Ú s t í n./L. - Ústečtí Lvi dnešním jednoznačným vítězstvím nad HC Havířov Panthers prodloužili svoji šňůru neporazitelnosti, která trvá od počátku nového roku, již na osm utkání. Panteři nebyli vážným soupeřem, chvilkový odpor kladli pouze po vlažném nástupu domácích do druhé části hry, kdy snížili na rozdíl dvou branek. V ústeckém dresu se premiérově trefily i nové posily Zdráhal a Šulc a pomohly tak zopakovat sedmibrankový příděl ze severu Moravy. Z vedoucí čtveřice ztratila Jihlava domácí prohrou s Prostějovem, Slovanu tak stále patří druhá příčka, jediný bod za vedoucím Berounem.
st 21. 1. 2004
AZ Heimstaden Havířov
7:1 3:1, 3:0, 1:0

Branky: 4. Hodek (Koudelka, Skuhrovec), 13. Drábek (Netík, Zdráhal), 18. Staněk (Dragoun), 26. Buďa (Lipina, Kočí), 40. Zdráhal (Drábek, Netík), 40. Hodek (Pavlas, Šulc), 43. Šulc (Zdráhal) - 22. Luka (Tvrzník M.). Rozhodčí: Štěpán - Bertlík, Richter. Vyloučení: 7:5 V oslabení: 1:0 . Diváci: 3500.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (39. - 40. Zikmund)- Skuhrovec, Pavlas, Kočí, Kříž, Pospíšil, Staněk, Drábek, Evan - Hodek, Koudelka, Tvrzník - Buďa, Lipina,Dragoun - Appel, Sýkora, Kudrna - Šulc, Zdráhal, Netík

AZ Heimstaden Havířov: Vrba - Matějček, Karlíček, Chmelíř, Prokop, Machálek, Zavrtálek - Syřínek, Staněk, Folta - Kočara, Volák, Dibelka - Luka, Tvrzník, Piecha - Culka, Csabi, Krenželok

Los prvního zápasu nadstavbových odvet poslal na ústecký led Pantery z Havířova. Zápas měl trochu pikantní příchuť hned pro dva hráče. Třinecký Zdráhal vyměnil červenobílého Pantera za  žlutomodrého Lva a ústecký M. Tvrzník zase opačně. Oba dva patřili ve svých týmech k nejlepším. Hosté se do utkání pustili směle, ale nakonec slavila úspěch větší vyzrálost domácího mužstva. Hosté na rozbruslení nastoupili i s obráncem Rimmelem, ale zraněný loket ho nakonec do zápasu nepustil.

Od začátku se utkání hrálo ve svižném tempu. Ve 4. minutě se do první vážnější šance dostal po Koudelkově pasu Hodek. Jeho pokus sice Vrba zalehl, ale kotouč nakonec k údivu všech skončil za brankovou čárou - 1:0. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale více šancí si vypracovali domácí. V 8. minutě vypálil po akci na jeden dotek z kruhu Buďa, ale trefil jen dobře stojícího brankáře. O minutu později objel branku Netík, ale jeho bekhend z hranice brankoviště vytěsnil Vrba nad branku. Stejnou cestou se po Netíkově přiťuknutí vydal ve 13. minutě Drábek, který už byl úspěšný - 2:0. Lvi poté dostali hosty pod souvislý tlak, ale blesková akce prvního útoku v 17. minutě, při které Hodek nestačil zasunout do odkryté branky, gólem neskončila. Jinak tomu bylo o minutu později. Od modré čáry vystřelil Staněk, Buďa havířovskému brankáři stínil ve výhledu a uskočil až těsně před letícím kotoučem. Vrba tak viděl puk až ve své brance - 3:0.

Do prostřední části hry vstoupili lépe hosté. Ve 22. minutě, po vhazování nalevo od Sáblíka, vystřelil Piecha přímo z bully. Sáblík vyrazil jen k M. Tvrzníkovi, který přesně našel volného Luku a ten pohodlně skóroval do odkryté branky - 3:1. Ve 25. minutě se kotouč podivně odrazil od zadního mantinelu, dostal se mezi kruhy k úplně volnému Krenželokovi, ale jeho stoprocentní šanci Sáblík bravurně zneškodnil. Vzápětí se do šance dostal na druhé straně Hodek. Hned po vhazování si do středu kluziště vybruslil Kočí, jeho střelu těsně před Vrbou tečoval ještě Lipina, ale brankář Panterů kotouč zastavil. Nepodařilo se mu ho však udržet a z brankoviště ho do sítě doklepl Buďa - 4:1. Přesně v polovině zápasu si drtivý tlak vynutila domácí čtvrtá řada, ale vytěžila z něj pouze dvě čisté gólové šance. Ve 35. minutě se ke slovu dostali i Panteři, když M. Tvrzník projel neatakován středem až před Sáblíka. Toho už i překonal, ale kotouč prosvištěl těsně kolem tyčky. Necelou minutu před sirénou naskočil Zdráhal na led z trestné lavice a vyrazil do úniku spolu s Netíkem a Drábkem. Netík zatáhl kotouč až k brance, zpětně přihrál Drábkovi. Jeho střelu ještě Vrba vyrazil, ale na Zdráhalovu dorážku už byl krátký - 5:1. Pouze dalších 20 vteřin trvalo, než Pavlas vystřelil od modré a Hodek těsně před brankářem tečoval přesně pod víko - 6:1.

