Ú s t í n/L. - Do druhé části extraligové sezony vstoupili hokejisté staršího dorostu. V dnešním zápase byl jejich soupeřem tým, se kterým se střetli poprvé. Havířov se po 65 vteřinách ujal vedení. Hosté o svém vítězství nenechali nikoho pochybovat. Vyhráli vysoko 7:2.
so 11. 12. 2010, Zlatopramen Arena
AZ Heimstaden Havířov
2:7 1:4, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Hynek (Vegner, Rosa), 35. Harkabus (Procházka) - 2. Suchý (Pasker), 11. Kotala (Kasperlík), 12. Kasperlík (Kotala), 20. Diviš (Kasperlík, Kotala), 31. Kasperlík (Diviš, Kotala), 33. Vyčesaný (Divoký), 44. Suchý (Graca, Vyčesaný). Rozhodčí: Hlinka - Střelka, Kilián. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváci: 137. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák (12. Kovář) - Hajn, Rosa, Křepelka, Fojt, Beníšek, Hanzl, Topol, Ságer, Bačák, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

AZ Heimstaden Havířov: Tomšů - Kotala, Pastrňák, Kasperlík O., Suchý, Kasperlík M., Pasker, Szewieczek, Bureš, Dikový, Vyčesaný, Školoud, Diviš, Flamík, Deutsch, Ryška, Graca.

Několik hodin poté co čeští florbalisté vybojovali bronzové medaile, svůj zápas rozehráli i dorostenci. Úvod zápasu s trochou nadsázky vypadal, jakoby se ústečtí hokejisté zdrželi u sledování České televize o něco déle. Havířov na Lvíčata doslova vlétl a již po 65 vteřinách se prosadil Suchý. Vyslal střelu na vzdálenější tyč a puk zapadl přímo za tyčku. Domácí vystřelili na brankáře Tomšů až v 6. minutě, jenže Hanzlova rána mířila jen do jeho hrudi. Krátce po polovině první třetiny se Havířov radoval znovu. Ruce nad hlavu zvedl Kotala. Záhy se nechal vyloučit Vaněk a hosté přesilovou hru zužitkovali. Do listiny střelců se zapsal Kasperlík. Po tomto momentu došlo v ústeckém brankovišti ke změně. Do hry se zapojil Kovář. Se změnou brankáře přišel kýžený impuls a Lvíčata začala hrát lépe. Harkabus obkroužil branku, jeho pas ale nikoho nenašel. Rosa se prokličkoval do nadějné pozice, jenže minul. V čase 17:24 se domácí dočkali. Pohledná souhra celé pětice hráčů ve žlutém vedla ke snížení. Autorem gólu byl označen Hynek . Poslední branku v první třetině dali hosté, konkrétně Diviš dal jasně najevo, že žádné komplikace nepřipustí.

Druhá perioda přinesla vyrovnanější hru, bojovalo se zejména o střední pásmo. Vegner několikrát ohrozil branku, ale chyběla přesnost. Ve 28. minutě ujížděli havířovští 2 na 1 a gólman Kovář vytáhl bravurní zákrok. Další šanci na snížení měl Křepelka, s jeho ranami si Tomšů poradil. V polovině utkání Bureš získal puk, přihrál jej na hůl Kasperlíka, který si vybruslil mezi kruhy a hbitou střelou nedal ústeckému brankáři pražádnou šanci. Na kostce svítil čas 32:58 a Havířov vstřelil gól s číslem 6. Kolaps domácí obrany znamenal lehkou práci pro Vyčesaného . Ve 35. minutě při přesilové hře pálil do černého Harkabus a alespoň kosmeticky upravil stav zápasu.

Třetí třetina byla ve znamení klidného hokeje. Oba týmy si byly vědomi, že zápas má jasného vítěze a poraženého. Poslední dvacetiminutovka začala dost smolně pro Ústí. Gólman Kovář na poslední chvíli odpálil holí puk, který se pomalu šoural do branky. Hosté ještě přidali jeden gól. Suchý ze své hole vypustil střelu, která nebyla přes clonící hráče pro ústeckého brankáře viditelná. Puk se dostal na místo určení. Závěrečné minuty přinesly ústecké šance, ty ale do výsledku zápasu nepromluvily. Havířov vyhrál naprosto zaslouženě a odváží si 3 body.