Ú s t í n/L. - Čtvrtý vzájemný duel v play-off první ligy mezi Ústím a Vrchlabím vyvrcholil další dramatickou koncovkou v prodloužení. Ústeckým Lvům se sice podařilo otevřít brankový účet utkání, avšak ve druhé části hry domácí skóre vyrovnali a do konce základního času utkání již gól nepadl. Došlo tak opět na prodloužení. V něm se Vrchlabští nechali vyloučit, čehož ihned využil hostující Kamil Černý, jenž dovedl Lvy k důležitému vítězství. Před sobotním pokračováním této čtvrtfinálové série na ústeckém ledě mají oba soupeři shodně po dvou výhrách na svém kontě.
st 23. 2. 2011, ZS Vrchlabí
HC Stadion Vrchlabí
1:2pp 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 31. Radil (Kousal, Rusnák) - 9. Mikulík (Roubík), 67. Černý (Hanzl, Handlovský). Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:7, navíc Gureň (UNL) TS a Dudáš (VRC) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2000 (vyprodáno). Střely na branku: 31:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Stadion Vrchlabí: Koutský - V. Drábek, Matějíček, Dudáš, Pácal, Čížek, Chaloupka, J. Hanzl, R. Bauer - Hubáček, Loskot, Rusnák, Bezouška, Beck, J. Drábek, Urban, Zíma, Kousal, Filip, Radil, Andres

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Klobouček, K. Černý, Pojkar, Gureň, Vobořil, L. Poživil - R. Hanzl, Kloz, Handlovský - Mikulík, Roubík, Diviš - Hampl, Alinč, Sklenička - Rod, Čurilla, Pajič

Mikulíkova šikovnost dostala Slovan do vedení

Čtvrtý zápas play-off 1. ligy nabídl opět vyrovnanou podívanou. Vrchlabí vedlo v sérii 2:1 a moc dobře vědělo, že další případná výhra by jej notně přiblížilo k postupu přes favorizované Ústí. To na ledě vrchlabské Elektromont Arény nezačalo vůbec dobře, Pácalovu střílenou přihrávku tečoval před hostujícím brankářem Filip, Francouz stihl zareagovat a připsat si první úspěšný zákrok. Hosté se rozehrávali pozvolna, Koutského svatyni prakticky neohrozili.

Jenže přišla devátá minuta a Ústí šlo do vedení. Vrchlabský obránce Pácal dobrusloval kotouč v obranné třetině, ovšem nevšiml si za zády najíždějícího Milana Mikulíka, který nadzvedl soupeřovi hokejku a následně dobře zakončil nad beton Koutského – 0:1. Lvi mohli ještě zvýšit své skóre, to by se však Pajič musel z bezprostřední blízkosti trefit do poloprázdné domácí brány.

Domácí nesložili zbraně a pokoušeli se zaměstnávat Pavla Francouze, který dnes nahradil veterána Zdeňka Orcta, leč Radil v dobré pozici přestřelil jeho klec. Oboustranně vyrovnanou první třetinu tak vyhrálo Ústí, které sice nebylo nikterak lepším týmem, nicméně dokázalo využít zaváhání krkonošské defenzivy.

Lukáš Radil se prokousal k vyrovnání

Druhá perioda odstartovala poměrně vlažně, do třicáté minuty se prakticky nic nedělo, k vidění bylo pouze vyloučení Drábka. Až přišla tutovka aktivního Pajiče, který krásně tečoval jeho nahození od modré. Vrchlabský strážce si ale dokázal v tísni poradit. Jenže místo radosti hostů, přišel na opačné straně trest.

Kousal byl nikým nehlídán a z pozice mezikruží vypálil na Francouze, ten ještě stačil na jeho ránu zareagovat, nicméně na dorážku Lukáš Radila byl již krátký – 1:1. Těžký direkt pro hosty mohl navíc nabrat další rozměr, Kloubouček inkasoval menší trest a v tlaku hrající domácí, mohli přetavit svou snahu ve vedoucí gól, nepovedlo se. Stav po čtyřiceti minutách tedy 1:1.

Neproměněná penalta domácí hodně mrzela

Ústečtí věděli, že pokud nezvýší aktivitu, dopadnou jako v předešlém zápase. Jenže kombinace vázla a šancí bylo poskrovnu. Přeci jen jedna mohla nastat při vyloučení Loskota, jenže to pro hosty dopadlo téměř katastrofálně. Dudáš byl v oslabení faulován a sudí nařídili bez rozpaků trestné střílení. To si vzal na starost Robert Kousal, ale jeho blafák do forhendu Francouz dokázal zpacifikovat.

Hosté hráli stále více křečovitě a jen těžko hledali cestu ke Koutskému. Bylo to spíše trápení, což dokázali Ústečtí po vyloučení domácího Matějíčka. Ten inkasoval dva menší tresty najednou a Slovan tak měl velkou šanci zlomit utkání. Leč, místo nějakých kloudných akcí, přišly chvíle Vrchlabí, které se pohodlně ubránilo. Jediným rušivým elementem byla dělovka Černého, ale s ní si Koutský poradil.

I domácí mohli nakonec v posledních minutách rozhodnout, když za katrem seděl Sklenička, ale vše doputovalo do prodloužení. Nejprve mohl rozhodnout Chaloupka, jenž se natlačil z rohu hřiště až před branku Francouze, ale blafák nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Na opačné straně pálil ostrými Alinč, rovněž nedal.

Rozhodující gól Kamila Černého

Zápas gradoval a blížily se rozhodující chvíle. Jedna z nich přišla za polovinou prodloužení. Nešťastníkem pětašedesáté minuty byl vrchlabský Dudáš, který v nejméně vhodný moment musel putovat za katr za zdržování hry. Krom dvouminutového trestu vyfasoval od rozhodčích ještě i „desítku“ za protesty. Hosté tak měli obrovskou šanci na rozhodující úder a vyrovnání stavu série. A skutečně, za dvacet devět vteřin bylo rozhodnuto.

Hanzl přihrál zpoza branky na volného Kamila Černého, který z první překonal Koutského – 1:2. Hala poté bouřila a z ledové plochy se stala halda odpadků. Domácím aktérům se nelíbil moment, kdy byl vyloučen Dudáš. Nicméně, branka platila a Lvi utekli hrobníkovi z lopaty, vyrovnali stav série na 2:2.