Ú s t í n./L. - Čtyři kola před koncem dlouhodobé části soutěže se poprvé jako vedoucí celek objevují Ústečtí Lvi, kteří využili zaváhání Berouna, a po vítězství nad Mladou Boleslaví mají nyní o bod více než Medvědi a Chomutov. Boleslav v Ústí předváděla bojovný výkon, v úvodu byla mírně lepší, pak dokázala bleskurychle snížit po dvou slepených brankách Slovanu, ovšem na zlomovou branku Hodka ze začátku třetí třetiny odpovědět nedokázala. Naopak v závěru pečetil Koudelka, na jehož brance se podílel asistecí i brankář Sáblík.
st 28. 1. 2004
BK Mladá Boleslav
5:2 1:1, 2:1, 2:0

Branky: 18. Sýkora (Pospíšil, Drábek), 34. Hodek (Tvrzník, Koudelka), 35. Sýkora (Kudrna), 43. Hodek (Koudelka, Pavlas), 60. Koudelka (Skuhrovec, Sáblík) - 18. Metlička (Meňhart, Šindelář), 36. Postl (Metlička, Oliverius). Rozhodčí: Lacina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3, navíc Kadlec (MBL) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3000.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (60.Zikmund) - Skuhrovec, Pavlas, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Mrázek, Evan - Hodek, Koudelka, Tvrzník - Appel, Sýkora, Kudrna - Zdráhal, Lipina, Dragoun - Šulc, Liba

BK Mladá Boleslav: Šindelář - Meňhart, Vyskočil, Pazdera, Toužimský, Vála, Táborský - Metlička, Oliverius, Postl - Kadlec, Král, Vondráček - Kristek, Vrbata, Žák - Weiss, Hlaváček

Po blamáži v Třebíči se v Ústí s napětím očekával souboj s momentálně osmou Mladou Boleslaví. Soupeř i přesto, že se mu v posledních zápasech tolik nedaří, budil respekt už tím, že u něj po pohovorech s vedením nastaly i hráčské změny. Tím se také domácím trenérům nepotvrdil předpokládaný styl hry soupeře a Lvi se chvílemi těžce vyrovnávali s těsným forčekingem boleslavských hokejistů.

Do utkání vstoupila obě mužstva opatrně. Pouze ve 2. minutě vypálil přesně z otočky ústecký Lipina a o 2 minuty později na druhé straně zahrozil Král. Oba brankáři se však překvapit nenechali. První vážnější ohrožení boleslavské branky přišlo až v 7. minutě. Liba našel od mantinelu  na modré čáře najíždějícího Skuhrovce, ale jeho bombu Šindelář ukryl v lapačce. Podobně si vzápětí poradil i s nájezdem Hodka. Přímo z následného vhazování ujel všem Metlička, ale Sáblík v pohodě jeho sólo zneškodnil. V 9. minutě hráli domácí přesilovku. Kaldec, místo aby nahrál úplně volnému Královi stojícímu za zády zadáků Slovanu, se vydal na zteč sám, ale nepřešel ani červenou čáru. V 11. minutě se štěstím vytlačil Šindelář mimo branku střelu Zdráhala. O chvíli později na druhé straně bravurně zasáhl Sáblík proti Metličkově střele z voleje, když stál nikým neatakován v mezikruží. Vše důležité se v první třetině odehrálo v 18. minutě. Appel vybojoval v rohu kluziště kotouč, ten se přes Drábka dostal na modrou k Pospíšilovi a jeho střelu tečoval těsně před Šindelářem Sýkora. Neuběhlo však ani půl minuty, přes bránícího Kočího se prosadil Metlička a střelou zápěstím nedal Sáblíkovi šanci. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Začátek prostřední části hry byl bleskový. Hned  v úvodu si najel na odražený kotouč Tvrzník. Jeho pokus vyrazil Šindelář jen k Hodkovi, který jen těsně minul. Vzápětí se v podobné situaci ocitl na druhé straně Toužimský, ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. O minutu později se do přečíslení 2 na 1 dostali Lipina s Dragounem, ale posledně jmenovanému odskočil kotouč. Ve 23. minutě si odpykával trest domácí obránce Pospíšil. Šindelář z rohu kluziště špatně rozehrál a nahrál přímo na hokejku Evanovi. Naštěstí pro hosty se stačil mohutným skokem ještě před jeho pokusem včas vrátit. Přesně v polovině zápasu chyboval v obranném pásmu Dragoun a nabídl tak jasnou šanci Vrbatovi. Domácí brankář ale při jeho pokusu vytáhl ze svého arzenálu jeden ze svých zázračných zákroků a sklidil ovace celkem slušně zaplněných tribun. Ve 33. minutě se do brejku dostali Zdráhal s Dragounem. Zdráhal přesně načasoval přihrávku a Dragoun pálil hned z první. Boleslavský brankář ale kotouč srazil na led a zalehl. Po následném vhazování si Lvi vytvořili drtivý tlak, který ve vedoucí branku přetavil Hodek po Tvrzníkově přihrávce od zadního mantinelu. Vzápětí měli Lvi výhodu přesilové hry a už po 19 vteřinách poslal domácí do dvoubrankového vedení Sýkora. Jenže opět neuběhla ani půlminuta a Postl celkem pohodlně po objetí branky snížil - 3:2.

