Ú s t í n/L. - K šestému souboji čtvrtfinálové série pojedou Lvi klidněji. Pátý mač před svými diváky totiž zvládli, když zvítězili 5:0, a v Podkrkonošší mohou stvrdit postup. Za třetí výhrou v sérii kráčeli odhodlaně a zarputile. V úvodu se sice na jejich hokejky vkrádala nervozita, ale nakonec se s ní popasovali dobře. Uklidnila je především druhá trochu kuriózní branka, kterou svůj dosavadní pech protrhl Rok Pajič. Už v první třetině mířil do černého po dorážce Čurilla. Třetí branku přidal v oslabení v závěru druhé periody Roubík, další dva góly pak v závěrečné části Vobořil a Alinč. Zvláště jeho kousek z penalty byl lahůdkou pro hokejové fajnšmekry.
so 26. 2. 2011, Zlatopramen Arena
HC Stadion Vrchlabí
5:0 1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Čurilla (Pajič), 30. Pajič (Alinč), 39. Roubík (Mikulík, Poživil), 43. Vobořil (Poživil, Pajič), 56. Alinč (TS). Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Dřínovský, Chocholouš. Delegát: Bolina. Vyloučení: 7:10, navíc Zukal (VRC) TS. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 240. Střely na branku: 40:26 (13:6, 12:7, 15:13). Průběh utkání: 5:0. Zakázaná uvolnění: 3:3. Ofsajdy: 5:2. Vyhraná vhazování: 38:24 (14:9, 15:7, 9:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, K. Černý, Pojkar, Gureň, L. Poživil, Vobořil - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - Mikulík, Roubík, Diviš - Sklenička, Alinč, Hampl - Čurilla, Pajič, Rod.

HC Stadion Vrchlabí: Koutský - V. Čížek, do 51. R. Bauer, do 54. V. Drábek, Pácal, Matějíček, J. Hanzl, Zukal, Poskočil - Loskot, R. Hubáček, Beck - T. Urban, Filip, O. Látal - J. Drábek, Kousal, Rusnák - Bezouška, Zíma, Andres.

Do první šance v utkání se ve třetí minutě propracoval Alinč, mířil ale vedle. Ještě v téže minutě se do protiútoku dostal Zíma, jenže na Orcta byl krátký. O tři minuty později střílel Černý, jeho pokus lapil pozorný Koutský do lapačky. Největší šanci první části měl ústecký Hanzl, z bezprostřední blízkosti mířil vedle. Další „tutovku“ měl v 11. minutě Kloz, i ten si ale vylámal zuby na brankáři Vrchlabí. Přišla minuta třináctá a s ní i první gól střetnutí. Marek ČURILLA se jako první dostal k odraženému puku a z úhlu nedal Koutskému šanci reagovat – 1:0.

Za minutu, při vyloučení Handlovského, pálil nad ve vyložené šanci Loskot. V úvodní třetině již branka nepadla a do šaten se šlo za stavu 1:0 z pohledu domácích.

I do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe svěřenci Petra Rosola. Ve 26. minutě nalezl před brankou volného Diviše Mikulík, první jmenovaný ale nahrávku nezpracoval a ke střele se tudíž nedostal. Krátce poté byla na řadě přesilovka pro domácí. V ní si žlutomodří vypracovali nespočet „gólovek“, ale chybělo štěstí v koncovce. Ránu Poživila neusměrnil Pajič. Ještě v té samé přesilovce mohl být Pajič znovu slavným. Na skvěle chytajícího Koutského ale nevyzrál. V závěru početní výhody Slovanu ještě sudí vyloučili hostující mužstvo za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve dvojnásobné přesilovce měl slibnou šanci měl Gureň. Prosadit se podařilo až ve 30. minutě Roku PAJIČOVI, který Koutského překonal s velkou dávkou štěstí. Pajič si vybruslil z rohu před hostujícího brankáře a puk nakonec doklouzal za brankovou čáru – 2:0.

Ze strany Vrchlabí žádné vážnější brankové příležitosti vidět nebyly, na konci druhé periody měli možnost hrát s jedním hráčem v poli navíc. Vyloučen za držení protihráče byl Pojkar a právě při jeho vyloučení se Lvi zasloužili o třetí zásah. Ve 39. minutě se slavným stal Jaroslav ROUBÍK, který se prosadil střelou z první, kterou mu z rohu naservíroval Mikulík - 3:0. Ústecké oslabení pokračovalo a šelmy menšímu tlaku Elektromontu odolávali, k výraznému ohrožení svatyně Orcta však nedocházelo.

V úvodu závěrečného dějství byla hokejistům Slovanu nabídnuta 99 sekund dlouhá dvojnásobná přesilovka. Lvi si opět vypracovávali gólové šance, ale opět chybělo potřebné štěstí v koncovce. Překážkou jim byl i maskovaný muž z brankoviště Vrchlabí. Červené světlo se ale přeci jen za Koutským při dvojnásobné početní výhodě rozsvítilo. Poživil skvěle nahrál na modré Milanu VOBOŘILOVI, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rozvlnil tak síťku za Koutským - 4:0.

Po čtvrté vstřelené brance začal být zápas trochu uvolněnější, nehrálo se tolik důrazně. V padesáté minutě přihrál Kloz do pravého kruhu Gureňovi, ten se strefil jen do Koutského betonů. O dvě minuty později se domácí museli 83 vteřiny bránit ve třech a ani tehdy se hráčům Elektromontu nepodařilo vstřelit čestnou branku. Důležitou akcí klání byl ještě únik Jana ALINČE, čtyři minuty a dvanáct sekund před koncem řádné hrací doby. Při prvním minisouboji Alinč na Koutském ztroskotal, byl ale faulován Zukalem a za hákování bylo nařízeno trestné střílení. Při penaltě předvedl již zmíněný hráč „doslova“ mistrovský kousek a na Koutském si svým blafákem opravdu smlsl - 5:0.

Ústí nad Labem střetnutí ovládlo s přehledem, bylo lepší, hrálo ze zabezpečené obrany, o čemž svědčí i shut-out Zdeňka Orcta. Do Krkonoš jedou Lvi sérii jistě ukončit.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Rozhodl fakt, že jsme neinkasovali branku, dobře bránili a do šancí Vrchlabí moc nepouštěli. Důležitým momentem byl druhý gól, jenž vsítil Pajič. Byl hodně šťastný, ale velmi to pomohlo na psychiku. Šestý souboj bude hodně těžký, hraje se na jejich malém hřišti. Pojedeme tam se zabezpečenou obranou a s tím, co nejméně být vylučováni. Nechceme to nijak natahovat a nechávat na poslední zápas, do Vrchlabí jedeme čtvrtfinále ukončit."

Josef Řeháček (HC Elektromont Vrchlabí): "Dnes se mi hodnotí velmi těžko, prohráli jsme 5:0, trochu na nás byla znát i únava z předchozích bojů. Nevím, z jakého důvodu, ale dnes nám chyběl pohyb a byli jsme pod tlakem. Z toho také pramenily chyby a gól na 2:0 nás hodně srazil. Poté jsme inkasovali při vlastní přesilovce na 3:0, kdy jsme udělali chybu na modré čáře a zápas byl takřka rozhodlý. Třetí třetinu jsme už byli pod velkým tlakem, velkou roli hrála psychika a naše únava. Zranili se nám dva obránci (Bauer, V. Drábek), dohrávali jsme to na pět obránců a ještě nevíme, zda nastoupí příště. Musíme si k tomu sednout a s taktikou do šestého klání půjdeme se stejnou, jako jsme hráli třetí a čtvrté utkání doma."