Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci ani v tomto zápase bod nezískali. Hosté z Kladna od samého začátku měli zápas pod kontrolou a během dvou třetin klání rozhodli. Domácí Lvičata nevstřelila ani čestný gól.
so 19. 2. 2011, Zlatopramen Aréna
Rytíři Kladno
0:4 0:2, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Novák (Horák, Jirák), 8. Kalla (Homer), 27. Bunda (Homer, Jirák), 36. Horák (Bunda). Rozhodčí: Hrubý - Hanzlík, Bosák. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Marek Baránek, Křepelka, Fojt, M. Zdvořáček, Vaněk - Rosa, Beníšek, Jindřich, M. Hanzl, Patzelt, Holeček, Poláček, Bílek.

Rytíři Kladno: Exner - Hadaš, Vodák, Bunda, Čejka, Kehar, Potěchin, Tejnor - Machač, Homer, Novák, Kalla, Megela, Jirák, Šilhavý, Habrdla, Horák.

Lvíčata hostila dalšího soupeře v rámci závěrečné části extraligy staršího dorostu – tým z Kladna. Zápas začal ve velkém tempu. V čase 2:31 min. vystřelil Novák a jeho střelu nešťastně tečoval ústecký Baránek za svého gólmana. Hra domácích se pomalu, ale jistě zvedala, jenže přišla další rána. Homer nahrál puk na Kallu, který propálil gólmana Kováře. Kladno bylo rozhodně lepším týmem, nicméně v úvodní třetině více branek nepřidalo. Možná i díky notné dávce štěstí Ústí inkasovalo jen dvě branky.

I druhá třetina patřila Kladnu, které stále pořádalo útočné výpady, které na dvě výjimky domácí zneškodnili. Nepozornosti ústecké obrany využil Bunda a poslal „své“ do vedení o tři branky. Lvíčata se dál snažila, ale ten večer jim souzeno nebylo. Některé šance vypadaly velmi slibně, ale chybělo to hlavní – dobrá koncovka. Zato hosté hráli to, co potřebovali, nikam se zbytečně nehnali, v klidu vyčkávali na šance. Jednu z nich využil Horák a s Ústím to nevypadalo dobře.

Třetí dvacetiminutovku začali Ústečtí faulem a hráli tudíž oslabeni o jednoho bruslaře. Přesilovou hru hosté nevyužili, byť střel měli opravdu na rozdávání. Zápas se dohrával, žádná velká šance nebyla k vidění ani na jedné straně. O vítězi klání bylo rozhodnuto. Kladno vyhrálo zcela po zásluze, domácí doplatili na nevyužívání šancí.