Od začátku třetí třetiny se na ledě začalo více jiskřit. Jako první si trest vykoledoval ústecký Dragoun. V oslabení ale ujeli domácí a dostali se do přečíslení 2 na 1. Zdráhal střílel, Šulc dorážel - 7:1. Potom už se hrálo téměř celou dobu jen na jednu branku. Ve 45. minutě projel celým kluzištěm Kříž, ale ztroskotal na Vrbovi. Havířovský brankář vychytal o 2 minuty později i šance Zdráhalovi a Netíkovi. Ve 49. minutě si domácí zahráli přesilovku 5 proti 3, ale více kombinovali než stříleli, a tak se Panteři ubránili. V 52. minutě si pro změnu zahráli dlouhou přesilovku 4 proti 3 hosté, ale prakticky se k ohrožení Sáblíka nedostali. Konec zápasu byl možná až zbytečně vyhecovaný, a tak trestná lavice na obou stranách nestačila ani vychladnout. Minutu před koncem se ocitl D. Tvrzník úplně sám před Vrbou. Měl dost času si s ním pohrát, a také ho i překonal, ale cestě kotouče do branky zabránil obětavým zákrokem Machálek.

Aleš Flašar (HC Havířov Panthers): "Dnes jsme dostali hlavně lekci z produktivity. Ústí pomýšlí v tabulce úplně na něco jiného než my. Je to silné mužstvo. Ve třetí třetině soupeř už hrál velmi dobře, bez jakýchkoliv zábran. Stav 6:1 po dvou třetinách byl pro nás až příliš krutý. Myslím, že jsme tady nehráli úplně špatný hokej. Samozřejmě, Ústí bylo lepší, ale před třetí třetinou by odpovídalo tak 3 nebo 4:1. Rozhodně si ale myslím, že není žádná ostuda prohrát v Ústí. My se teď navíc potýkáme s marodkou, tak se snažíme ten tým doladit za pochodu. Zkoušíme hrát na čtyři útoky, abychom byli připraveni na to, že se nám také nemusí podařit uhrát 10. místo a budeme muset hrát o udržení. Patrik Rimmel má zraněný loket a lékař nedoporučil jeho start, protože v tom má zánět. Dnes jsme to tedy neriskovali, protože ho budeme potřebovat hlavně v pátek, kdy máme dohrávku s Brnem a tam to pro nás bude důležitější. Sem jsme přijeli s tím, že nechceme jen bránit. Chtěli jsme hrát hokej, se kterým budeme vystupovat v dalších zápasech. Potřebujeme to dostat do krve, a tak je dobré zkusit to i proti takovému mužstvu, jakým je Ústí. Celkem se nám to i dařilo. Góly jsme dostávali hlavně po individuálních chybách a pokud chceme se silnými mužstvy uspět, musíme se takových chyb vyvarovat. Dnes byl los takový, že jsem předpokládal, že s toho spodku nebude bodovat nikdo. Akorát se to nějakým zázrakem podařilo Prostějovu, což je pro nás škoda. Jsme ale pořád ve hře, protože máme ještě jeden zápas k dobru."
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Soupeř mě svou hrou překvapil. Očekával jsem, že při jejich postavení v tabulce budou napadat jedním hráčem a vycházet ze zajištěné obrany. Jen zásluhou toho, že jsme dali dva góly a dostali se rychle do vedení, jsme předešli problémům. Pochopitelně napadání ve dvou hráčích znamená, že obránci se dostávají pod tlak a dělají chyby. Na druhou stranu se tím otevřel prostor pro brejky a do těch jsme se dostávali poměrně často. Nakonec celý zápas vyzněl tak, že jsme byli o třídu lepší. V závěru se nás potom snažili trochu zastrašovat, vytáhli provokace a fauly, ale za stavu 7:1 už to nic neřešilo. Leda, že bychom měli problémy, kdyby se někdo zranil. Na začátku druhé třetiny se opakovala stejná situace, jako proti Prostějovu. Tady jsme naštěstí už vedli 3:0, takže to byl takový spíše výstražný gól. Hned potom jsme se opět zvedli. Dnes jsme se domluvili, že na zbytek sezóny by do Havířova odešel Sedlák. Tady nemá tolik příležitostí a my potřebujeme, aby hrál. Dva měsíce tam hrál Tvrzník a určitě mu to pomohlo. Sledoval jsem ho a hrál velice dobře. Měl tam i gólové šance, takže se koncem ledna vrátí. Je to náš hráč, takže ho určitě využijeme. Zikmund střídal proto, aby stihl odehrát 15 zápasů. Je to to nové pravidlo a pokud bychom se dostali až do baráže a Sáblík se zranil, nemohl by nastoupit. Proto minulý týden do hry naskočil i Zdráhal, přestože měl angínu. Teď se jede do Třebíče. Ta šňůra bez prohry už je až neúměrně dlouhá. Určitě někde musíme prohrát. Já ale věřím tomu, že když budeme hrát zodpovědně, že bychom mohli přivézt nějaké body i z Třebíče. Spíš jsem měl ale strach z těch zápasů teď doma. To, že jsme vše vyhráli je dobré pro pozvednutí sebevědomí."