Č e s k é B u d ě j o v i c e - Po třech výhrách v řadě zajížděli ústečtí junioři ve stíhací jízdě za záchranou pro další možné body na jih Čech. V nepříliš pohledném zápase s mnoha vyloučenými nedokázali, na rozdíl od domácích, proměnit ani jednu přesilovku a odvezli si rovný půltucet branek. Chuť si ale mohou spravit už ve čtvrtek po 18. hodině, kdy hostí na svém ledě hokejisty Kladna.
so 29. 1. 2011
HC Mountfield ČB
6:0 1:0, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 9. Seidl (Marek), 23. Seidl (Marek), 29. Kříž (Přibyl), 50. Rousek (Heřman, Ježek), 53. Přibyl (Marek), 58. Seidl (Sumerauer, Kříž).
Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J., Slavík. Vyloučení: 10:11, navíc Pořický 10 min. + OK a Baránek (oba UNL) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 48:25.

HC Mountfield ČB: Hrubec - Dietz, Předota, Klement, Semrád, Jáchym, Kříž - Zvoník, Přibyl, Heřman - Rousek, Sedlák, Ježek - Seidl, Marek, Sumerauer.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (53. Bursa) - Boháč, Bulva, Grin, Holomek - Krupička, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Šetka, Baránek, Pořický, Havlíček, Racek.

Hned v páté sekundě utkání došlo k prvnímu vyloučení. Na trestnou lavici mířil hráč hostů a domácí tak mohli odstartovat utkání využitím početní výhody. To se jim ale nepodařilo. Dobývání Petráskovi branky vyvrcholilo v čase 8:20, kdy se do tlaku před brankářem dostala lajna Seidl - Marek - Sumerauer. Jakub Marek přihrál na Radka Seidla a ten uklidil puk za dezorinetovaného Petráska. To bylo z první třetiny z brankového výčtu vše. Za pozornost ještě stál tlak českobudějovických před zazněním sirény. Domácí vyvolali před Petráskem potyčku, ale rozhodčí nikoho nevyloučili. Po první třetině tedy 1:0.

V úvodu druhé dvacetiminutovky jel sám na brankáře Ústí nad Labem Lukáš Sedlák. Zakončil střelou, kterou přpravený Petrásek vyrazil vedle své klece. O pár sekund později už se domácí radovat přeci jen mohli. Radek Seidl z mezikruží prostřelil Petráska a HC České Budějovice se ujali vedení 2:0. Neuběhlo ani šest minut a domácí zvýšili svůj náskok. Střelcem branky se stal jeden z nejmladších hráčů na hřišti Lukáš Kříž. Stav 3:0 držel dlouho a oba brankáři pak drželi svá mužstva nad vodou. Ke konci třetiny měli ještě šance domácí Ježek s Rouskem, ale ani jeden pokus za zády brankáře Ústí nad Labem neskončil.

Ve třetí části opět dominovali Jihočeši. Zajímavý trest obdržel v 46. minutě hostující Baránek. Za bodnutí špičkou hole obdržel 2 + 2 + 10 minut. Přesilová hra se domácím příliš nedařila a brankový efekt nakonec nepřinesla. Po uplynutí tohoto trestu ale dostal další hráč Ústí nad Labem trest na 2 + 2 minuty a domácí si tak mohli přesilovou hru zopakovat. Tentokrát už ji využili. Tomáš Rousek po přihrávce Radima Heřmana zvyšoval už na 4:0. Následovala další přesilová hra domácím a také další branka z hole Adama Přibyla - 5:0. Vrcholem byla poslední branka domácích, která padla dokonce v oslabení. Sumerauer s Radkem Seidlem jeli dva na jednoho a druhý jmenovaný dostal puk před odkrytou branku a zpečetil tak výhru HC České Budějovice v poměru 6:0. Navíc touto brankou dosáhl hattricku.