Ú s t í n/L. - První hokejová liga má po dnešním dni už za sebou 41. kolo, ve kterém Lvi zavítali na led Dukly Jihlavy. Hned v úvodu se do vedení dostala domácí Jihlava. Ústečtí se však zásluhou dvou branek Milana Mikulíka dostali do vedení, přičemž tu druhou vsítil při oslabení Lvů. Do konce první třetiny ale Jihlava dokázala srovnat skóre, a tak třetina druhá začínala za smírného stavu 2:2. Stejné skóre bylo na Horáckém zimním stadionu jak po čtyřiceti minutách, tak i po šedesáti minutách hry. V prodloužení opět gól nepadl. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy. V nich byl nakonec jen úspěšnější domácí Aleš Padělek, který v dramatických nájezdech rozhodl o vítězství Jihlavy.
so 29. 1. 2011
HC Dukla Jihlava
Ústecký Slovan s.r.o.
3:2sn 2:2, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Šidlík (Maliník, Sojčík), 15. Čachotský (Ficenc, Staněk), 65. Padělek - 10. Mikulík, 13. Mikulík (Šagát, Klobouček). Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3542. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Jaroš, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Jeslínek, Maliník, Kucsera - Sojčík, Padělek, Škumát - Zeman, Protasenja, Krupka

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Němeček, Gureň, Klobouček, Černý, Poživil, Hořava - Šagát, Mikulík, Ludvík - Rod, Alinč, Hampl - Roubík, Pajič, Diviš - Kloz, Hanzl, Handlovský

Komentář

Již před úvodním hvizdem dlouho očekávaného duelu mezi Duklou a favoritem první ligy Ústím nad Labem bylo jasné, že fanouškovský rekord, který drží právě Ústečtí Lvi, nebude překonán. Na Horácký zimní stadion si našlo cestu 3542 lidí. I přesto panovala v ochozech vynikající atmosféra, hodna tohoto klání.

Jihlavští hokejisté snad chtěli své promrzlé fanoušky zahřát, proto vlétli do zápasu jako utržení ze řetězu. Ihned po úvodním vhazování se dral dopředu Oldřich Bakus, a hosté jej museli zastavit nedovoleným způsobem. Po 7 vteřinách hry odešel zahřívat trestnou lavici Milan Mikulík. Domácí přesilovou hru nevyužili, ale tento fakt je vůbec nemusel mrzet. Jen co Mikulík vyskočil z trestné lavice, vypálil Petr Šidlík od modré. Hostující gólman Francouz uviděl pouze třepetající se kotouč ve své síti – 1:0. Domácí hráče branka zcela evidentně nabudila, na ledové ploše byli rozhodně lepším celkem. Vytvářeli si spoustu šancí, bojovali. V 10. minutě se provinil Jan Klobouček. Paradoxně to ale byla výhoda pro ústecké hráče, protože v čase 9:49 ujel jihlavským obráncům hbitý Milan Mikulík a bekhendovým pokusem nedal Řehořovi šanci – 1:1. Po této brance se síly na ledě vyrovnaly, když Lukáš Kucsera zahákoval protihráče. Necelou minutu se hrálo 4 na 4, poté začala ústecká přesilovka. Činnost, ve které patří Ústí k těm nejlepším. Tento fakt se také projevil. Střelu od modré tečoval opět Milan Mikulík1:2. Zahanbit se ale nenechali ani domácí hráči. V čase 14:05 využil početní výhodu Tomáš Čachotský, který krásně našel mezírku mezi lapačkou a betonem Francouze – 2:2. První třetina se již dohrávala v klidnějším tempu.

Ve druhém dějství se hrál od prvních minut fantastický hokej. Akce střídala akci, hra měla velmi rychlý spád. Zajímavostí byl velmi malý počet přerušení, díky čemuž byla hra skutečně pohledná. Ve 26. minutě mohla jít Dukla do vedení. Do přečíslení 2 na 1 zběsile pelášili Peter Sojčík společně s Alešem Padělkem. Druhý jmenovaný volil individuální zakončení. Vypálil tvrdou a dobře mířenou střelu, která ve finální fázi orazítkovala břevno hostující svatyně. Pomalu, ale jistě se začínalo na ledě pouze žlutit. Domácí byli stále lepší a lepší. Zejména útočná trojice Protasenja, Krupka, Zeman se prezentovala velmi kvalitním pohybem. Ústečtí hokejisté se skutečně v této fázi hry nechovali jako šelmy, které mají ve znaku a názvu. Ve 38. minutě si skvěle před branku vybruslil domácí kapitán Oldřich Bakus. Jeho pokus ovšem pozorný Francouz bez problémů zlikvidoval. I přes velkou snahu a převahu domácích hráčů se ve druhé dvacetiminutovce skóre neměnilo. Pro jihlavské hokejisty jistě bylo více, než potěšující, že dokázali s ústeckými držet krok, ba i být lepším týmem.

Periodu s pořadovým číslem tři započala obě mužstva opatrněji, než tomu bylo v třetinách předchozích. Úvodní minuty probíhaly spíše v ústeckém duchu. Místy si vytvářeli tlak takřka drtivý. Petr Vlk musel reagovat. Zvolil oddechový čas. Jihlavští hokejisté jej jistě potřebovali. Vzápětí po timeoutu domácích následovala další vyloučení. A to na obou stranách. Téměř celé dvě minuty se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ani jeden z týmů nedokázal většího prostoru na ledě využít. Minuty následující po půlce třetí třetiny režírovali ústečtí hokejisté. Několikrát domácí nepříjemně zavřeli a nedali jim příliš prostoru. V těchto těžkých chvílích podržel domácí brankář Milan Řehoř. V 58. minutě adresoval Aleš Padělek milimetrovou přihrávku Michalu Jeslínkovi, kterému stačilo kotouč pouze přizvednout. Pravý beton Francouze měl ovšem jiný názor. Výtečné utkání dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase se příliš významných věcí neudálo. Za zmínku stojí pokus z první pálícího Zbyňka Hampla. Domácí mág byl připraven. Přestože se Milan Řehoř nepostavil do branky déle, než 14 dní, chytal znamenitě. A protože ani jeden z celků v prodloužení branku nevsítil, následovaly samostatné nájezdy. Ty byly přehlídkou hokejové krásy. Každá proměněná penalta měla vysoké parametry. Rozhodujícím střelcem se stal nakonec dvakrát skórující Aleš Padělek, který zářil v celém průběhu utkání. Také díky němu jihlavští hokejisté zdolali lídra prvoligové tabulky 3:2 a můžou jít se vztyčenou hlavou do dalších bojů.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže