Ú s t í n/L. - Do Ústí zavítal tým HC Letci Letňany. Byl to duel předposledního s posledním. Letci nárok na předposlední místo potvrdili, když porazili domácí Lvíčata 6:4. Ústečtí na body v tomto roce stále čekají.
so 22. 1. 2011
HC Letci Letňany
4:6 1:2, 1:2, 2:2

Branky a nahrávky: 11. Harkabus (Procházka), 26. Beníšek (Hanzl), 50. Janák (Zdvořáček), 55. Hanzl (Ságer, Harkabus) - 2. Uhlíř (Vrána), 15. Uhlíř (Škop), 22. Vrána (Škop, Šír), 33. Urbánek, 44. Vala (Hnilica), 60. Urbánek. Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 137. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:1,1:1, 2:3, 2:5, 4:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Křepelka, Ságer, Procházka, Holeček, Zdvořáček, Vaněk, Rosa, Beníšek, Jindřich, Hanzl, Topol, Vykouk, Bačák, Janák, Hynek, Poláček, Harkabus, Bílek, Fojt.

HC Letci Letňany: Horák - Všetečka, Šír, Uhlíř, Švábík, Kraus, Čeček, Rittig, Vencovský, Kučera, Hnilica, Krátoška, Vala, Kaplan, Vrána, Chvátal, Škop, Urbánek.

Ústečtí hokejisté se ani nestačili vzpamatovat z porážky od Písku a dnes hráli další zápas. Jejich soupeřem byl tým HC Letňany. Z první velké šance padl gól. Po 73 sekundách ujížděli hosté v přečíslení 2 na 1. Vrána nastřelil Uhlířovu brusli a od té se puk odrazil do branky. Ústečtí trenéři reklamovali údajné kopnutí kotouče do branky. Hlavní rozhodčí Turčan ujasnil, že branka byla vstřelena regulérním způsobem. Po vstřeleném gólu Letňany ožily a měly při nejmenším optickou převahu. V čase 10:18 se radovali domácí. Dvě sekundy před koncem početní výhody Procházkovu střelu doklepl Harkabus. Domácí se díky tomuto momentu zvedli. Do další šance se dostal Hynek, jenže pálil nad bránu. Ústečtí občas zapomínali bránit, čehož využívali hosté. V 15. minutě poslal Letňany do vedení Uhlíř.

Od začátku druhé třetiny čelil Kovář střelám útočníků Letců. V čase 21:47 byl Kovář krátký na střelu Vrány. Zdálo se, že má gólman puk pod svým tělem, jenže černý kus gumy doklouzal až do branky. Na tento gól poměrně rychle zareagovala Lvíčata a snížila. Početní výhodu svého týmu zužitkoval Beníšek. Další velkou šanci si připravil Poláček. Jeho střela trefila hruď gólmana Horáka. V polovině zápasu hráli hosté přesilovou hru 5 na 3. Tu využili. Urbánek překvapil střelou na vyrážečku ústeckého gólmana.

I ve třetí periodě měli více ze hry hosté. Ve 44. minutě přihrál Hnilica Valovi a ten propálil brankáře domácího týmu. Lvíčata přes nepříznivý stav bojovala a snažila se snížit. Zdvořáček vykouzlil přihrávku, která našla Janáka a skóre bylo 3:5. Další velkou šanci měl Hanzl, ale neuspěl. Poté se ke střele prodral jeden z hostů, jeho pokus skončil na tyči. V čase 54:59 se Ústí dostalo na dostřel. Parádní střelou, která dostala parametr gólová, se prezentoval kapitán Martin Hanzl. V posledních vteřinách zápasu hosté zvýšili na konečných 4:6. Poslední branku zápasu vstřelil Urbánek.