Karlovy Vary - V rámci 37. kola NOEN extraligy juniorů se mladí Lvi vydali do západních Čech, kde je na svém ledě přivítal soupeř z Karlových Varů. Hned v úvodu první třetiny ubránili Ústečtí dvojnásobné oslabení, ale inkasované brance se o pár minut později stejně nevyhnuli. Gól ústeckého Hoška a Daráše přivedl Lvy do vedení, ale 53 vteřin do konce utkání Energie srovnala. Zápas se tak přehoupl do prodloužení, ve kterém byl úspěšnější ústecký tým. Lvi si tak díky zásahu Drahoráda vezou do své arény dva body.
so 11. 12. 2010, KV Arena
HC Energie Karlovy Vary
2:3pp 1:1, 0:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 11. Hudák (Koblasa, Baar), 60. Kverka (Funk, Vachovec) - 19. Kuchynka (Hošek, Petrásek), 31. Daráš (Vávra), 65. Drahorád (Havlíček, Vávra). Rozhodčí: Kosourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:11, navíc Drahorád, Grin, Racek, funkcionář 10 min. NESP; Holomek, Pořický 5 min. + OK; Humpolíček, Grin (všichni UNL) OK. Využití: 1:1. Diváci: 80. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2 - 2:3.

HC Energie Karlovy Vary: Habal - Valeš, Šik, Troška, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec "C", Baar, Kverka, Záhora, Půlpán.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Holomek, Drahorád, Hříbal, Bulva, Grin, Humpolíček - Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Šetka, Pořický "C", Havlíček, Daráš, Baránek, Racek.

Utkání začalo dle papírových předpokladů obou soupeřů. Již od začátku tlačili Energetici svého protivníka a vytvářeli si brankové příležitosti. Například karlovarský Vaněk svým bekhendem na Petráska neuspěl. Hned v 5. minutě nastal zlomový okamžik, když Lvi ubránili přes minutu a půl dvojnásobnou přesilovou hru. V 11. minutě už bohužel ústecký gólman neomylný nebyl – Miroslav Hudák se prosadil přesnou dorážkou mezi betony. Po brance domácích se Ústečtí nabudili a dostali do tempa. Své snažení potvrdili v závěru první třetiny, kdy ubránili dvě oslabení a v 19. minutě zásluhou přesné teče Vojtěcha Hoška vyrovnali.

Druhá třetina nabídla hokej střední kvality. Hrálo se nahoru a dolů a obě mužstva si vytvářela dobré šance. Zpočátku se zdáli být aktivnější domácí, ale rána Půlpána nad spojnici a technická střela Danišky, která se otřela o tyčku ústecké klece, brankou neskončila. Ústečtí se dostali do tempa až ve svém vlastním oslabení v polovině třetiny. Ve 31. minutě našel Vávra přesně umístěného Viliema Daráše, který se proti karlovarskému Habalovi prosadil.

Již od samého počátku poslední periody se do útoku hnali domácí. Ústečtí často hráli na brejky a několikrát se museli osvobodit na úkor zakázaného uvolnění. Velkou šanci domácích měl na začátku třetiny Kentoš, ale jeho bekhendová rána přesná nebyla. Od poloviny třetí dvacetiminutovky hru ovlivnila častá vyloučení. Po sériích vyloučení přišla pro Lvy horká chvilka. Přesně padesát tři vteřin před závěrečnou sirénou napřáhl na modré Jaromír Kverka a příští stanicí kotouče byla až síť Petráskovy brankové konstrukce. Euforii Energetiků zchladil v prodloužení Václav Drahorád svým přesným bekhendem pod víko.