Ú s t í n/L. - Po pěti zápasech se Lvi opět střetli se svým dlouholetým těžkým soupeřem Hradcem Králové. Na led Východočechů Slovan přijel s jediným cílem - zvítězit. Tento zápas totiž může s velikou pravděpodobností být nácvik na blížící se play-off. O vítězi rozhodla první polovina utkání. Hradec rychle inkasoval první gól a poprvé do šaten odcházel s dvougólovým odstupem. Ve druhé třetině pak hosté přidali další dva góly, ale ke konci dějství se Hradeckým podařilo zabrat a nebezpečně ohrozili ústeckou pohodu dvěma góly ve dvou minutách. Ve třetí třetině Hradec ještě pěkně zapálil hostům pod nohami, když pět minut před koncem utkání snížil na 3:4 a navíc hrál přesilovku a následné power-play. Lvům se ale poslední horké chvíle podařilo ukočírovat, a tak si odvezli tři vydřené body.
po 10. 1. 2011
Královští lvi Hradec Králové
3:4 0:2, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 37. Moskal (Křetínský), 39. Budínský (Volráb, Vágner), 55. Kubica (Roubík) - 2. Čurilla (Hampl, Alinč), 10. Šagát (Mikulík, Čurilla), 25. Pajič (Klobouček), 28. Alinč (Hampl). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:6, navíc Vágner (HKR) a Němeček (UNL) oba TS. Využití: 1:1. Diváci: 1087. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka - Křetínský, Klement, Hendrich, Čáp, Vágner, Chmelíř, Horák - Kubica, Roubík "C", Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška J., Moskal, Čermák - Berger, Jindřich, Hruška O.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček "C", Hořava, Poživil, Gureň - Šagát, Mikulík, Ludvík, Čurilla, Alinč, Hampl, Diviš, Pajič, Rod, Kloz, Hanzl, Handlovský.

Hosté v první části dominovali

Do zápasu vstoupili lépe hosté a to tím nejlepším možným způsobem. Již ve druhé minutě utkání se puku zmocnil Hampl, do levého kruhu poslal přihrávku na Marka Čurillu, který střelou pod víko otevřel skóre utkání. V páté minutě napadl Hanzl hradeckého Čápa a domácí dostali možnost vyrovnat skóre ve dvouminutové přesilové hře. Hradečtí obléhali ústecké obranné pásmo, ale ani jedna ze střel se neujala.

Při vyloučení Hendricha se na Pavelku hnal Robin Hanzl, puk už mířil do odkryté klece, ale gólman Pavelka na poslední chvíli položil hůl na brankovou čáru a skvělým zákrokem znemožnil hostům odskočit na rozdíl dvou branek. Lvi však pokračovali v náporu a Martin Šagát po přihrávce do mezikruží prostřelil Pavelku.

Ústečtí byli při chuti a další branku mohl přidat Hampl, ale těsně minul Pavelkovu svatyni. Na druhé straně Čermák promáchnul kotouč přímo před Orctovou brankou. Na začátku sedmnácté minuty fauloval ústecký obránce Zdeňka Čápa, který uháněl sám na hostující branku a bylo nařízeno trestné střílení. To ale Čáp neproměnil, když trefil jen betony ústeckého gólmana. Před koncem třetiny byl ještě v šanci Klement, když se dostal k odraženému kotouči, ale Orct znovu dobře zasáhl. První třetina tak zaslouženě pro hosty skončila 0:2.

Velký nápor domácích na konci druhé třetiny a dva góly v síti Lvů

Na začátku druhé části se blýskl mladý brankář Pavelka, když nejprve vychytal Mikulíka a poté nadvakrát Šagáta. Po necelých dvou minutách hosté znovu ukázali svou sílu a Rok Pajič bekhendovým blafákem překonal domácího gólmana.

Po tomto gólu vystřídal Jaroslava Pavelku v domácí brance Filip Luňák. A na svůj první zákrok nečekal dlouho, ale Alinč se do většího ohrožení Luňáka nedostal. V osmadvacáté minutě opět zaspala domácí obrana, Luňák proti střele Hampla ještě skvěle zasáhl, ale na dorážku Jana Alinče už nedosáhl.

Jan Hruška se hnal na Orcta v akci dva na jednoho, ale Orct vytěsnil jeho střelu ramenem. Do nadějné pozice se dostal o chvíli později Vít Budínský, ale v poslední chvíli na puk nedosáhl. A hosté mohli znovu skórovat, ústečtí hráči Diviš s Rodem se řítili na domácího brankáře, ale svůj únik neproměnili.

Robin Hanzl jel poté sám na Luňáka, ale nedovoleně ho bránil Vágner a bylo znovu nařízeno trestné střílení, které však ani Hanzl neproměnil. V sedmatřicáté minutě se konečně dočkali i domácí, když v přesilové hře Křetínský vrátil puk na Patrika Moskala a ten přesnou střelou rozvlnil síť Orctovy svatyně.

Hradečtí vycítili šanci a bylo vidět, že je gól povzbudil. Koudelka zakončoval bekhendem do prázdné hostující branky, ale minul. Tak se puku chopil Vít Budínský a střelou z úhlu od pravého mantinelu překonal Zdeňka Orcta. Po druhé pasáži tak hráči odcházeli do kabin za stavu 2:4.

Zlepšená hra Hradeckých na obrat nestačila

Hradecké hráče dvě branky na konci druhé třetiny viditelně povzbudily, a tak pokračovali v honbě za vyrovnáním. Kubica přihrával Roubíkovi, který byl sám před brankou, ale nepříliš prudká přihrávka k němu nedošla. Z velkého úhlu střílel na Zdeňka Orcta Budínský, Oldřich Horák ještě střelu tečoval, ale hostující gólman ukryl střelu mezi betony.

Orcta zkoušel překvapit také Kubica, ale Němeček padl do střely a znemožnil ohrožení jejich brankáře. Hosté už spíše bránili svůj náskok, zatímco domácí se snažili smazat dvoubrankovou ztrátu. První krok k tomu udělal Zdeněk Kubica, když po přesné přihrávce od kapitána Roubíka prostřelil Orcta mezi betony a snížil na rozdíl jediné branky.

V poslední minutě Filip Luňák odjel na střídačku, aby na led mohl naskočit šestý hradecký hráč. Z obranné modré tak zkoušel trefit prázdnou svatyni Gureň, ale trefil jen tyč. Hradci už se pak nepodařilo usadit v útočném pásmu, a tak zápas skončil 3:4 a výhru si odvezli hosté z Ústí.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Zřejmě na nás dolehly poslední dvě porážky a chybělo nám sebevědomí. Začátek jsme prospali, ale v žádném případě nemyslím, že se na to kluci vykašlali. Pak jsme trošku přeskupili řady a když jsme dali první gól, spadla z nás ta deka a začali jsme si věřit. Ale bohužel začátek rozhodnul a nepodařilo se nám to, co minulý týden Brodu. Kluci si po zápasech v Chomutově a s Ústím určitě dokázali, že jsou schopni hrát i s takhle silnými soupeři.