Ú s t í n/L. – První venkovní zápas zavezl Ústecké Lvy rovnou do doupěte Pirátů z Chomutova, kteří po bídných výkonech ztráceli na Slovan šest bodů. Po břevně Šagáta ke konci úvodní třetiny a neúspěšném trestném střílení chomutovského Grofa se v nové hale při severočeském derby trefil ve 31. minutě až Jakub Lev. Ve třetí třetině se však Piráti rozstříleli a i díky nabídnutým přesilovkám strhli souboj na svou stranu. Slovan se již na odpověď nezmohl, a tak poprvé v nové sezóně zakusil hořkost porážky.
st 21. 9. 2011, Zimní stadion Chomutov
Piráti Chomutov
3:1 0:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 46. Hřebejk (Jillson, Pulpán), 48. Kraft (Helminen, Procházka), 55. Hruška (Pulpán, Hřebejk) - 31. Lev (Rod). Rozhodčí: Florián - Zíka, Flégl. Vyloučení: 7:7, navíc Palin (CHM) 10 min. ZHK - Klobouček TS, Třetina (oba UNL) TH. Využití: 2:0. Diváci: 3890. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Jillson, Macháček, Mrázek - Hruška, Gajovský, Hřebejk - Helminen, Kraft, Procházka - Jabrocký, Kůs, Hafenrichter - Seman, Sikora, Davídek - Ondřej.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Handlovský.

Piráti vpluli do utkání s velkým nasazením, byl to domácí David Hruška, kdo si vytvořil první šanci a to hned v polovině první minuty utkání. Gólman Pavel Francouz ovšem nepřipustil rychlou změnu stavu a hrudí střelu pokryl. Poté se do souvislého tlaku, zapříčiněného vyloučením domácího Semana, dostali Lvi. Ke střelám z nebezpečného prostoru před bránou se rychle dostali Poživil a Třetina, ale jak první, tak druhý jmenovaný byli na chomutovského brankáře krátcí a zbytek oslabení si už Piráti pohlídali. Po tvrdém zásahu Sikory měl velký problém se vstáváním z ledové plochy Jan Kovář, ale nakonec se s dopomocí spoluhráčů doklouzal na střídačku, a jelikož byl zákrok posouzen jako čistý, hrálo se dále 5 na 5. A aby byly účty srovnány, odstavil hostující Šagát na modré Macháčka, který chvíli bezvládně ležel na střídačce, ale naštěstí se dokázal vzpamatovat a odebrat se do kabiny. Hráči se tedy opět mohli věnovat hokeji. Stěží uběhla minuta a po nedovoleném bránění Skleničky a vyhozeném puku Hořavy měli domácí Piráti obrovskou šanci na otevření skóre zápasu v podobě dvojnásobné přesilové hry. Chomutovští ale šancí bezezbytku pohrdli. Vystřelili pouze dvakrát, nejprve Hruška, poté Pulpán, oba bezvýsledně. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, šance zahodili jak Kůs s Haffenrichterem, tak hostující Roubík. Oba týmy se pak vystřídali v přesilových hrách, ale vyloženou šanci přinesla až poslední minuta první třetiny, kdy nastřelil Šagát z levého kruhu brankovou konstrukci.

Druhou část začala potrestaným držením z řad Pirátů, ale přesilovka Ústí nepřinesla větší šanci. Ta přišla až ve dvacáté šesté minutě, kdy se před Hanuljakem sám ocitl hostující Rod, ale gólman Pirátů svůj tým podržel. Zajímavá situace se rýsovala v polovině utkání, kdy byl únik Grofa zastaven nedovoleně a chomutovský obránce dostal nabídku trestného střílení. Tu ovšem trestuhodně zahodil, poté co poslal puk přímo do stojícího Francouze. A jak už tomu v hokeji bývá, neproměněnou šanci rychle Ústečtí Lvi potrestali. Tomáš Rod našel svou přihrávkou JAKUBA LVA, který v čase 30:02 střelou po ledě otevřel skóre. A s Piráty to nevypadalo vůbec dobře, jelikož oplatili soupeři přesilovku 5 na 3 z první části. Lvi si ale vedli podobně jako Piráti v předchozím případě, nevytvořili si výraznou šanci a svou početní výhodu tedy nevyužili. Za trest v podobě dvou plus deseti minut za úder do oblasti hlavy a krku se poté musel stydět americký obránce ve službách Pirátů Brett Palin a v následující přesilové hře se ke střele dostal Roubík. Ovšem Hanuljak nepřipustil dvoubrankové vedení hostů. Po uplynutí dvouminutového trestu si na lavici hanby šel sedonut na oplátku hostující Rod, ale do konce třetiny už se skóre neměnilo. To ovšem ještě nikdo netušil, co se v pirátské aréně bude dít v poslední části.

Piráti od začátku poslední části tlačili Lvy v jejich třetině. Ze souvislého tlaku vytěžili několik střel. Nejprve trefil Francouzovu lapačku Gajovský, poté gólmana vyzkoušel Helminen, Seman tečoval těsně mimo, proti Hřebejkově střele se opět vytáhl výtečný hostující gólman a následně fauloval Hořava a Piráti hráli přesilovou hru. Na jejím konci vypálil od modré tvrdě Jeff Jillson a jeho střelu tečoval LUKÁŠ PULPÁN tak, že ústecký brankář neměl šanci reagovat. V čase 45:12 bylo tedy srovnáno. Uběhly dvě minuty a chomutovská aréna se radovala podruhé. Milan Procházka se šikovně prosmýkl kolem hostujícího obránce, naservíroval puk Dwightu Helminenovi, který vyšperkoval situaci přihrávkou na MILANA KRAFTA, který měl před prázdnou brankou jednoduchou práci. Čas 47:24, stav 2:1 pro domácí. Aktivitu poté mírně přepískl Mrázek, který poslal puk na střídačku a šel si posedět na dvě minuty. Mizérii přesilových her ovšem Lvi ani tentokrát a jak se stalo v utkání dobrým zvykem, hned po skončení přesilovky se proti pravidlům provinil jeden z ústeckých hokejistů. Což byl pro Piráty impuls k zasazení posledního úderu. Rozhodčí navíc signalizovali další vyloučení, když Lukáš Pulpán právě přihrával DAVIDU HRUŠKOVI, aby blafákem uzavřel gólový výčet zápasu. Psal se čas 54:40 a následovala delší pauza, zapříčiněná řešením složité kombinace přestupků hostujícího Třetiny, která byla nakonec spočítána na sedm minut pobytu na trestné lavici. Závěr utkání už přinesl pouze neúspěšný únik Milana Procházky, nebo Alinčův ručník na ledové ploše, ale domácí kontrolovali čas a odnesli si první plný bodový zisk této sezóny.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): "Na první ligu to byl velmi kvalitní zápas. První třetina byla rovnocenná, ve druhé třetině nás soupeř dostával pod tlak, hlavně přesilovkami. Důležité je, že jsme ubránili oslabení tří proti pěti, kdyby šlo Ústí do dvougólového vedení, bylo by to mnohem těžší. V poslední třetině jsme Ústí přehráli po všech stránkách, měli jsme vynikající tlak do brány, dobře jsme stříleli, začalo to tam padat a zaslouženě jsme vyhráli. Závěr jsme zvládli po taktické stránce výborně. Atmosféra v kabině nebyla dobrá a toto vítězství může určitě znamenat nějakou vzpruhu, které ale musíme jít sami naproti a potvrdit to v dalších zápasech, to pro nás bude nejdůležitější."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Minimálně po dvě třetiny bylo utkání vyrovnané. Pak jsme dostali v oslabení gól na 1:1, udělali jsme dvě chyby u naší brány a dostali jsme další. Sezóna bude ohromně dlouhá. Ještě zbývá skoro padesát zápasů a bylo by jen otázkou času, kdy by se Chomutov s tak kvalitním mužstvem z té kolísající formy dostal. Dvakrát podcenili domácí zápas, když vedli o dvě branky, ztratili nějaký bod, prohráli v Havlíčkově Brodu, kde to neměli ale vůbec jednoduché, takže bych z těch prvních zápasů nedělal nějaké velké závěry. Nemusíme to být jen my a Chomutov, kdo bude letos na špičce. Hradec Králové má dobrý tým, Havlíčkův Brod také, jak říkám, sezóna je dlouhá a to důležité se začne odehrávat až v únoru. Do té doby je času dost a bude záležet ne maličkostech."