Zřejmě rozhodující okamžik utkání přišel ve třetí třetině po necelých 3 minutách od úvodního vhazování. Koudelka od modré nahodil puk před branku a Hodek spolu s Táborským ho společně kontrolovali až do brankoviště, kde ho Šindelář nezachytil, a tak skončil v brance - 4:2. Ve 47. minutě ujel Sýkora, ale Vyskočil se stačil vrátit a do střely mu vložil čepel hole. Postupně domácí hokejisté trochu ve svém náporu polevili, ale hosté ohrožovali Sáblíka spíše z dálky. Oku lahodící akce se zrodila v 52. minutě. Kolem levého mantinelu se do útočného pásma prodral Hodek, prosmýknul se kolem Meňharta, přelstil i brankáře, ale jeho střela skončila na tyči. Sám si nakonec ještě dojel pro odražený kotouč, ale střelu z otočky Šindelář chytil. O tom, kdo je pánem na ledě přesvědčil všechny o minutu později domácí útočník Zdráhal, když v oslabení dokázal téměř minutu jezdit po celé ploše kluziště a přitom nikomu celou dobu nepůjčil kotouč. Lvi poté už v klidu zápas dohrávali a v poslední minutě ještě přidali branku, když Koudelka po Skuhrovcově pasu nedal hostujícímu brankáři šanci - 5:2.

Josef Horešovský (BK Mladá Boleslav): Do konce dlouhodobé části zbývalo pět zápasů a my, abychom hráli play-off, jsme museli získat nějaké body. Jestli hrajeme doma nebo venku, musíme hrát takový hokej, abychom nějaké body udělali nebo se o to aspoň pokusili. Dnes to chvílemi vypadalo dobře, ale pak tam bylo pár hluchých minut, které soupeř okamžitě potrestal. Je to škoda, protože úsilí z naší strany tam určitě bylo, což nemohu konstatovat vždy. V minulých zápasech jsme asi hokejového "pánaboha" něčím naštvali, protože dnes jakmile jsme udělali sebemenší chybu, soupeř nás okamžitě potrestal. Zbývají už jen čtyři zápasy. Hrajeme s Jihlavou, potom v Písku, v Brně a s Opavou. Musíme zahrát tak, abychom získali co možná nejvíc bodů. Kolik, to si netroufám odhadovat... Musíme bojovat do posledního zápasu, jinak to nejde. Ve třetí třetině byl průběh zápasu trochu ovlivněn vyloučením Kadlece a zraněním Postla. Postl hrál v posledních zápasech dobře a Kadlec s Králem tvoří sehranou dvojici. Udělali jsme nějaké změny a nakonec jsme dohrávali na dvě útočné řady a čtyři obránce. Trochu jsem očekával, že ta druhá sezóna po postupu bude těžší a ona také těžší je. Všem to trochu zevšednělo, ale já bych rád, abychom play-off hráli a také o něj bojujeme. Rozhodovat se bude až do posledního kola.
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): Boleslav přijela trochu s něčím jiným, než jsme čekali. Den před zápasem měli hráči sezení s jejich vedením a tam jim bylo naznačeno, že pokud neskončí v osmičce, přijdou o prémie. Změnili kapitána, poslali pryč nějaké hráče a přijeli s tím, že tu chtějí bodovat. Tomu podřídili hru, nehráli tolik defenzivně, napadali dvěma hráči a myslím, že dost riskovali. Z jejich strany to bylo, podle mě, hokejově daleko lepší, než oba minulé zápasy u nich (MBL - UNL 3:1 a 0:4 - pozn.). Bylo vidět, že opravdu chtějí získat nějaký bod a riskli to. Byla to otevřená partie a jak už jsem řekl, velice dobře nás napadali ve dvou. Co se týče toho zápasu jako celku, tak jsme vyhráli asi zaslouženě. Jednoznačně rozhodl větší důraz před brankou. Oba góly jsme dostali po neuvěřitelných individuálních chybách. Ty góly jsme jim, dá se říci, zařídili my. Dnes nehrál Buďa, stále laboruje s teplotou. Když ale budeme chtít hrát na čtyři pětky, což bude velká výhoda v play-off, potřebovali bychom ještě jednoho útočníka. Z Litvínova jsme měli zájem o Kašpara a Kotrlu, ale oba jsou napsaní na pendl do Mostu. To mě trošku zklamalo. My jim pouštíme na každý zápas Skuhrovce a oni udělají toto. A Proroka? Proroka ne. Já si myslím, že když hráč, který takového férového trenéra jakým je Franta Výborný, pošle někam, tak je něco špatně. Uvolnili jsme Sedláka, protože chtěl hrát a tady moc nehrál, ale po 31. lednu se nám z hostování vrátí Tvrzník.