Karlovy Vary - K zápasu 42. kola extraligy staršího dorostu zamířili Ústečtí na ledovou plochu Karlových Varů, kterým náleží v tabulce extraligy první příčka. Do utkání vstoupili gólem Tomáše Procházky, který se prosadil na začátku třetí minuty. Za 128 sekund se mohl z gólu radovat západočeský Táborský a bylo vyrovnáno. Domácím se duel podařilo otočit a díky dalším třem přidaným brankám zvítězili 4:1.
so 5. 2. 2011, KV Arena
HC Energie Karlovy Vary
Ústecký Slovan s.r.o.
4:1 2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Táborský (Zadražil, Winkler), 9. Gorčík (Csamango), 22. Svoboda, 52. Lintemer (Zadražil) - 3. Procházka (Harkabus). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:5 navíc Beníšek (UNL) 10 min. ZHK. Využití: 0:1. Diváci: 64. Střely na branku: 46:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo - Šafář, Matyáš, Lintemer, Vilhem, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Jirušek, Ziegler, Vrána, Kubáč.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Šimanovský, Křepelka, Ságer, Procházka, Holeček, Zdvořáček, Vaněk - Rosa, Fojt, Beníšek, Jindřich, Hanzl, Vykouk, Bačák, Poláček, Harkabus, Bílek, Vegner.

Komentář

Energetici se utkali s posledním týmem tabulky a svého soupeře zpočátku zřejmě podcenili. Po úvodním vhazování prověřil Novákovu pozornost Vrána. Ústečtí se pak ujali vedení, když se energetici nechali vyloučit. Kotouč obdržel Tomáš Procházka a od modré se přesně trefil k tyči. Severočeské vedení však netrvalo dlouho. Po dalších dvou minutách Zadražil přihrál před branku a Oto Táborský se již nemýlil.

O chvíli později už domácí vedli. Sebastian Gorčík dorazil kotouč z brankoviště do branky. Po přestávce ujel po křídle Jakub Svoboda a z úhlu překonal Nováka. Domácí pak jakoby ztratili chuť hrát. Přestalo se jim dařit a to jak herně, tak i v koncovce. Svou střeleckou smůlu prolomili až v polovině posledního dějství, kdy Zadražil vyhrál vhazování na Winklera, který poslal zpět na modrou a Petr Lintemer s pomocí horní tyče skóroval.

V závěru zápasu si energetici vypracovali několik slibných šancí, avšak buď je Ústečtí dobře ubránili, nebo je domácí promarnili sami z důvodu špatné koncovky. Utkání ale v závěru zvládli. Karlovarští odehráli průměrné utkání a Ústeckým dali možná až příliš prostoru. Severočeši toho nevyužili, a tak z lázeňského města odjíždějí s prázdnou.
Sdílet článek na sociálních sítích

Starší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže