Ú s t í n/L. - Lvíčata hostila tým Havířova. Domácí skórovali až v 16. minutě. Ústí spolehlivě bránilo a také dávalo góly. Havířov celkem inkasoval pět branek. V závěru zápasu přišel o čisté konto gólman Petrásek. Domácí vyhráli zcela po zásluze.
st 9. 3. 2011, Zlatopramen Aréna
AZ Heimstaden Havířov
5:1 1:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 16. Grin (Hošek, Várva), 24. Daráš (Brož, Pořický), 30. Havlíček (Hanzl, Brož), 44. Daráš (Ságer, Boháč), 45. Merta (Hošek, Brož) - 55. Číp (Kasperlík). Rozhodčí: Smitka - Kájínek, Hanzlík. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Boháč, Krupička, Burkovec, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Grin, Šetka, Martin Baránek, Holomek, Ságer, Pořický, Havlíček, Brož, M. Hanzl, Racek.

AZ Heimstaden Havířov: Zelenka - Duda, Zientek, Teper, Krause, Jindřich, Deutsch, Kostelník, Dýrr, Bálint, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Lešiga, Mach, Kasperlík, Pasker.

Úvodní střelu zápasu si připsal hostující Dýrr, jeho rána jen rozduněla mantinel. Hrál se taktický hokej, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Havířov byl rychlejší než domácí, nicméně chyběla větší přesnost. Ústečtí v 16. minutě dopravili puk do branky, ale rozhodčí branku neuznal, neboť ještě dříve odpískal faul hostů. Lvíčata se dočkala. Grin vykouzlil střelu, která se vyhnula všem nástrahám a zapadla přesně do branky. Domácí využili přesilovou hru. Havířov byl i dál aktivní. Hokejistům v černém chybělo pověstné stěstí.

Do druhé periody vstoupili lépe domácí a velmi rychle přidali druhou branku. Daráš stál na konci pohledné kombinace, kterou zakončil brankou. Lvíčata se vstřelenou brankou zvýšila na aktivitě a byla všude o krok dříve. Z toho vyplynul i další gól. Havlíček na modré čáře napřáhl a propálil vše, co mu v cestě za gólem stálo. Více zajímavých momentů třetina nepřinesla.

Třetí třetina nezačala pro domácí příliš dobře. Žlutomodří si zahráli dvojnásobné oslabení. Havířov nabídnutou možnost nevyužil, a tak Lvíčata stále vedla o tři branky. O tom, že byli domácí i nadále při chuti, vypovídá pěkná přihrávka Ságera na zcela volného Daráše, který zvýšil na 4:0. V zápětí posunul Brož kotouč na Hoška, který exkluzivním pasem pobídl ke skórování Mertu. Ústecký forvard neměl s trefením prázdné branky sebemenší problém. V 54. minutě přišel gólman Petrásek o čisté konto. K samostatné akci se odhodlal Číp, projel celé hřiště a střelou nad lapačku skóroval. Ústí nad Labem bylo v celém zápase jednoznačně lepším týmem a zaslouženě si připsalo všechny body.