Ú s t í n/L. - V rámci 41. kola se ústečtí junioři utkali s rivalem z Chomutova. Do zápasu lépe vstoupili domácí, když se ve 14. minutě dostali do vedení zásluhou Brože. Ale ve druhé třetině aktivnější Chomutov dokázal jednobrankový náskok smazat a naopak se dostat do vedení. V závěrečném dějství se osm minut před koncem prosadil nenápadnou střelou Kolář a pomyslnou ručičku vah zvrátil na chomutovskou stranu. Ústí se sice nevzdávalo a bojovalo, ale v severočeském derby nakonec Chomutovu podlehli těsně 2:3.
pá 7. 1. 2011
Piráti Chomutov
2:3 1:0, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Brož (Slavíček), 44. Hříbal – 30. Mužík (Mála), 36. Ptáčník (Chlouba, Hanták), 52. Kolář (Ptáčník). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Bulva, Drahorád, Hříbal, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Merta, Grin, Šetka, Holomek, Pořický, Havlíček, Brož, Humpolíček, Pojezný, Racek

Piráti Chomutov: Příhoda – Kolář, Žižka, Mála, Chlouba, Csanyi, Pesjak, Mužík, Heindl, Hanták, Kolčava, Rutta, Korim, Hrabák, Sedláček, Kůs, Ptáčník

Hned v úvodu zápasu vystihl Pořický chomutovskou rozehrávku, když na útočné modré vypíchl jednomu z hostujících obránců puk, ale toto rychlé nebezpečí uhasil Příhoda svou lapačkou. Ani Chomutovští se nenechali zahanbit. Pesjak se snažil Petráska překvapit rychlou střelou z kruhu. Ústecký gólman vyrazil puk před sebe. Po něm střílel ještě Hanták, ale ani s tímto pukem neměl ústecký brankář problém. Ve 4. minutě si sjel Drahorád od modré na střelu, ale trefil jen klubko těl před sebou. Ani Humpolíček střelou od modré neuspěl. V čase 5:10 mířil Ptáčník k bližší tyči, ale nakonec šel jeho projektil mimo. V 9. minutě se po chybné rozehrávce Ústeckých usadili hosté v útočné třetině, ale Chlouba v inkriminovanou chvíli puk promáchl. Ta samá situace se odehrála o několik sekund později na druhé straně kluziště, když Slavíčkovi sjel v poslední chvíli kotouč z čepele; kdyby se tak nestalo, mohl střílet do odkryté chomutovské branky. Ve 13. minutě předvedli pěknou kombinaci Brož s Hoškem, ale druhý jmenovaný poslal puk jen do Příhodových betonů. V čase 13:24 se domácí dočkali prvního gólu – Brož prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě, a uklidil puk pod horní tyč – 1:0. Chomutovští dokázali okamžitě zahrozit, ale Mužík se z dorážky neprosadil. Jako první si přesilovku zahráli hosté – ale nakonec to byli pouze domácí, kdo vyzkoušel brankářovu pozornost.

Ihned po úvodním vhazování ve druhém dějství se řítili chomutovští hokejisté do útoku; po jejich akci zazvonila tyč domácí branky. Poté se Lvíčata usadila v útočné třetině, ale ani Vávra ani Slavíček chomutovského gólmana nepřekonali. V čase 23:14 dostal Korim přesnou přihrávku na modrou, odkud tvrdě pálil na Petráskovu branku. Po něm dostal Mála perfektní přihrávku před branku, ale protože chvíli váhal se střelou, tak ho ústecký brankář vybruslil. V čase 25:56 se dostal Kůs do samostatného průniku – mířil mezi Petráskovy betony, ale ten je včas sklapl k sobě. Ve 30. minutě se Chomutovští dočkali vyrovnávací branky zásluhou Mužíka – 1:1. Hosty gól nabudil a hned z další akce mohl zvyšovat Ptáčník. Ve 35. minutě to z otočky zkoušel Slavíček, ale ani on neuspěl. V čase 35:11 se chomutovští hráči dostali do vedení, kdy po nenápadné Ptáčníkově střele, doklouzal puk za brankovou čáru – 1:2.

Závěrečná třetina začala přesilovkou domácích. Ale v první minutě Lvíčata nic nepředvedla, ve druhé minutě sice poslal Havlíček od modré střelu na teč, ta šla ale mimo tři tyče. V čase 43:03 se Lvíčata dočkala vyrovnávacího gólu – opět od modré prostřelil tentokrát Hříbal vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Od vyrovnávací branky se hra přelévala ze strany na stranu. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat žádnou chybu. V čase 48:56 dostal Pořický pěknou přihrávku před bránu, ale přestřelil. Poté si hosté zahráli zkrácenou přesilovku, kterou dokázali zanedlouho využít – puk pod Petráskovým betonem procpal Kolář – 2:3. Domácí se nevzdávali a ze všech sil se snažili vyrovnat. Nejdříve si Merta nabruslil mezi kruhy, ale rychlou střelou Příhodu nepřekonal. Po něm to zkoušeli kombinací Havlíček s Pojezným, ale ani oni neuspěli. Dvě minuty před koncem hráli domácí power play, ale vyloučení Brože jim zkazilo plány na vyrovnání. A tak v severočeském derby odjel se třemi body Chomutov.

Jan Neliba, trenér Ústí: Tak byl to po novém roce první zápas. Myslím si, že jsme prospali druhou třetinu, kde jsme soupeře zbytečně pustili do zápasu. Ve třetí třetině jsme měli opět takovou hru, jakou si představujem a je škoda, že jsme nevyužili šance. Měli jsme spoustu vyložených šancí a nedali jsme je a to nás stálo dneska tři body. Petrásek podal výborný výkon. Ve druhé třetině nás podržel.