H r. K r á l o v é - Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili ve středu na hradeckém ledě poměrem 1:4 a z posledních osmi zápasů tak zaznamenali již sedmou výhru. Upevnili si tak čtvrtou příčku v prvoligové tabulce a na nového lídra soutěže Jihlavu ztrácejí po dnešku pouze 3 body. Lvi v dnešním zápase prohrávali, ale již v závěru prvního dějství dokázali vyrovnat. Dvěma přesilovkovými góly ve druhé třetině pak vývoj střetnutí definitivně otočili a vedení si již dokázali pohlídat. Bývalý hradecký hráč Jan Šulc se prezentoval jednou asistencí.
st 7. 1. 2004
Královští lvi Hradec Králové
1:4 1:1, 0:2, 0:1

Branky: 8. Beck (Roubík) - 20. Appel (Kudrna, T. Sýkora), 21. D. Tvrzník (Koudelka), 36. Lipina (Šulc), 59. Netík (Zavoral, Lipina). Rozhodčí: Chlupsa - Kebrle, Prchal. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 1200.

Královští lvi Hradec Králové: Malý (Dušek) - Mečiar, Procházka, Petr Suchý, Hendrich, Kostka, Fejgl, Linhart, Mocek - Polák, Roubík, Beck, Fišer, Hubáček, Fořt, Pahulák, Domin, Pavel Suchý, Horák, Kubišta.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (Sáblík) - Zavoral, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Pavlas, Mrázek, Skuhrovec - D. Tvrzník, Šulc, Hodek, Lipina, Kudrna, T. Sýkora, Appel, Sedlák, Dragoun, Koudelka, Liba, Netík

Hned na začátku utkáni resp. v druhé minutě po faulu hradeckého Suchého šli domácí do čtyřech a Severočechům se naskytla možnost přesilové hry. V té však brankáře Malého neohrozili a naopak ústecký Zikmunnd měl plné ruce práce po střele hradeckého kapitána Stanislava Mečiara. V páté minutě se řítil Roubík s Polákem na ústeckou branku, první jmenovaný svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce. O dvě minuty později se ale východočeskou halou rozezněl jásot po té, co Patrick Beck po nahrávce Roubíka poslal Hradec do vedení 1:0. Tato branka nalila domácím energii do těla a tlačili se na ústeckou branku, ale ani Fořt a Domin své šance neproměnili. Sportovní říkanku nedáš dostaneš potvrdil minutu před koncem třetiny ústecký David Appel, kdy po pasu Kudrny zasunul kotouč mezi nohy Tomáše Malého a bylo vyrovnáno 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v oslabení a toho parádně využil Daniel Tvrzník a díky nahrávce Martina Koudelky nadvakrát překonal Malého a na světě byl dokonalý obrat 1:2. Po studené sprše z konce první a začátku druhé třetiny se Hradec nadechl k mohutnému náporu a brankář Zikmund měl plné ruce práce hubený náskok udržet, když vyrazil nebezpečné střely Lukáše Fejgla, Tomáše Linharta a následnou dorážku Jiřího Hubáčka. Po tomto bezzubém tlaku si ústečtí řekli, že je načase přidat branku a nebyli od toho daleko, když Daniel Hodek promarnil stoprocentní šanci. Tlak Severočechů vyústil v přesilovou hru, v které už byly úspěšní, přesněji Petr Lipina zužitkoval dvouminutový zámek modrožlutých 1:3. Zbývající čas do konce druhé části hosté s přehledem ubránili a čekalo se na tlak Energetiků v poslední části.

Tak jak se čekalo tak se i dělo a do třetí části nastoupili domácí s odhodlání utkání zvrátit a podle toho i hráli. Hostující brankář i obrana měla plné ruce práce především s formací Roubík, Beck, Polák. Bezzubost domácích však pokračovala a tlak pomalu ochaboval. Na řadu přišly individuální akce hostů, když se celým kluziště propletl Daniel Tvrzník, ale v poslední chvíli mu vypíchl puk gólman Malý. Poslední šanci na zvrat viděli Východočeši v přesilové hře před koncem utkání, avšak ani početní výhoda jim nepomohla a naopak Ústí rozhodlo zápas střelou Tomáše Netíka do odkryté hradecké klece 1:4.

Robert Horyna (Hr. Králové): Začátek utkání jsme měli celkem dobrý, litovat můžeme ale určitě branky, kterou jsme obdrželi v poslední minutě první třetiny, tam propadli dva, tři hráči a z toho pramenil gól. Pak jsme dostali druhý, hned z přesilovky na začátku druhé třetiny. Myslím si, že z veliké části dnes rozhodlo také využití početních výhod, Ústí využilo ze tří dvě a my z šesti žádnou. Oni jako tým mají velikou sílu a pak už si vítězství pohlídali, i když jsme makali, tak nebyly síly na zvrat. (zdroj: www.hchk.cz)