Ú s t í n/L. - V rámci 8. kola první hokejové ligy přivítali Ústečtí Lvi na svém ledě Kohouty z Olomouce, kteří si Slovan již třikrát za sebou podali. V letošním ročníku bylo na tahu právě Ústí, které si svou šanci nenechalo ujít a hned v první třetině nasázelo do Žigárdovy klece tři góly. Prostřední třetina byla sice bezbranková, ale v posledním dějství přidal Slovan ještě jednu branku a vyhrál tak nad Olomoucí 4:1.
so 1. 10. 2011, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
4:1 3:1, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Roubík (Šagát, Klobouček), 13. Lev (Pazourek), 14. Ludvík (Alinč, Roubík), 47. Poživil (Hořava, Alinč) - 4. Kucharczyk (Dopita, Selinger). Rozhodčí: Pavlovič - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Pazourek (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 1 822. Střely na branku: 37:21 (13:11, 15:5, 9:5). Průběh utkání: 0:1, 4:1. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 40:30 (14:13, 12:8, 14:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Vobořil, F. Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, do 40. Ludvík - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Hampl.

HC Olomouc: Žigárdy (14. Kašík) - Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek – Kucharczyk, do 55. Dopita, Selingr - Pekr, Řípa, Šlahař - M. Pšurný, Haas, Kolouch - M. Hlinka, od 50. Vodný.

Už v první minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ale protože se oba týmy teprve zahřívaly, žádné nebezpečí z toho pro olomouckou branku nevyplynulo. Stejnou výhodu měli brzy nato i hosté. Těm však stačila čtvrtminuta, než svoji výhodu proměnili. Prakticky do prázdné branky se po vyšachování domácí čtveřice trefil Kucharczyk - 0:1. Další závar vytvořili hosté před domácí brankou v 5. minutě, Orct ale dokázal kotouč přikrýt. V 8. minutě se do pěkné střelecké pozice dostali Pazourek a Třetina, ani jeden však na Žigárdyho nevyzrál. Jen o několik okamžiků později se už Lvi mohli radovat. V mezikruží se přes Nedbálka prosadil Roubík, který trefil skulinku mezi betony Žigárdyho - 1:1. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, o zajímavé situace nebyla nouze na jedné ani na druhé straně. Hodně horko bylo před olomouckou brankou ve 13. minutě. Ve velkém závaru se nakonec nejlépe zorientoval Lev a poslal Lvy do vedení. Přesně o minutu později bylo ve Zlatopramen aréně ještě veseleji. Puk převzal ve středním pásmu nejproduktivnější hráč Slovanu Ludvík a bombou z vrcholu kruhu vyhnal Žigárdyho z branky. Jeho místo tak už po necelých 14 minutách zaujal zlínský mladíček Kašík. Necelé 4 minuty před první sirénou hráli domácí další přesilovku. Sehráli ji o poznání lépe než tu předešlou, vyloučení hostí však potrestat nedokázali.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovou hru, která začala jedinou vteřinu před koncem úvodní části hry. Hry v početní výhodě však v nové sezóně nejsou to, co by domácí tým zdobilo. Vzápětí hráli v početní výhodě také hosté, ale tentokrát bez gólového efektu. Druhá třetina příliš hokeje s plným počtem hráčů na ledě nepřinesla, obě mužstva však své početní nevýhody ustála. S přibývajícím časem se nebezpečnější situace odehrávaly před brankou Olomouce, mládý strážce hostující svatyně ale své spoluhráče mnohokrát podržel.

Třetí třetina začala jasnou snahou Kohoutů o korekci průběžného stavu. Častěji se tlačili před domácí branku a ve 43. minutě si vynutili faul. Domácí ale oslabení bez větších problémů přežili a otupili tím olomouckou převahu. Ve 47. minutě se proti pravidlům provinili i hosté a Lvům stačilo pouhých 11 vteřin, aby navýšili vedení na 4:1. Úspěšným střelcem byl Poživil. Tlak ústeckých hokejistů pokračoval a na začátku 49. minuty mohlo být o vítězi prakticky rozhodnuto. Při další přesilovce se bombou od modré trefil Hořava. Jenže místo další branky v síti Olomouce putoval domácí Pazourek na trestnou lavici. Domácí od té doby znatelně přidali a Kašík v olomoucké brance měl stále dost práce. Hostům se i nadále nedala upřít snaha o zdramatizování zápasu, ale v pohodě hrající domácí hokejisté jim toho příliš nedovolili. Poslední minuty utkání se dohrávaly spíš z povinnosti.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme nastoupili špatně koncentrovaní, již v úvodu jsme měli k dispozici přesilovou hru. Při té jsme bohužel nebyli schopní vystřelit na branku a následně nás rozhodčí poslal do čtyř. Oslabení jsme sehráli špatně, celkově prvních osm minut nebylo ideálních. Od vyrovnávacího gólu Roubíka jsme začali hrát výborně, duel jsme měli pod kontrolou a měli jsme více ze hry."

Petr Fiala (HC Olomouc): "Proti Lvům jsme nezačali špatně, obdrželi jsme dvě branky po situacích, kdy jsme měli kotouč na holích a to bylo pro vývoj střetnutí klíčové. Pokud máme puk v držení a za brankou si to špatně nahrajeme, jako tomu bylo u druhé trefy domácích, tak je to bez komentáře. Ústí nad Labem bylo lepší a zvítězilo zcela zaslouženě. Brankáře Žigárdyho jsme střídali ze střídačky, gólman nikdy nesmí střídat sám."