Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi si pochutnali na Hradci Králové. V poklidném duelu dokráčeli k pohodové výhře 7:2, na níž se premiérovým gólem ve žlutomodrém podílel exhradecký Roubík, dvěma góly pak Martin Šagát a dokonce čtyřmi finálními přihrávkami Jan Alinč. Slovan tak neohroženě míří za vítězstvím v dlouhodobé části soutěže. K definitivnímu stvrzení mu chybí jediný bod a má na něj dva pokusy. V sobotu 5. února v Olomouci nebo následně v pondělí doma s Berounem.
st 2. 2. 2011, Zlatopramen Arena
Královští lvi Hradec Králové
7:2 3:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Sklenička (Rod), 12. Roubík (Poživil), 20. Čurilla (Alinč, Hampl), 23. Šagát (Alinč, Diviš), 34. Handlovský (Hanzl, Klobouček), 39. Šagát (Alinč, Hořava), 41. Gureň (Alinč) - 13. Budínský (Koudelka), 31. Koudelka (Volráb). Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 2150. Střely na branku: 45:28 (16:8, 14:13, 15:7). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2. Zakázaná uvolnění: 5:4 (2:0, 2:1, 1:3). Ofsajdy: 3:4 (0:0, 1:2, 2:2). Vyhraná vhazování: 45:15 (17:1, 13:9, 15:5).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Gureň, L. Poživil, P. Hořava, Vobořil, Boháč, Klobouček, K. Černý - Čurilla, Alinč, Hampl - Šagát, do 12. Roubík, Diviš - Sklenička, Rod, Ludvík - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (41. Pavelka) - Čáp, Chmelíř, Táborský, Horák, Červený, Křetínský, Kozák, Karlík - Kubica, Záhorovský, Čermák - Budínský, Koudelka, Volráb - Valášek, J. Hruška, Kadlec - A. Půlpán, Šejnoha, O. Hruška.

Jako první se ke střele dostal po minutě hry hradecký Koudelka, jehož přízemní střela z levého kruhu narazila na připravené betony Orcta. První ústecká hrozba přišla ve 3. minutě, to uzamkla Hradecké v pásmu Hanzlova lajna. Luňák však nemusel řešit žádnou ošemetnější situaci. Mnohem nebezpečněji vypadala šance Roubíka, který zblízka střelou pod břevno nepřekonal svého bývalého spoluhráče. Luňák jeho úmysl vystihl a předvedl efektní semafor.

Další závar před hradeckou bránou už skončil gólem. Nejdříve se puk po střele Zbyňka Skleničky otřel o tyčku, domácí však zůstali u puku a po přihrávce Roda zpoza brány už se vytáhlý forvard nemýlil – 1:0.

Ve 12. minutě se červené světlo za Luňákem rozsvítilo podruhé, trefil se exhradecký Jaroslav Roubík, který si svůj první gól v novém dresu asi představoval lépe. Zblokovaná střela Poživila trefila do obličeje právě Roubíka a došourala za překvapeného gólmana – 2:0. Roubík opustil led se zkrvaveným obličejem a utkání pro něj skončilo.

O necelou minutu později se ale radovali i hosté, to z pravého kruhu prostřelil Orcta střelou ke vzdálenější tyči Vít Budínský - 3:1.

V poslední pětiminutovce první části se oběma týmům poprvé naskytla možnost přesilovky. Nejprve domácí uzamkli Hradecké v pásmu, Handlovský ale neprocpal puk mezi tyčku a gólmana po křižné přihrávce Hanzla. V závěru výhody pak neuspěl s tvrdou střelou Němeček. Hostům se během jejich přesilovky nepodařilo ohrozit ústeckého gólmana.

Když ještě v poslední minutě překonal Luňáka bekhendovou střelou po vyhraném vhazování Marek Čurilla, odcházeli domácí do šatny s dvougólovým náskokem.

Ústečané nepřestali s útočnými choutkami po návratu z kabiny. Už po třech minutách trefil přesně horní růžek Martin Šagát - 4:1. Stejný hráč se dostal do velké šance i v 26. minutě, najel si z úhlu před Luňáka, který však jeho pokus směřující pod břevno vytěsnil ramenem.

Ale ani hosté nepřijeli do Ústí s obrannou taktikou, což ukázal v polovině zápasu Martin Koudelka, který si najel před bránu, naznačil střelu a blafákem do bekhendu překonal Orcta – 4:2. Domácí s odpovědí nečekali dlouho. O čtyři minuty později poprvé využili přesilovku. Gólu předcházela pohledná akce, kdy nejdříve Klobouček od modré nastřelil tyčku, o pár vteřin později místo střely ukázkově přihrál před bránu Hanzlovi, který se neunáhlil a nahrál přes brankoviště Lukáši Handlovskému, pro kterého už nebylo problém dopravit puk do odkryté brány – 5:2.

Lvi byli dnes hodně při chuti. Minutu před druhou sirénou nemohl minout milimetrovou přihrávku Alinče od mantinelu Martin Šagát, kterému stačilo před Luňákem nastavit hokejku – 6:2. I druhá část tak skončila poměrem 3:1 a před domácími byla vidina pohodově dohraného zápasu.

Do třetí části nahradil v bráně hostů Luňáka Pavelka. Ten se ani nestihl pořádně rozkoukat a už lovil puk z brány. Po 17 vteřinách po vyhraném buly Alinče se na modré opřel do střely Miloslav Gureň a puk se zaplul přesně ke vzdálenější tyči – 7:2!

V následující minutách měly oba týmy k dispozici přesilovku, ale žádné větší šance se diváci ani v jednom případě nedočkali. Ve 48. minutě se povedla pěkná akce Kloboučkovi, který se před bránou dokázal uvolnit, jeho střelu směřující pod břevno však Pavelka lapil. I v dalších minutách měli více puk na svých hokejkách domácí, náhradní gólman Hradce ale s obtížemi zlikvidoval pokusy Poživila i Vobořila. Poslední minuty už žádnou velkou šanci nepřinesly a utkání tak skončilo výhrou domácích v poměru 7:2.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas se mi hodnotí dobře, rozhodující moment nastal brankou na 3:1. Oproti venkovním utkáním trochu měníme taktiku, hrajeme více agresivněji, více napadáme. Hradec Králové měl dnes mladé obránce, chtěli jsme je donutit, aby chybovali, to se nám povedlo. Do Olomouce jedeme pojistit první příčku (bodovat), není dobré nechávat to na poslední chvíli. Máme připraveno i devět nových posil (dva brankáře, dva obránce a pět útočníků), ale ti zasáhnou jen kdyby se někdo zranil či propukla epidemie. Chtěli bychom to postavit převážně na týmové práci, neboť v loňských sezonách se tu posily moc nevyplatily a strategii pro letošek změníme. Žádná jména nečekejte, jedná se například o Majdana či Gulu ... Diváci mluvili i o Tonovi, ale toho bych do naší party ani nechtěl. Nic proti němu, ale právě se nenachází ve formě a určitě nemá potřebný zájem o to, aby Ústí nad Labem postoupilo do Tipsport extraligy."

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): "Prohráli jsme rozdílem pěti gólů, musím konstatovat, že Ústí má velmi kvalitní kádr a výsledek odpovídá hře. V útoku jsme si vypracovali i dobré šance, vstřelili dvě branky, zatímco v defenzivě jsme nestačili a obdrželi sedm branek. Toto utkání pro nás skončilo a my se musíme připravit na další zápasy a poprat se ještě o lepší umístění v tabulce. Přijeli jsme se dvěma staršími dorostenci a šesti juniory, ale ze základní sestavy nám chybí pouze obránci Hendrich a Vágner, jiné hráče nemáme."