B R N O - K dalšímu utkání zajížděl ústecký starší dorost do dalekého Brna, jemuž momentálně náleží druhá příčka. Pro Slovan se střetnutí nevyvíjelo nejlépe, už ve 13. minutě prohrával 0:2. V 17. minutě se prosadil ústecký Hynek a vrátil Lvy znovu do zápasu. Jenže ve druhém dějství odskočili hokejisté Komety na rozdíl čtyř branek (5:1) a svůj náskok si již po zbytek klání pohlídali. Za žlutomodré se dvakrát prosadil Tomáš Beníšek, dva body (1+1) získali též Martin Hanzl a Tomáš Hynek.
pá 28. 1. 2011, Hala Rondo
HC Kometa Brno
7:4 2:1, 3:1, 2:2

Branky a nahrávky: 11. Čtvrtníček (Pospíšil, Mrázek), 13. Zbořil (Beneš), 23. Čtvrtníček, 32. Zbořil (Jaroch, Raška), 36. Beneš (Pospíšil, Mrázek), 45. Pospíšil (Zbořil, Čtvrtníček), 55. Sedlák (Pospíšil, Kupčík) - 17. Hynek (Hanzl), 38. Beníšek (Fojt, Holeček), 57. Beníšek (Procházka), 58. Hanzl (Hynek). Rozhodčí: Lerch - Bilík, Pospíšil. Vyloučení: 4:7, navíc Vykouk (UNL) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 99. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:4.

HC Kometa Brno: Klimeš - Kupčík, Mytiska, Máša, Jaroch, Vojáček, Šidák, Sedlák - Klíma, Pospíšil (C), Buhaj, Vašíček, Raška, Mrázek, Čtvrtníček, A. Zbořil, Boček, Beneš, Fusek, Lamač.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Rosa, Křepelka, T. Procházka, Janák, Holeček, M. Zdvořáček, Harkabus, Vaněk - Fojt, Beníšek, M. Hanzl (C), Topol, Vykouk, Bačák, T. Hynek, Poláček, T. Bílek.

Úvod střetnutí druhého týmu s posledním vůbec neodpovídal současnému postavení obou týmů v tabulce. Šance byly k vidění na obou stranách, oba brankáři, jak brněnský Klimeš, tak ústecký Kovář, se měli co otáčet. Bezbrankový stav utnul až v jedenácté minutě domácí útočník Jiří Čtvrtníček, který střelou z prostoru před bránou vystřelil nad Kovářův beton a puk zapadl do ústecké brány – 1:0. Netrvalo to ani celé dvě minuty a skóre již bylo o dvě branky. V přesilové hře ujel Adam Zbořil všem hostujícím obráncům, sám před Kovářem si dovolil kličku a puk zasunul kolem levé tyče do odkryté brány – 2:0.

Skóre 2:0 však do konce první části nevydrželo. Kometa stále nabírala na obrátkách, v sedmnácté minutě, při ústeckém vyloučení, vyvezl puk hostující Hanzl, v útočném pásmu si pohrál s brněnskými obránci, přihrál Tomáši Hynkovi, který prostřelil Klimeše – 2:1. Inkasovaná branka ve vlastní přesilové hře brněnské hokejisty ještě více povzbudila do dalšího snažení, do první závěrečné sirény se ale stav neměnil.

Úvod druhého dějství patřil jednoznačně modrobílým hokejistům. Z tlaku již od prvních vteřin Kometa vydolovala třetí gól, když se k puku po chybné rozehrávce soupeře dostal Jiří Čtvrtníček a po druhé v zápase rozvlnil síťku za Kovářem – 3:1. Z dalšího brněnského útoku pak mohli skórovat Raška s Bočkem, druhý jmenovaný ale mířil těsně nad břevno.

V polovině zápasu se naskytla oběma soupeřům možnost hrát něco málo přes minutu ve čtyřech hráčích na obou stranách. Větší prostor na hřišti nevyužil ani jeden celek, vteřinu po návratu druhého vyloučeného ale Adam Zbořil svým druhým gólem rozjásal brněnské příznivce, když po velkém závaru dotlačil puk za dezorientovaného Kováře – 4:1. Pár minutek poté Kometa přidala ještě další gól. Filip Beneš předvedl nádhernou individuální akci, když se z levého kruhu proháčkoval až před Kováře a střelou nad lapačkou mu nedal šanci – 5:1.

Ústí se ale nenechalo opařit rychlým nárůstem brněnského gólového součtu, ve 38. minutě se hostující Rosa zpoza brány snažil dorazit puk do Klimešovy brány kolem obou tyčí, úspěšnější byl pak po necelé minutě jeho kolega Tomáš Beníšek. Ten stál dobře postaven v útočném pásmu a po odražené střele Holečka od modré neměl problém zasunout puk do prázdné brány – 5:2. S tímto stavem se pak oba mančafty vydaly do kabin na druhou přestávku.

Pokud chtěli Ústečtí myslet na export bodů z Brna, museli bojovat již od prvních vteřin třetí třetiny. O zvrat se snažili hostující Rosa s Bačákem, z bezprostřední blízkosti ale ani jeden z nich nedokázal překonat ležícího Klimeše. Úspěšnější byli na druhé straně opět Brněnští. Pavel Pospíšil si vybruslil z pravého rohu, před Kovářem naznačil střelu, udělal ale kličku a zasunul puk do odkryté části brány – 6:2. Po téhle pěkné samostatné akci se zdálo, že je o výsledku již rozhodnuto, Brněnských byl plný led, ústečtí hokejisté spíše nechtěli inkasovat další branky. To se jim dařilo až do 55. minuty, kdy Jan Sedlák nádhernou ranou vymetl všechny pavouky z pravého horního růžku Kovářovy brány – 7:2.

Zdálo se, že domácí jsou s výsledkem naprosto spokojeni a pomalu tak opadával jejich zájem o hru. Ztráta soustředění je nakonec stála ještě dva inkasované góly. Nejprve Tomáš Beníšek střelou z otočky překonal Klimeše, po minutě pak brněnský gólman lovil puk i po střele Martina Hanzla - 7:4. O fantastický zvrat utkání pak hosty připravil Holeček, který se dvě minuty před koncem nechal vyloučit za hákování. Kometa zápas v klidu dohrála a po zaslouženém vítězství si připsala další tři body do tabulky.

Miroslav Barus (KOM): Měli jsme v tomto utkání spoustu dobrých věcí, hráči odvedli dobrou práci. Když jsme ale byli ve větším vedení, tak chtěli všichni dávat góly a to bohužel nejde. Přestali jsme taky pak myslet na bránění, tím jsme dostali ty branky a zbytečně jsme si to zkomplikovali v té třetí třetině. Jinak bych chtěl klukům poděkovat za dnešní odvedený výkon.

Karel Chládek (UNL): Brno zvítězilo díky tomu, že bylo prostě lepší. My jsme samozřejmě do tohoto utkání nevstupovali odevzdaně a chtěli jsme získat nějaké body, ale po navýšení stavu na 3:1 už to bylo čím dál těžší.