Ústí nad Labem - Ústečtí junioři narazili v 55. kole NOEN Extraligy na Kometu Brno. V první třetině měli jasně navrch Brněnští. Lvům se ale podařilo snížit a začali se na Kometu dotahovat. Nic nevzdávali a bojovali až do poslední chvíle. Jenže marně. Hostům se dařilo a sázeli jeden gól za druhým. Ústečtí tak utrpěli vysokou porážku 3:9. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl Ondřej Havlíček a jednou brankou se může chlubit i Tomáš Harkabus. Tyto branky ovšem na výhru domácích nestačily.
po 21. 2. 2011, Zlatopramen Arena
HC Kometa Brno
3:9 0:2, 2:2, 1:5

Branky a nahrávky: 29. Havlíček (TS), 38. Havlíček (Vávra, Pořický), 58. Harkabus (Pořický, Havlíček) - 8. Popolanský (Jurák), 11. Popolanský (Dufek, Hnilička), 33. Dlapa (Jurák), 34. Jurák (Popolanský, Hnilička), 45. Krejčiřík (Popolanský, Jurák), 52. Fúzik (Krejčiřík, Juráň), 53. Jurák (Štindl), 57. Dlapa (Hnilička, Jurák), 60. Popolanský (Jurák). Vyloučení: 4:6, navíc Bilčík (KOM) TS. Využití: 3:3. Diváci: 137. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:8, 3:8, 3:9.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek (45. Bursa) - Bulva, Drahorád, Procházka, Krupička, Hříbal, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Grin, Šetka, Baránek, Ságer, Pořický, Havlíček, Brož, Humpolíček, Harkabus, Racek.

HC Kometa Brno: Strmeň - Štindl, Fúzik, Hnilička, Juráň, Dufek, Křivohlávek, Dlapa, Jurák, Zemánek, Jankovič, Popolanský, Stehlík, Krejčiřík, Bilčík.

Hned na úvod utkání se do několika šancí dostali hosté. Jednou z nich byla Jankovičova střela od modré, kterou ale Formánek chytil do lapačky. Ovšem Ústí nezůstávalo pozadu. Do první velké šance se dostal Hošek, který svou střelou nepřekonal gólmana Brna. Jenže v osmé minutě usedl na trestnou lavici ústecký Harkabus a hosté se dostali do vedení gólem Popolanského, jenž neměl problém skórovat z bezprostřední blízkosti. A jedním gólem to nekončilo. V jedenácté minutě totiž Popolanský dokázal zvýšit na 0:2 svým gólem z místa vhazování v útočném pásmu. Kometa v první třetině jasně Ústí přehrávala, a kdyby nebylo výtečného Formánka v brance, stav by nebyl pouze 0:2.

Do druhé třetiny vstoupili obě družstva poněkud opatrněji, a tak se několik minut nic zvratného nestalo. Ve dvacáté osmé minutě bylo ale nařízeno trestné střílení pro Ústí, které provedl zkušený útočník domácích Ondřej Havlíček. Ondřej tým nezklamal a bekhendovým blafákem překonal brankáře Strmeně. Hosté se však nelekli ústeckého snížení a ve třicáté druhé minutě se o zvýšení stavu postaral kapitán Komety Dlapa. Brněnská smršť pokračovala i o minutu později, když se Jurák z mezikruží dokázal Formánkovi trefit mezi betony. Jenže domácí se nevzdávali. Ke konci třetiny si totiž Lvi zahráli přesilovou hru, při které od modré přesně pálil Havlíček a zvýšil tak stav na 2:4.

Úvod do třetí třetiny Lvi příliš nezvládli. V páté minutě se střelou od modré prosadil Krejčiřík a trenér Neliba, tak musel zakročit. Do branky se postavil druhý gólman Ústeckých - Patrik Bursa. Domácí si mnoho šancí nevytvořili, a tak Kometa mohla jen s klidem bránit svůj stav. Jenže to hostům nestačilo, a tak se do útoku vydal Fúzik, který vyslal střelu z kruhu pro vhazování na útočné půlce a překonal tak Bursu. Brno nemělo s Ústím slitování, a tak se stalo, že přesně o minutu později se za domácí bránou objevil Jurák, který si vybrusli před bránu, a Bursa neměl šanci zareagovat. Netrvalo dlouho a přišel další gól. Tentokrát zvýšil stav již na 2:8 Dlapa. Za Lvy pak skóroval už jen Harkabus, který tečoval Pořického střelu. Hosté ještě završili výsledek na 3:9 díky gólu Popolanského, jenž za dnešní zápas nastřílel hattrick.