Ústí nad Labem - Jeden ze zápasů 36. kola 1. ligy ČR byl na programu i v ústecké Zlatopramen Areně. Ústečtí v něm podlehli Olomouci 0:3. Zatímco Pavel Francouz musel lovit puk ze své sítě hned třikrát, jeho protějšek Štefan Žigárdy byl proti Lvům neomylný. Slovanu se nepodařilo vstřelit ani čestnou branku, nejlepší výkon podali svěřenci kouče Rosola v úvodním dějství.
st 12. 1. 2011, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
0:3 0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 15. Haluza (Kucharczyk, Mikel), 37. Pekr (Ministr, Vyrůbalík), 45. Domin (Kucharczyk). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 2139. Střely na branku: 28:19. Průběh utkání: 0:3. Zakázaná uvolnění: 2:14 (0:7, 1:4, 1:3). Ofsajdy: 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). Vyhraná vhazování: 36:39 (11:17, 12:11, 13:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Němeček, do 9. Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Gureň, Boháč - Šagát, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Diviš, Pajič, Rod - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - od 21. Hovorka.

HC Olomouc: Žigárdy - Tesařík, Bartoň, Janáček, Mikel, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek - Pekr, Ministr, Vyrůbalík - Kucharczyk, Domin, Haluza - Meidl, M. Černý, Řípa.

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Týmy se střídaly ve svých útočných pásmech. Zatímco Lvi hráli více útočně, Olomouc často vyhazovala na zakázané uvolnění. Oba brankáři si přitom ani na chvilku neodpočali, neboť na obou stranách bylo vidět mnoho střel a tečí. V půlce třetiny ošklivě nedobrzdil domácí Pojkar a narazil na mantinel. Jelikož se nezvedal, byl povolán lékař a domácí bek byl nakonec odnesen z ledu na nosítkách.

Hra pokračovala dál v laxním tempu. Týmy nebyly příliš akční, byly nedůslední v přihrávkách a v koncovkách. První tým, který na to doplatil, byl domácí Slovan, jenž v patnácté minutě inkasoval první gól utkání. Nejlepší brankář první ligy byl po přihrávce Kucharczyka a následné střele Petra Haluzy z pravého kruhu pro vhazování překonán - 0:1.

Hra první třetiny nebyla moc ke koukání. Ohromné chyby na obou stranách nepřinášely chtěný průběh utkání. Hlavně pro Lvy. Ti inkasovali první gól utkání a jejich hra byla značně neuspokojivá. Zato Olomouc se mohla radovat. Vedla nad Slovanem a byla na koni.

Druhou třetinu začínala Mora v početní výhodě, ve které velmi ohrožovala domácí branku. Chvilinku po tom, co se síly na ledě vyrovnaly, pískal rozhodčí Lacina další trest. Domácího Hampla poslal na trestnou lavici za opravdu kuriózní faul – hru zlomenou holí.

Půlka druhého dějství probíhala velmi vlažně, obě mužstva spoléhala na brejky a spíše bránila. V polovině utkání Lvi minutu hráli přesilovku 5 na 3, tu ale nevyužili, ač k tomu měli velkou šanci. Celá pětice domácích se semkla před olomouckou brankou a snažila se prošťouchnout puk za Žigárdyho záda. To se ale nepodařilo a ani následná minutová přesilovka 5 na 4 srovnání skóre nepřinesla.

Lvi po polovině utkání sice začali být už aktivnější, ale nebylo to nic platné. Moravská obrana fungovala na sto procent a i hostující gólman odváděl skvělé výsledky. Naopak obrana Lvů měla své mezery a brankář Francouz se musel několikrát pořádně ohánět, aby neinkasoval druhý gól.

Při dalším vyloučení domácích se Olomouckým podařilo skórovat podruhé. Ministrova rychlá střela se odrazila od plexi za brankou přímo před Francouze, kde puk do branky dorazil Matěj Pekr - 0:2.

Lvi už do konce druhého dějství nic nevymysleli a Olomouc už nic vymýšlet nemusela. Do třetí třetiny odcházela s vedením 2:0, což jí bohatě stačilo.

Hned ze začátku třetí třetiny hráli domácí přesilovku. V té se jim ale nedařilo prostřelit obrannou hradbu Olomouckých. Hosté si tak i nadále drželi nula inkasovaných gólů v dnešním utkání.

Po dalším vyloučení domácího Alinče, který byl vyloučen za nafilmovaný pád, přičemž měl v cestě soupeřovu hokejku, která se o něj přelomila, skončil za Francouzovými zády další puk. Obránci si před Francouzem špatně pokryli všechny soupeřovy hráče a sám nehlídán se před domácí sítí ocitl Petr Domin, který poslal svůj tým do tříbrankového vedení a prakticky tak rozhodl dnešní utkání - 0:3.

Lvům se ale vůbec nedařilo. Zatímco Olomouc hrála lehce a bez stresu, domácí byli v pěkné křeči a dopouštěli se hrubých chyb. Nezachytávali puky na modré čáře, nedokázali si přihrát, nebyli schopni vybojovat puk. Slovan se tak rozhodl hrát vabank a směřoval většinu svého snažení dopředu a doufal v náhodu nebo zázrak.

Do konce třetiny tak nepadl už jediný gól a Lvi od Mory dostali celkem tři góly a žádný sami nevstřelili. Dnes se Olomouci zadařilo a získala velmi cenné tři body. Na druhou stranu Lvi do dnešního dne vkročili levou nohou a ze zápasu si odnáší zaslouženou prohru.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Přijel k nám kvalitní soupeř, dobře bránil a měl výborného brankáře. Nevstřelili jsme ani čestnou branku, málo jsme stříleli a hledali někoho na středu v lepší pozici. Důsledkem bylo soupeřovo blokování střel, měli jsme malý tah na branku."

Petr Fiala (HC Olomouc): "Do Ústí jsme přijeli s tím, že nemáme, co ztratit, hráli jsme bez nervů. Odehráli jsme velice kvalitní utkání, navázali na výkony z předchozích zápasů a zaslouženě vyhráli. Cíl Olomouce je umístění v první čtyřce, ale soutěž je velmi vyrovnaná a bude to hodně těžké. Příští zápas bude hodně prestižní, nastupujeme proti Jihlavě, kde působí trenér, který se mnou zde tři roky spolupracoval. Nevím, jak moc to bude prožívat, hecovat se nejspíše nebudeme."