Ú s t í n/L. - V rámci 8. kola první hokejové ligy přivítali Ústečtí Lvi na svém ledě Kohouty z Olomouce, kteří si Slovan již třikrát za sebou podali. V letošním ročníku bylo na tahu právě Ústí, které si svou šanci nenechalo ujít a hned v první třetině nasázelo do Žigárdovy klece tři góly. Prostřední třetina byla sice bezbranková, ale v posledním dějství přidal Slovan ještě jednu branku a vyhrál tak nad Olomoucí 4:1.
so 1. 10. 2011, Zlatopramen Arena
HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Olomouc
4:1 3:1, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Roubík (Šagát, Klobouček), 13. Lev (Pazourek), 14. Ludvík (Alinč, Roubík), 47. Poživil (Hořava, Alinč) - 4. Kucharczyk (Dopita, Selinger). Rozhodčí: Pavlovič - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Pazourek (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 1 822. Střely na branku: 37:21 (13:11, 15:5, 9:5). Průběh utkání: 0:1, 4:1. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 40:30 (14:13, 12:8, 14:9).

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Vobořil, F. Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, do 40. Ludvík - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Hampl.

HC Olomouc: Žigárdy (14. Kašík) - Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek – Kucharczyk, do 55. Dopita, Selingr - Pekr, Řípa, Šlahař - M. Pšurný, Haas, Kolouch - M. Hlinka, od 50. Vodný.

Komentář

Už v první minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ale protože se oba týmy teprve zahřívaly, žádné nebezpečí z toho pro olomouckou branku nevyplynulo. Stejnou výhodu měli brzy nato i hosté. Těm však stačila čtvrtminuta, než svoji výhodu proměnili. Prakticky do prázdné branky se po vyšachování domácí čtveřice trefil Kucharczyk - 0:1. Další závar vytvořili hosté před domácí brankou v 5. minutě, Orct ale dokázal kotouč přikrýt. V 8. minutě se do pěkné střelecké pozice dostali Pazourek a Třetina, ani jeden však na Žigárdyho nevyzrál. Jen o několik okamžiků později se už Lvi mohli radovat. V mezikruží se přes Nedbálka prosadil Roubík, který trefil skulinku mezi betony Žigárdyho - 1:1. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, o zajímavé situace nebyla nouze na jedné ani na druhé straně. Hodně horko bylo před olomouckou brankou ve 13. minutě. Ve velkém závaru se nakonec nejlépe zorientoval Lev a poslal Lvy do vedení. Přesně o minutu později bylo ve Zlatopramen aréně ještě veseleji. Puk převzal ve středním pásmu nejproduktivnější hráč Slovanu Ludvík a bombou z vrcholu kruhu vyhnal Žigárdyho z branky. Jeho místo tak už po necelých 14 minutách zaujal zlínský mladíček Kašík. Necelé 4 minuty před první sirénou hráli domácí další přesilovku. Sehráli ji o poznání lépe než tu předešlou, vyloučení hostí však potrestat nedokázali.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovou hru, která začala jedinou vteřinu před koncem úvodní části hry. Hry v početní výhodě však v nové sezóně nejsou to, co by domácí tým zdobilo. Vzápětí hráli v početní výhodě také hosté, ale tentokrát bez gólového efektu. Druhá třetina příliš hokeje s plným počtem hráčů na ledě nepřinesla, obě mužstva však své početní nevýhody ustála. S přibývajícím časem se nebezpečnější situace odehrávaly před brankou Olomouce, mládý strážce hostující svatyně ale své spoluhráče mnohokrát podržel.

Třetí třetina začala jasnou snahou Kohoutů o korekci průběžného stavu. Častěji se tlačili před domácí branku a ve 43. minutě si vynutili faul. Domácí ale oslabení bez větších problémů přežili a otupili tím olomouckou převahu. Ve 47. minutě se proti pravidlům provinili i hosté a Lvům stačilo pouhých 11 vteřin, aby navýšili vedení na 4:1. Úspěšným střelcem byl Poživil. Tlak ústeckých hokejistů pokračoval a na začátku 49. minuty mohlo být o vítězi prakticky rozhodnuto. Při další přesilovce se bombou od modré trefil Hořava. Jenže místo další branky v síti Olomouce putoval domácí Pazourek na trestnou lavici. Domácí od té doby znatelně přidali a Kašík v olomoucké brance měl stále dost práce. Hostům se i nadále nedala upřít snaha o zdramatizování zápasu, ale v pohodě hrající domácí hokejisté jim toho příliš nedovolili. Poslední minuty utkání se dohrávaly spíš z povinnosti.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme nastoupili špatně koncentrovaní, již v úvodu jsme měli k dispozici přesilovou hru. Při té jsme bohužel nebyli schopní vystřelit na branku a následně nás rozhodčí poslal do čtyř. Oslabení jsme sehráli špatně, celkově prvních osm minut nebylo ideálních. Od vyrovnávacího gólu Roubíka jsme začali hrát výborně, duel jsme měli pod kontrolou a měli jsme více ze hry."

Petr Fiala (HC Olomouc): "Proti Lvům jsme nezačali špatně, obdrželi jsme dvě branky po situacích, kdy jsme měli kotouč na holích a to bylo pro vývoj střetnutí klíčové. Pokud máme puk v držení a za brankou si to špatně nahrajeme, jako tomu bylo u druhé trefy domácích, tak je to bez komentáře. Ústí nad Labem bylo lepší a zvítězilo zcela zaslouženě. Brankáře Žigárdyho jsme střídali ze střídačky, gólman nikdy nesmí střídat sám."

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže