branky. Ve 45. minutě si Bulíř v útočné třetině obhodil domácího obránce, tím se mu otevřel prostor ke střele, ale Formánek si s jeho střelou poradil a chytil puk do lapačky. Po něm to opět zkoušel Vávra, který se snažil procpat kotouč mezi Alexovými betony, ten ale zůstal neprůstřelný. Hra se plynule přelévala ze strany na stranu a obě mužstva si vypracovala několik šancí. Další přesilovku si zahráli Liberečtí, kterou po osmi sekundách využil Skalický. Poslední úder zasadili hosté domácím v 58. minutě, kdy si Bulíř doslova vychutnal sedícího Formánka a zvýšil tak už na 6:0 pro Liberec. V závěru zápasu se domácí snažili dát alespoň jeden čestný gól, ale dnes jim opravdu nebylo přáno.

Jan Neliba, trenér Ústí: Dneska přijel soupeř z té těžší kategorie. Liberec je vlastně v té horní polovině. Čekali jsme, že to bude vyrovnanější zápas. Myslím si, že v té první třetině jsme určitě měli na to, abychom dali gól dva a to rozhodlo. Ve druhé třetině jsme zaspali. Tam jsme měli takový propadák a hned to bylo tři nula. A ten soupeř byl dneska opravdu kvalitní. Musím jenom pogratulovat. A my se snad z toho poučíme pro příští naše dění, zlepšíme některé věci, protože, když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát.