Ústí nad Labem - Do Ústí tentokrát zamířil celek z Pardubic. Jenže domácím dnes štěstí nepřálo. Po první třetině, kterou Lvi prohráli jen 0:2, byla ještě naděje na vyrovnání. Ovšem když druhá třetina končila stavem 0:5, bylo jasné, že naděje je téměř tatam. Hosté si tedy vezou z Ústí tři body díky drtivému výsledku 0:9.
so 12. 3. 2011
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
0:9 0:2, 0:3, 0:4

Branky a nahrávky: 10. Stoklasa (Půhoný), 13. Křečan (Šťastný), 32. Vlček (Žemlička), 36. Beneš (Stoklasa, Moučka), 38. Stoklasa (Moučka, Fridrich), 49. Vlček (Beneš), 53. Šťastný (Půhoný), 55. Žemlička (Zrůst), 57. Křečan (TS). Rozhodčí: Luczków - Šerý, Šulo. Vyloučení: 5:4, navíc Grin TS, Pořický (oba UNL) a Stoklasa (PCE) oba TH. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:9.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (41. Formánek) - Drahorád, Burkovec, Ságer, Brož, Krupička, Daráš, Kuchynka, Hošek, Merta, Šetka, Martin Baránek, Pořický, M. Hanzl, Grin.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Horáček - Beneš, Vondráček, Fridrich, Lenoch, Šťastný, Stoklasa, Půhoný, Žemlička, Zrůst, Křečan, Jetmar, Vlček, Moučka.

Domácí nevstoupili do začátku utkání zrovna nejlépe. Pardubičtí je jasně přehrávali a jedinou ohrožující střelou byla rána Pořického. Ve třetí minutě šli hosté za katr, a tak si Ústí zahrálo přesilovku, kterou ovšem nedokázalo využít. Červenobílí byli o poznání lepší než Lvi a brzy se to projevilo na skóre. V 10. minutě poslal Půhoný dlouhý pás na ujíždějícího Stoklasu, který ujel domácím obráncům a obelstil gólmana Bursu. Netrvalo dlouho a o dvě minuty později se situace opakovala. Žlutomodrá defenziva opět selhala a sám na brankaře si vyrazil pardubický Křečan, který neměl problém zakončit. Stav ve dvanácté minutě byl tedy 0:2. Do konce první třetiny se už nic zásadního nestalo.

V úvodu druhé třetiny už domácí ukázali trochu větší bojovnost, snažili se být rychlejší než soupeř a rvali se více do brány. V pětadvacáté minutě byl nejblíže ke snížení ústecký útočník Daráš, který ale trefil jen tyčku. Lvi sice měli ještě několik slibných šancí, ovšem žádná se nedostala až do branky. Pardubičtí se však nenechávali zahanbit a dokázali potrestat chybu domácích, když Žemlička přihrál na modrou Křečanovi, který tvrdou střelou překonal Bursu. Ve třicáté čtvrté minutě pak usedli na trestnou lavici dva ústečtí hráči a Pardubice si tak zahráli přesilovku 5:3, kterou dokázali patřičně využít. Po Stoklasově přihrávce z rohu pálil z mezikruží Beneš, jehož střela byla přesná a stav pár minut před koncem třetiny ukazoval 0:4. Jenže tímto stavem druhá třetina rozhodně nekončí. Po skvělé kombinaci hostí ve středním pásmu se v útočné třetině octl zcela sám Stoklasa, který přesně mířil pod Bursovu nepřipravenou lapačku. Stav po druhé třetině byl tedy 0:5.

Začátek třetí třetiny nebyl pro diváky příliš atraktivní. První branku jsme mohli vidět až ve čtyřicáté deváté minutě, kdy hosté opět dobře kombinovali a znenadání se v mezikruží objevil volný Vlček, který překonal ústeckého brankaře. O něco později pokračovala pardubická smršť dále. Po vhazování přihrál Půhoný do rohu Šťastnému, který si dokázal poradit s domácí obranou a po kličce zasunul puk až za Formánka. Stav však narůstal i nadále. Necelých šest minut před závěrečnou sirénou zvýšili hosté stav na 0:8 gólem Žemličky. Ústí pak mohlo ještě několikrát snížit, jenže žádný z hráčů nemířil přesně. Když už to vypadalo, že stav skončí za stavu 0:8, chyboval jeden z domácích hráčů nedovoleným zákrokem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hosté nic neponechali náhodě a Křečan, jenž provedl nájezd, se nemýlil. Na kostce tak svítil stav 0:9, který už se do konce utkání nezměnil. Diváci se ještě několik málo vteřin před závěrečným hvizdem mohli podívat na prvotřídní rvačku mezi Pořickým a Stoklasou.