Ústí nad Labem - Po pěti porážkách v řadě se ústečtí dorostenci mohli konečně radovat z výhry. V dalším utkání se totiž střetli s týmem z Olomouce. Hned v první třetině se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Hosté ve druhé třetiny stačili snížit stav pouze na 2:1. Pak už byl celý zápas v režii Lvů. Klíčovými hráči utkání byli kapitán týmu Martin Hanzl (2+1) a Zdeněk Vegner (1+2). Ústečtí Lvi tak porazili Olomouc 4:1.
ne 12. 12. 2010
HC Olomouc
4:1 2:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Harkabus (Hanzl, Vegner), 12. Hanzl (Ságer, Vaněk), 33. Hanzl (Vegner, Harkabus), 60. Vegner - 31. Tomiga. Rozhodčí: Wagner - Hanzlík, Daněk. Vyloučení: 6:7, navíc Bílek (UNL) a Schejbal (OLO) 10 min. NARZ. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Křepelka, Ságer, Procházka, Holeček, Chmel, Zdvořáček, Vaněk - Rosa, Fojt, Beníšek, Hanzl M. (C), Bačák, Janák, Hynek, Poláček, Harkabus (A), Bílek, Vegner

HC Olomouc: Lukáš - Němec, Škůrek, Jirák, Paksi, Vondra, Rašner, Schejbal - Kebza, Konečný, Novotný, Hánl, Jergl, Zitka, Hradil, Tomiga, Ostřanský, Boubeniček, Kunce

Začátek utkání měl dramatický spád. Síly byly velmi vyrovnané a oba brankáři se již v prvních minutách museli činit. V osmé minutě padl první trest. A to pro Ústecké Lvy. Ovšem i přestože se Olomoučtí snažili, seč mohli, přesilovku nedokázali využít. A když už domácí hráli v pěti, u puku se octl ústecký Martin Hanzl, který poslal přesnou přihrávku před bránu Harkabusovi, jenž neměl problém skórovat. Jenže netrvalo dlouho a hosté se opět díky další přesilové hře mohli pokusit vyrovnat. Ústecký celek měl však situaci pod kontrolou a v oslabení dokázal zvýšit stav. Ságer a Vaněk si totiž dokázali s přehledem přihrát ve středním pásmu, kotouč se poté objevil u Hanzla, který pokračoval sám na bránu a forhendem obelstil Jana Lukáše. Lvi si ke konci třetiny zahráli svou první přesilovku, ale bohužel se jim nepovedlo ji využít. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:0.

Rozjezd obou celků do druhé třetiny byl velmi opatrný. Několik šancí se naskytlo jak na jedné tak i na druhé straně, ale stav utkání byl stále stejný. Snížit stav pak mohli hosté, když na trestnou lavici usedl ústecký Poláček. Jenže domácí skvěle bránili, a tak se Olomouckým nedařilo udržet pásmo. Lvi tak přesilovku ustáli a hnali se za dalším gólem. Ovšem i přes několik slibných pokusů se jim to nepovedlo a své štěstí zkoušeli i hosté. Tak se také stalo, že v polovině druhé třetiny domácí nejspíše usnuli na vavřínech. Po prohraném buly se Tomiga dostal s pukem za branku a úplně osamocený si najednou najel až před ní a bez problému vsítil gól. Ústečtí Lvi však nic neponechali náhodě. Při přesilové hře se totiž za pomoci Vegnera dokázal prosadit opět domácí kapitán Martin Hanzl. Zvýšil tak stav na 3:1. Za tohoto stavu skočila druhá třetina.

Lvi vstoupili do třetí třetiny aktivněji než hosté. Ten, kdo si myslel, že zbytek utkání už budou domácí jen bránit skóre 3:1, se šeredně mýlil. Nejen, že se tým Olomouce dostával do útoku jen málo, ale ještě znervózněl, a tak se začalo schylovat k několika potyčkám. Začal se hrát agresivnější hokej. V polovině třetiny si vysloužili trest hned tři hráči hostí, a tak si Lvi zahráli přesilovku pět na tři, která ale bohužel zůstala nevyužita. Hosté ale nezůstávali pozadu a pokoušeli se snížit stav. Avšak marně. Skvělými zákroky se blýskl domácí gólman Tomáš Kovář. Konec zápasu nepřinesl příliš klidnou atmosféru. V jednu chvíli se v brankovišti octlo hned několik hráčů a diváci tak mohli vidět i menší pranici. I přestože si Olomoučtí ještě minutu a půl před koncem vyžádali oddechový čas, tři body už nevybojovali. Při power play se do prázdné brány trefil ústecký Vegner a Lvi tak završili skóre na 4:1.