K a d a ň, Ú s t í n/L. - Po šesti kolech se do branky Ústeckých Lvů postavil Pavel Francouz a hned vychytal čisté konto. Mladý gólman byl nad síly střelců Kadaně v jejich domovské aréně. Slovan se na ledě krajského rivala dokázal prosadit dvakrát a v obou brankách měl prsty Jaroslav Roubík. V příštím kole ve středu 12. října přivítají Lvi na svém ledě dalšího blízkého soka, Litoměřice.
po 10. 10. 2011, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
0:2 0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 35. Roubík (Hampl, Šagát), 42. Roubík (Šagát, Sklenička). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 490. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:2.

SK Trhači Kadaň: Cikánek - Schmidt, Mazanec, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Zmeškal - Fiala, Mikšovic, Davídek - Ton, Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Bursík - Rohan, Chlouba, Mála.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, Vobořil, Klobouček, J. Zeman, Gureň, A. Sedlák, F. Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Jakub Lev II, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Nahodil, Hampl.

Proti favoritovi z Ústí nasadili kadaňští trenéři kladenského brankáře Cikánka. Ten měl být jistotou toho, že nepustí proti favoritovi hloupý gól, který by mohl rozhodnout zápas. Kadaň se do svého soupeře pustila hned od prvních minut, při úvodním střídáním vyzkoušeli pozornost Francouze Mikšovic s Fialou. Ve 3. minutě hrály oba celky ve 4 hráčích v poli a šanci si vytvořilo jak hostující Ústí, tak domácí Kadaň. V 5. minutě mohl Lvy dostat do vedení překvapivou střelou Alinč, na Cikánka ale nevyzrál.

V 8. minutě pálil z mezikruží nebezpečně Bursík, jeho střelu do sítě však nepustila hruď hostujícího brankáře. Do 10. minuty měli ze hry více domácí, lépe kombinovali a více bruslili. Od 12. minuty hráli přesilovku domácí, od 15. minuty hosté, šance byly na obou stranách, ale oba týmy se mohly spolehnout na své gólmany. Největší šanci 1.třetiny si připravil Šagát, který dostal přihrávku do jízdy a mířil sám na Cikánka. Ten jeho pokus zneškodnil a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Lvi do druhé části hry doslova vlétli a Kadaň nevěděla co hrát a kam dřív skočit. Ústečtí útočníci pálili ze všech pozic, Cikánek chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí, ale všechny situace ustál a podržel domácí tým. Alinč a Gureň vyšli naprázdno ve vyložených šancích.

Kadaň mohla jít do vedení ve 25. minutě. Ústecká obrana chybovala a Mikšovic se ocitl před Francouzem. K nelibosti domácích fanoušků se mu nepodařilo zvednout puk nad brankářův beton. Podobnou chybu udělala po dvou minutách i obrana Kadaně, Pajič se své šance zalekl a nakonec ani nevystřelil. V polovině zápasu tlak favorita pomalu vychládal a do šancí se častěji dostávali domácí. Ve 29. minutě nevyužil velkou příležitost Ton a hosté pod tlakem faulovali.

Kadani tento zápas přesilovky moc nevycházely, svůj přehled a a kvality dokazoval především brankář Francouz. Do čtyřech poslal domácí zbytečně Stoklasa a přerušil tak tlak Kadaně. Toho hosté využili a ujali se ve 35. minutě vedení. Jaroslav Roubík doslova dotlačil puk do branky po velkém závaru před Cikánkem – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat co nejdříve, ale hosté s přehledem vyhazovali puk ze své třetiny. Nedokázali využít ani početní dvouminutovou výhodu, kterou jim daroval svým faulem Alinč.

A favorit vstoupil důrazně i do třetí třetiny. Domácí obrana nechala úplně nekrytého Jaroslava Roubíka, který posílá do odkryté klece přihrávku Martina Šagáta – 0:2. Od té doby se hosté nikam nehnali, hráli profesorský hokej a čekali, co Kadaň vymyslí. Hra domácích vypadala naopak dost těžkopádně. Ve 48. minutě ohrozil Francouze Mikšovic, ve 49. minutě Stehlík a v následující minutě také Szakal, hostující gólman však akce s přehledem vyřešil.

V druhé polovině poslední třetiny mohli fanoušci vidět hru 4 na 4, při které si celky šance nevytvořily. V 55. minutě se snažil překvapit Cikánka z úhlu Hampl, ale domácí gólman byl koncentrovaný. Kadaň stupňovala svůj tlak, ale hrála do obrany pěti mužů v poli, Ústí dokazovalo, že si svůj náskok bez problémů ohlídá.

Favorit si tak odvezl z Kadaně podle očekávání všechny 3 body, nutno dodat, že mu byli domácí vyrovnaným soupeřem.

Mikuláš Antoník (SK Kadaň): "V pondělí byl k vidění bojovný zápas, v němž jsme se, bohužel, nedokázali brankově prosadit. Soupeř hrál důrazně v obraně, my měli více šancí, ale žalostnou koncovku. To je asi důvod, proč jsme prohráli."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání mělo hodně vysokou úroveň, hrál se poměrně rychlý hokej, dost se bruslilo, ze začátku to bylo hodně vyrovnané. Ve druhé třetině jsme dali zaslouženě gól, v úvodu poslední třetiny jsme zvýšili na 2:0 a bereme všechny tři body. Každopádně Kadaň hrála velmi dobře, bruslila a měla skvělého Cikánka v bráně."