Ústečtí Lvi tentokrát narazili na pražskou Slavii. Zápas byl velmi dramatický a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ovšem ty pro Lvy nebyly zrovna šťastné. Domácí sice dokázali skórovat již ve druhé minutě, ale jejich plány Slávisté zmařili a ještě v té samé třetině vyrovnali. Slovan přesto dokázal ve druhé třetině vstřelit dvě branky a získal si tak dvoubrankový náskok. Jenže ani to nestačilo a Pražané dokázali srovnat stav a poté i zvítězit na samostatné nájezdy.
po 6. 12. 2010, Zlatopramen Arena
HC Slavia Praha
3:4sn 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 2. Šetka (Hošek, Havlíček), 28. Šetka (Hošek, Havlíček), 29. Kuchynka (Baránek) - 4. Slavíček (Mavrojanidis), 31. Slavíček (Mavrojanidis), 42. Krejčí (Slavíček, Müller), 65. Hellar. Rozhodčí: Luczków - Šerý, Hynčica. Vyloučení: 5:14, navíc Barák, Slavíček, Müller (všichni SLA) 10 min. NESP. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Hříbal, Bulva, Holomek, Grin (A), Humpolíček, Racek - Kuchynka, Hošek, Vávra (A), Merta, Šetka, Baránek, Pořický (C), Havlíček, Daráš, Pojezný

HC Slavia Praha: Dlouhý - Příhoda, Jeník, Okuliar, Barák (A), Werneke, Krejčí, Krejčík - Muller, Hertl, Hellar, Cikánek, Mavrojanidis, Slavíček (C), Moravec, Koubek, Wszolek, Vogel, Klhůfek

Brzy po úvodním buly mělo Ústí namále. Hosté si hned od začátku dokázali vytvořit tlak a naskytlo se jim tak hned několik šancí. Lvi se však nenechali zaskočit a vrátili hru do útočného pásma, kde slávisté zapochybovali. Domácí Hošek, který stál připravený za bránou, našel zcela volného Marka Šetku , který neměl problém zakončit pod brankářovu lapačku. Pak měli Ústečtí šanci zvýšit, ale bohužel pro ně nastřelili pouze tyč. Hosté ovšem nic neponechali náhodě a po krásné kombinaci tří slávistických hráčů dokázal za pomoci spoluhráče Mavrojanidise skórovat kapitán mužstva Bohumil Slavíček. Ústečtí se poté mohli prosadit díky dvěma přesilovkám, které ovšem nedokázali využít. Hosté se nenechali zahanbit a také se činili, hned několik střel skončilo v náručí Petráska. Stav po první třetině tak zůstal nerozhodný 1:1.

Nástup do druhé třetiny Lvi příliš nezvládli. Na trestnou lavici byl totiž vyslán Daráš za to, že se tým včas nevrátil z kabin, tudíž odpykával trest za celý tým z důvodu zdržování hry. Domácí hráli jen několik málo vteřin v pěti, když opět usedl na trestnou lavici jeden z ústeckých hráčů a slávisté tak měli velké šance zvýšit na 2:1. Nejblíže k tomu měl Krejčí, který vyslal tvrdou střelu od modré, Petrásek se však nenechal zmást a puk sevřel mezi betony. Jenže po pár minutách se opět potvrdilo staré známé pravidlo: "Nedáš, dostaneš!". Lvi totiž tahali z rukávu neuvěřitelné kombinace. V útočném pásmu se najednou octla trojice Havlíček, Hošek, Šetka, kteří si dokázali přihrát puk tak, že se slávisté nestihli zorientovat a právě třetí zmiňovaný Šetka po přihrávce Hoška sklepl puk do odkryté klece. Jenže hosté se nestačili ještě ani oklepat, čehož Ústí využilo. Ani ne minutu na to se rozehrávalo před červenobílou svatyní a hned z buly se dokázal prosadit Štěpán Kuchynka. Drama ovšem jen tak nekončilo. Slávisté si nenechali nic líbit a opět po pár přihrávkách a kombinacích snížil již podruhé v dnešním zápase kapitán Bohumil Slavíček. Během druhé třetiny tak diváci mohli sledovat přestřelku, jež byla podobná Májově kovbojce. Došlo také k menším sporům nejenom mezi hráči na ledě, ale také ke slovní potyčce mezi fanoušky, což vytvořilo ne zrovna příjemnou atmosféru, ale to už k hokeji patří. Ke konci se nic zásadního nestalo, tudíž druhá třetina končila za stavu 3:2.

V úvodu třetí třetiny zřejmě Lvi trochu podcenili hostující celek a tak se stalo, že hned ve druhé minutě se před domácí bránou octl v mezikruží naprosto nechráněný Daniel Krejčí, který neměl problém prostřelit Petráska. Jenže slávistům to na psychice asi příliš nepomohlo a začala se jimi plnit trestná lavice. Hned tři červenobílí provinilci usedli na místo "hříchu". A tak se Lvi mohli pokusit zvýšit skóre. Dopomohlo k tomu ještě čtvrté vyloučení týmu hostí, jenž si vysloužil za příliš mnoho hráčů na ledě. Ovšem i přes několik šancí se domácí nedokázali prosadit. Ani přesilovka pět na tři v posledních minutách Lvům nedokázala pomoci. Neuvěřitelnými zákroky se blýskl vynikající brankář červenobílých Jan Dlouhý. Ale i na druhé straně to jiskřilo. Petrásek chytal, co mu síly stačily a svými neuvěřitelnými zákroky nenechal slávisty skórovat. To znamená, že se v základní době o vítězi nerozhodlo. Do pětiminutového prodloužení se systémem náhlá smrt se tedy šlo za stavu 3:3.

Slávisté vstoupili do prodloužení o něco aktivněji než domácí. Podařilo se jim během pár vteřin vyslat na ústeckou branku hned několik nebezpečných střel. Ústí se dostávalo do šancí jen ojediněle. Nakonec ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy.

Nájezdy byly pro Lvy smolné. Jako první z Ústeckých jel Vávra, který puk bez jediného zaváhání dovezl až za brankovou čáru. Ze slávistů jel Moravec, jenž dokázal srovnat na 1:1. Musela rozhodnout až další série nájezdů. Havlíček sice svým prvním nájezdem skóroval, ale při druhém pokusu zmařil jeho plány červenobílý brankář Dlouhý, jenž nekompromisně zlikvidoval Havlíčkovu střelu. Rozhodující nájezd za hosty pak dokázal proměnit Hellar. Slovan tak prohrál po samostatných nájezdech 3:4.