Ú s t í n/L. - Po čtyřech vítězných zápasech skončila ústecká série na ledě Berounských Medvědů. Slovan bez zraněného nejproduktivnějšího hráče Davida Ludvíka na ledě Středočechů díky brankám Lva a Pajiče dvakrát vedl, přesto se vrací bez bodu. Na vítěznou trefu domácího Švagrovského z poloviny utkání nedokázal najít odpověď i přes nápor, tlak a šance v závěru. K vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře. Slovan sice zůstal na čele soutěže, ale Hradec Králové se mu přiblížil na jediný bod.
st 5. 10. 2011, Zimní stadion města Beroun
Medvědi Beroun 1933
3:2 1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 18. Nedvěd (Hašek, Forman), 27. Forman (Švagrovský, Hašek), 32. Švagrovský (Přindiš, Forman) - 14. Lev (Nahodil), 23. Pajič (Daniel Boháč). Rozhodčí: Horák - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:3, navíc Klobouček (UNL) 5 min. + OK. Využití: 1:2. Diváci: 400. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Medvědi Beroun 1933: Furch - Přindiš, Jebavý, J. Nedvěd, Veselý, Vaněk, Stromko, Forman, Jiří Hašek - Khlůfek, Besser, L. Vlček - Malý, Heřman, Milfait - Kučera, Švagrovský, Poletín - Barák, Doležal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Sedlák, Gureň, Vobořil, F. Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Nahodil, Hampl.

Berounští hokejisté do utkání vstoupili aktivněji a neohroženým napadáním svého soupeře zaskočili. Po několika závarech před Orctem se mohli hned radovat, ale Vlček nevyužil jasnou šanci a trefil ústeckého gólmana pouze do hrudi. Hosté se do tlaku dostali v sedmé minutě, kdy byl vyloučen Malý, ale skórovat se jim ještě nepodařilo. Další početní výhodu už zužitkovali. V úvodu 14. minuty propálil ranou od modré Furcha Jakub Lev. Chvíli na to ale Klobouček fauloval Klhůfka a hostující kapitán inkasoval trest na pět minut a do konce zápasu. V dlouhé přesilovce se Medvědi dlouho trápili, v končící 18. minutě ale udeřili. Jaroslav Nedvěd se ocitl sám před Orctem, se kterým si pohrál a mazácky zakončil - 1:1.

Úvod druhého dějství zase nevyšel domácím. Hned po 21 vteřinách se za vyhození puku nechal vyloučit Hašek a hosté jeho chybu potrestali. Rok Pajič se při prvním pokusu sice neprosadil, ale reparát už zvládl, z prostoru mezi kruhy se nemýlil - 1:2. Odpověď Berouna však na sebe nenechala dlouho čekat. Hned po necelé minutě se do přečíslení dostal Forman se Švagrovským, ale Orct se skvěle přesunul a šanci vykryl. V úvodu 27. minuty už ale bylo vyrovnáno. Z nenápadné akce. Forman po přihrávce Švagrovského poslal puk mezi betony Orcta a podruhé v zápase byl stav srovnaný. O pět minut později přišel rozhodující moment zápasu. Při hře čtyř proti čtyřem se po přihrávce Přindiše dokázal prosadit David Švagrovský a poslal domácí do vedení, které uhájili až do konce zápasu. Lvi sice mohli ještě před sirénou vyovnat, ale proti Furchovi se prosadit nedokázali.

Ani ve třetím dějství nebyli Medvědi horším týmem a rozhodně pouze nebránili jednogólové vedení. Naopak, do šance se znovu dostal Vlček, ale ztroskotal na připravéném Orctovi. V 54. minutě sahali Lvi po vyrovnání, jenže skákající kotouč nedokázal Roubík usměrnit do odkryté klece. Když se v 56. minutě neprosadil ani Hampl, sáhl trenér Rosol k power-play. Tu ale zastavil minutu před koncem zbytečný faul Roubíka. Domácí obránce Veselý pak také fauloval. Hosté znovu odvolali gólmana, ale Medvědi si překvapivou výhru vzít nenechali.