J i h l a v a - Již jedenáctou prohru v řadě utrpěli starší dorostenci ve 40. kole extraligy na ledě jihlavské Dukly. Přestože jim domácí hokejisté nasázeli celý půltucet branek, spoustu dalších šancí ještě nevyužili. Ústečtí hokejisté nedokázali proměnit ani jednu z osmi přesilových her a jedinou brankou Rosy výsledek pouze kosmeticky upravili. Do konce základní části chybí odehrát posledních devět kol a při patnáctibodové ztrátě na předposlední tým začíná být záchrana v nejvyšší soutěži spíše teoretická.
so 29. 1. 2011, Zimní stadion Jihlava
HC Dukla Jihlava
Ústecký Slovan s.r.o.
6:1 1:0, 2:0, 3:1

Branky a nahrávky: 19. Gregar (Vlček, Vantuch), 32. Tobola (Zadražil, Gregar), 40. Vantuch (Gregar, Vlček), 47. Brabec (Březka, Vítek), 49. Brabec (Březka, Vítek), 52. Brabec (Vantuch) - 46. Rosa (Hynek). Rozhodčí: Kukeně - Jeletz, Kotlík. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

HC Dukla Jihlava: Hlávka - Peroutka, Kříž, Tobola, Szathmáry, Zadražil, Čurilla - Brabec, Střecha, Březka - Gregar, Vlček, Vantuch - Kovářů, Mandát Svobodník - Štěrba, Vítek

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Janák, Procházka, Vaněk, Zdvořáček, Křepelka, Holeček - Beníšek, Hanzl, Hynek - Bačák, Topol, Bílek - Fojt, Vykouk, Poláček - Harkabus, Rosa

Komentář

Úvod utkání naznačoval fakt, že duel jihlavských hokejistů se suveréně posledním celkem tabulky nebude přehlídkou hokejové krásy. První dvacetiminutovka tomu dala za pravdu. Ani jeden z celků se nedostával do vyloženějších šancí, netlačil se před bránu. S lehkými střelami z uctivé vzdálenosti si oba mágové v brankách bez problémů poradili. Přesto však dokázali jihlavští hokejisté vstřelit branku. Při signalizované výhodě rozvlnil síť za Novákem Martin Gregar - 1:0. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Do druhého dějství nastoupila naprosto jiná Dukla. Mladíci lítali, bruslili, všude byli dřív, než soupeř. Po přelomu poloviny utkání začla tato snaha nést ovoce. V čase 31:33 při přesilové hře propálil Hynek Tobola vše před sebou a vsítil druhou branku Dukly - 2:0. Následující minuty probíhaly ve znamení spálených šancí. Nic ale netrvá věčně, a tak na sklonku druhé dvacetiminutovky přidal třetí branku Marek Vantuch - 3:0.

Málokdo by řekl, že se můžou červenožlutí ještě zlepšit. Ale přesně tato věc se stala. Na ledě byl doslova uragán. Paradoxem je, že jako první skórovali hosté. Hrdinou okamžiku se stal Karel Rosa - 3:1. Poté ale Dukla rozjela brankostroj. Hned minutu po ústecké brance se prosadil Martin Brabec - 4:1. Hned v dalším střídaní, v čase 48:02 si Martin Brabec přidal druhý zářez na pažbě - 5:1. O tři minuty později se mohli jihlavští radovat po šesté. Martin Brabec nyní asistoval Marku Vantuchovi, který vymetl šibenici Novákovy branky - 6:1. Přesto, že Dukla stále tlačila, další branky již nepřidala. Utkání tedy skončilo debaklem 6:1.

Ohlasy trenérů

Luboš Sláma (trenér Jihlavy): "S utkáním nejsem spokojen, myslím, že jsme si mohli dovolit o hodně víc. Moc často jsme faulovali. Když jsme chtěli hrát hokej, tak oni pouze bránili, tudíž tam také nějaké fauly byly, rozhodčí je bohužel nepískl. Mrzí mě, že jsme si nevyzkoušeli spoutu věcí."

Ohlasy trenéra hostí se bohužel nepodařilo sehnat.

Sdílet článek na sociálních sítích

Starší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže